Easy Life Profito czy Ferropol JBL

Moderator: Coari

krystian0682
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Easy Life Profito czy Ferropol JBL

Postautor: krystian0682 » 2012-08-19, 17:57

Witam zastanawiam się który lepszy dla roślinek co myślicie ??

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2012-08-19, 21:18

Krystian myślę, że takie informacje znajdziesz bez zakładania nowego tematu jeśli nie na tym to na innym portalu (myślę, że tutaj szybko znajdziesz odpowiedź, której szukasz http://www.holenderskie.pl/ ).

Wystarczy użyć opcji szukaj

Pozdrawiam
"W każdej przeciwności kryje się zalążek równej lub większej korzyści"
Uczymy się tylko na błędach, które bolą.

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2012-08-19, 21:33

Krystian dlaczego ty chcesz już coś do wody dodawać jeszcze nie nauczyłeś się jej poprawnie przyszykować do potrzeb ryb , a tu już pakujesz się w nawozy dla roślin . Masz chore ryby chcesz wprowadzić do zbiornika nowe , jak pisałeś paletki , a co się z tym wiąże ciągłe podmiany wody czy też przy leczeniu czy przy nowych rybach . Jak nie opanujesz parametrów wody to na nic ci nawozy rośliny i tak zgniją , a przy każdym leczeniu tylko je będziesz osłabiał . Poczytaj kolego a później zastanawiaj sie co ty tak wogule chcesz mieć w swym akwarium i nie chcę ci źle życzyć ale z tym co ty się ciągle pytasz to .., zresztą sam powinieneś wyciągnąć wnioski ;) .

krystian0682
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krystian0682 » 2012-08-19, 22:51

Po 1 to paletki chcę kupić dopiero jak opanuje wodę, z ospa już sobie poradziłem ale w akwa nie mam po4 i no3 tez niewiele wiec pytałem się na forum roślinnym i polecili mi żebym kupił sobie Easy Life Nitro oraz KH2PO4 i KNO3 żeby rośliny rosły, bo coś zmarniały troszeczkę bo widać braki fosforu oraz azotu.
Wiem ze jak już ktoś ma doświadczenie to można drugiego człowieka normalnie zmieszać z ....... i mu nagadać.

Po 2 to najpierw trzeba uważnie przeczytać moje posty cytuje (Masz chore ryby chcesz wprowadzić do zbiornika nowe , jak pisałeś paletki , a co się z tym wiąże ciągłe podmiany wody czy też przy leczeniu czy przy nowych rybach), tak mam zamiar wprowadzić ale nie już

Po 3 nie wiedziałem ze to forum jest tylko dla fachowców i wróżbitów, forum tak myślę jest dla osób początkujących szukających pomocy jak i zaawansowanych akwarystów

""Jak nie opanujesz parametrów wody to na nic ci nawozy rośliny i tak zgniją "" nie rozumiem tego wydaje mi się ze parametry wody mam ok i stabilne

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2012-08-20, 06:47

Nikt tu źle dla ciebie nie chce każdy ci próbuje doradzić co masz robić . Ja też nie mam wielkiego doświadczenia :/
Co do twoich roślin (jak wcześniej gdzieś napisałeś że ci żółkną) to ja bym podał potas a pod korzenie kulki gliniano-torfowe

krystian0682
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krystian0682 » 2012-08-20, 08:15

Dla tego zapisałem sie na forum typowo dla roślin akwariowych i powiedzieli co mam robić :) :)

michal.l
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: michal.l » 2012-08-20, 11:39

Dla tego zapisałem sie na forum typowo dla roślin akwariowych i powiedzieli co mam robić
owszem na tamtym forum dostaniesz rady jak pielęgnować rośliny tylko jest taka sprawa że dla nich one są najważniejsze a ryby traktują jako tylko "dodatek " tutaj na forum jest odwrotnie ryby rzeczą najważniejszą reszta jak będzie to będzie a jak nie to nie .. więc radzę przemyśleć jeszcze raz sprawę co dla Ciebie jest najważniejsze..

Awatar użytkownika
Lenczek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Lenczek » 2012-08-23, 11:05

Według mnie Profito jest lepsze. Nie zawiera fosforu (P) i azotu (N). Te dwa ostatnie można dawkować w solach, ale często powstają z rozkładającej się materii.

krystian0682
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krystian0682 » 2012-08-23, 12:01

Lenczek pisze:

Według mnie Profito jest lepsze. Nie zawiera fosforu (P) i azotu (N). Te dwa ostatnie można dawkować w solach, ale często powstają z rozkładającej się materii.

Witam ferropol też nie zawiera fosforu i azotu ale tak czy siak Profito będzie lepsze

Wróć do „Nawożenie”