Jak przejść na dyskowce

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

opo
nowicjusz

Jak przejść na dyskowce

Postautor: opo » 2018-03-27, 22:31

Cześć wszystkim mam na imię Wojtek akwarystyką zajmuje się od 12 lat .Pierwsze kilka miałem małe baniaczki z pielęgnicami później przeszedłem na akwarystykę morską nie dawno wróciłem do słodkiej wody .Mam baniak 260l filtracja jbl 1501 prefiltr sun sun i cały zestaw aquael glossy , obecnie pływają w nim skalary rio neonki kiryski itp . Jak się zabrać za przekształcenie tego baniaka na typowe akwarium z paletkami? Oczywiste że wszystkie ryby muszę wydać ale co z systemem? Restart kompletny czy jakieś lekarstwa chce to zrobić dobrze żebym później nie narzekał proszę o porady Obrazek

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 4 razy
Podziękowania otrzymane: 16 razy

Re: Jak przejść na dyskowce

Postautor: Pawel M » 2018-03-27, 23:11

niestety ale najlepiej będzie wyjąć wszystko
odkazić i zdezynfekować i zacząć od nowa

Wszystko to znaczy absolutnie wszystko- filtry, gąbki, wkłady, termometry, sitka, podłoże, korzenie, rośliny itd...............

Najlepiej wystartować z dyskami na gołym szkle, bez ozdób, podłoża itd.....

Z czasem jak poznasz ryby to dokładasz dekorację, piach, rośliny i co tam jeszcze chcesz :)
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

opo
nowicjusz

Postautor: opo » 2018-03-27, 23:34

Rozumiem a co rozumiesz pod pojęciem odkazic bo martwe rzeczy jak Siporax korzenie itd można potraktować wrzątkiem a co z roślinami

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Arturo
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 3 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: Arturo » 2018-03-28, 09:14

Wszystkie rzeczy "martwe" traktujesz prhydrolem dotępnym bez problemu: akwa, filtry i wkłady, podłoże i inne.
Rośliny nadmanganianem potasu wystarczy. Ryby możesz odrobaczyć, nie musisz się ich pozbywać, choć bezpieczniej jest zacząć od samych paletek na gołym szkle, połączenia są możliwe ale wymagają odrobiny wprawy, ale jak piszę nie jest to niemożliwe.
Najwazniejsze to woda: miękka, kwaśnawa oraz zdrowe ryby. Jeśli małe to większa ilość byś mógł wybrać później co zostaje co się nie udało, ale to wiąże się z trudną pracą nad wychowaniem ich do "dużych" lub juz podrośnięte min. 12cm wtedy jest trochę łatwiej, nie mniej wszystko wymaga sporej uwagi i broń Bosze pośpiechu!!!
hmmmm.... co by tu jeszcze spier........

Wróć do „Dyskowce”