Wydajnosc filtra ro z pompką

Moderator: Coari

Rafik1313
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 3 razy

Wydajnosc filtra ro z pompką

Postautor: Rafik1313 » 2017-07-29, 11:03

Witam, z powodu wysokiego poziomu fosforu w wodzie kranowej ( ponad 2,5 ppm) zdecydowałem się na zakup filtra ro trzystopniowego z membraną 75 gpd Niestety w moim wypadku nie wyglądało to tak kolorowo, z powodu niskiego ciśnienia wody w instalacji.
Wydajność była bardzo niska około 2 litry/ 18 litrów ścieku, co przy 60 l wody ro=540 l ścieku. Bańke 20 l napełnialem około. 7-8 godzin.
Słabo to wyglądało, moje szczęście że w rachunku za wynajem mieszkania mam wliczona wodę :)
Postanowiłem przetestować pompę podnoszącą ciśnienie. Zestaw łatwy w montażu, sama pompka bardzo mała, z zasilaczem 24 V.
Wydajność takiego systemu powaliła mnie na kolana,
Na 20 l wody ro przypada tylko 40 l ścieku, co przy 60 l ro daje tylko 120 l ścieku. Banka ponad 20 l teraz napełnia się w około 51 minut.
Czas który muszę poświęcić na zebranie wody ro do podmianki to tylko około 2,5 godz tygodniowo.
Tak więc jeśli macie problem z wydajnością filtrów ro , zastanówcie się nad taką pompką, ta którą kupiłem jest dedykowana do membran 50/75/100gpd
https://naforum.zapodaj.net/38ddbefe3298.jpg.html

Wróć do „Technika”