karmnik automatyczny

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
keramus
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 3 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Re: karmnik automatyczny

Postautor: keramus » 2017-02-17, 17:24

Witam.
Ja mam JBL AutoFood w wersji czarnej:

Obrazek

Obrazek

Zakupiłem z myślą karmienia młodzieży, ale sumarycznie pozostałem na razie przy karmieniu ręcznym. Myślę, że się przyda jak zostanie docelowa obsada no i w sezonie urlopowym.Robiłem kilka testów i w sumie wygląda w porządku. Intuicyjna obsługa, możliwość zamontowania puszki pokarmu z góry urządzenia( niestety nie pasują puszki innych producentów). Ale to jeszcze dokładnie zobaczymy.

Tu masz test dawek:

https://www.youtube.com/watch?v=va5CTBse1SM&index=4&list=PLyCqdhuLExORgI1ovAvY8oiaR1JJIVWHD

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Antiope
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 18 razy
Podziękowania otrzymane: 30 razy

Postautor: Antiope » 2017-02-17, 20:01

joker pisze:Czy ktoś kupował ostatnio jakieś automaty i poleci z czystym sumieniem?

Co prawda nie ostatnio, ale już dawno kupiłam karmnik Eheim 3581:
Obrazek

Idealnie sprawdza się przy karmieniu granulatem. Jak przy płatkach - nie mam pojęcia, bo nie używam.
Jest możliwość ustawienia 4 karmień od 1 do 2 obrotów karmidła każde. Tak fajnie się sprawdza, że używam go cały czas, nie tylko podczas licznych okresów nieobecności. Co więcej, ryby przyzwyczaiły się do stałych godzin, kiedy dostają pokarm i na dźwięk przekręcania się karmidełka podpływają ładnie do powierzchni. Korzystam z maksymalnej opcji: 4 karmień dziennie po 2 przekręcenia. Przy ustawionej na moje potrzeby ilości granulatu, pełen pojemnik wystarcza na ok 3 tygodnie.

Ponieważ mam silny strumień powierzchniowy z deszczownicy, musiałam ograniczyć jakoś rozpływanie się pokarmu po powierzchni i wpadanie w rośliny - kupiłam pływający ogranicznik mocowany na przyssawkę i ustawiłam go pod karmidełkiem. Idealny duet :)
Niejeden rekin sobie życzy, by taka szprotka wiodła go na smyczy...

Awatar użytkownika
keramus
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 3 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: keramus » 2017-02-17, 20:13

Antiope pisze:Ponieważ mam silny strumień powierzchniowy z deszczownicy, musiałam ograniczyć jakoś rozpływanie się pokarmu po powierzchni i wpadanie w rośliny - kupiłam pływający ogranicznik mocowany na przyssawkę i ustawiłam go pod karmidełkiem. Idealny duet :)

Dokładnie tak samo zrobiłem przy testach. Musiałem jakoś zapobiec wciąganiu pokarmu przez komin sumpa, takie zestawienie doskonale sprawdzi się również przy skimmerze. Dodatkowym plusem jest namakanie granulatu w tym pływadełku.

Obrazek

Pozdrawiam.

joker
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: joker » 2017-02-18, 09:31

Dzikuję za odpowiedzi.

Akwarysta
nowicjusz
Kontaktowanie:

Postautor: Akwarysta » 2017-07-26, 09:19

Posiadacze Ehaima mogą powiedzieć coś więcej? Jak z łapaniem wilgoci i zapychaniem się?

Awatar użytkownika
Antiope
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 30 razy

Postautor: Antiope » 2017-07-27, 23:17

U mnie żadne takie problemy nie występują.
Niejeden rekin sobie życzy, by taka szprotka wiodła go na smyczy...

michal_n
nowicjusz

Postautor: michal_n » 2017-08-02, 09:31

Mnie się nie zapycha. Niestety wszystkie karmniki które testowałem (3) mają ta wadę ze przy granulat można dac bardzo mało, troszkę albo dużo. Jest przeskok przy otworze tak ze dwa razy większym od granulat gdzie sypie się strumieniem. Musisz wypraktykowac. Przy Eheimie czytaj dokładnie instrukcje. Oprócz ustawienia pór kamienia trzeba je tak jakby aktywować bo inaczej wygląda jak by było wszystko ok a nie sypie.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: splowa » 2017-08-02, 09:36

ja mam chinola od 2 lat z możliwością karmienia do 4 razy dziennie (dodatkowo możliwość dania podwójnej dawki) i fajnie się sprawuje.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2017-08-14, 15:51

splowa pisze:ja mam chinola od 2 lat z możliwością karmienia do 4 razy dziennie (dodatkowo możliwość dania podwójnej dawki) i fajnie się sprawuje.

jest fajny do granulek - ale płatki się zapychają i czasem sypnie a czasem nie

dozowanie w takich chinolach też lipa - jak karmnik pełny sypie się inna ilość niż jak tylko zasypany do połowy i mówię tu o potrojeniu dawki (w dół lub górę)

no i zapychanie - zapinam go i ściągam klapkę z pokrywy bo jak zostawię szparę tylko na pokarm to karmik po 2,3 dniach wilgotny i sypie lipnie. Jak jest zdjęta cała klatka to ujście odparowanej wody jest większe i nie zapycha karmnika. Jak zostawiam szparę na wsyp pokarmu to po kilku dniach pokarm wilgotny i karmnik nie sypie wcale.

Opisałem wszystkie za i przeciw w tych tanich chińczykach - sam stosuję go jak wyjeżdżam na dłużej niż dwa dni. Ogólnie daje radę ale słabo można wyliczyć porcje i nadaje się w zasadzie tylko do granulatów.
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: splowa » 2017-08-17, 08:18

W moim przypadku nie mam problemu z wilgotnością ponieważ karmnik znajduje sie poza obudowa :)

Ale też nie zaobserwowałem AŻ takich różnic dozowaniu, oczywiście zgadzam się że one są, ale w moim przypadku podaje w miarę równo i ryby wszystko zjedzą :) no i używam go tylko do granulatów :P

Wróć do „Karmienie”