Przeprowadzka

Ogólne dyskusje o akwarystyce

Moderator: Coari

Krzysiek0507
nowicjusz

Re: Przeprowadzka

Postautor: Krzysiek0507 » 2017-04-24, 10:27

szklarz, który kleił mi akwarium napisał że "to jest tzw. luska i nie ma czym się martwić i można użytkować"

Awatar użytkownika
Antiope
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 18 razy
Podziękowania otrzymane: 27 razy

Postautor: Antiope » 2017-04-24, 11:51

U mnie kilka lat temu był podobny przypadek. Akwarium robione na niestandardowy wymiar tak, by pasowało pomiędzy szafki kuchenne. Podczas wsuwania na miejsce został uszkodzony tylny róg. Co prawda wszystko w obrębie grubej warstwy silikonu, ale da się wyczuć pęknięcie.
Zaryzykowałam, zalałam i tak sobie stoi szczęśliwie od lat.
Obrazek
Niejeden rekin sobie życzy, by taka szprotka wiodła go na smyczy...

Sylwester
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Sylwester » 2017-04-24, 13:43

Tylko jak z tego pójdzie rysa to masz wode na podłodze. Musiałbyś okleić z zewnątrz i wewnątrz. Zrobię zdjęcia ciekawego przypadku u siebie, będziesz miał łatwiej podjąć decyzję.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-04-24, 22:44

Krzysiek0507 pisze:szklarz, który kleił mi akwarium napisał że "to jest tzw. luska i nie ma czym się martwić i można użytkować"

jeżeli to jest tylko odprysk tak jak napisał wykonawca to nie powinno się nic stać , jeżeli jest to tzw. pajączek to bym nie ryzykował
przyjrzyj się przez lupę czy nie widać w szkle rys odbiegających od uszczerbku coś takiego jak na zdjęciu
https://products.allegrostatic.com/popart-editor/m30985
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Sylwester
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Sylwester » 2017-04-25, 13:27

Na początku u mnie też było wyszczerbienie od góry nad wzmocnieniem. Zakleiłem wyszczerbienie o spory kawałek szyby z zew. i wewnatrz. Nie załowałem silikonu. Pod naporem wody poszła rysa aż do samego dna, nie puściła szyba, ale woda się lała. Tutaj jak pójdzie rysa, a może wyjść pod naporem masy wody to jest powódż.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 9 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-04-25, 16:22

Nie ma co dyskutować bo to odprysk nie jest tylko poważne uszkodzenie. Popatrzcie dokładnie na silikon dookoła uszkodzenia. Zalanie takiego zbiornika prosi się tylko o problemy... Bez ramki tylko jak nie lubisz sąsiadów albo chcesz wymienić panele ...

Antiope pisze:U mnie kilka lat temu był podobny przypadek. Akwarium robione na niestandardowy wymiar tak, by pasowało pomiędzy szafki kuchenne. Podczas wsuwania na miejsce został uszkodzony tylny róg. Co prawda wszystko w obrębie grubej warstwy silikonu, ale da się wyczuć pęknięcie.
Zaryzykowałam, zalałam i tak sobie stoi szczęśliwie od lat.
Obrazek

Twoje uszkodzenie wygląda mniej poważnie i zanim pójdzie rysa wzdłuż akwarium to najpierw by kapało. A w jego przypadku pójdzie rysa przez środek i tyle. Szybka powódź w domu murowana. I nawet jeżeli się to nie zdarzy po nalaniu wody, to już na pewno jak tylko dotknie korzeniem albo puknie odmulaczem będzie po wszystkim.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-04-25, 16:26

Pawel M pisze:z tymi ramkami akwarium wygląda fatalnie - nigdy bym się na taki badziew nie zdecydował
równie dobrze mogłeś zaproponować by dół betonem zalać i też nie będzie problemu

to ma cieszyć oko a nie straszyć

wymiana szyby będzie najbezpieczniejsza i nie wiem czy nie wyjdzie taniej niź 100kg badziewnych kątowników i drugie tyle sylikonu

Ja też bym się na to nie zdecydował tylko kupił nowy zbiornik. Ale prosi o pomoc jak uratować :) Niee zdziwie jak wklejenie szyby z dojazdem do klienta wyjdzie drożej niż standardowy zbiornik nowy z oferty Aquaboro. Ale to tylko tak na marginesie...

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-04-25, 16:27

Zyga49 pisze:Jak jest tylko ukruszenie nie ma rysy kup katownik alu w Casto mają 2x2 , 2x3 i wklej na silikon Den Bravena -czarna farba i bedzie ok.Ja miałem akwa 200l Juvela szyby 6mm i na dole oryginalna ramka z PCV 2 cm na środku połaczona klamrą alu.

A to rozwiązanie ciekawe i na pewno tanie. Także jeżeli w grę wchodzą pieniążki to bym to rozważył.

Awatar użytkownika
Zyga49
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Zyga49 » 2017-04-25, 20:52

Krzysiek0507 pisze:szklarz, który kleił mi akwarium napisał że "to jest tzw. luska i nie ma czym się martwić i można użytkować"

Ja zrobiłbym tak jak Ci napisałem wcześniej i też bym się nie martwił, ajak byś chciał wymienić szybę sam to mogę Ci napisac krok po kroku jak to zrobić samodzielnie -wymieniałem już parę szyb frontowych/porysowane/ m/in 180x50,150x50 i inne .
Pozdrawiam

Wróć do „Ogólne dyskusje”