Duży korzeń - gdzie dostać

Moderator: Coari

michal.p
nowicjusz

Duży korzeń - gdzie dostać

Postautor: michal.p » 2017-06-11, 16:59

Witam wszystkich,

jestem tu nowy a to moj pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :]

Dzięki forum zdecydowałem się ostatecznie na dyskowce, akwarium już jest i czeka na zalanie. Akwarium ma 900l i 250cm długości i tutaj moje pytanie. Szukam długiego korzenia, najlepiej ok 100-150 cm i nie mogę takiego znaleźć. Byłem w discus zoo na Radzymińskiej (Warszawa) i nic takiego nie mieli.

Czy ktoś moze coś doradzić? Chciałbym aby był on dość delikatny, ie nie w formie kłody a raczej kilku długich gałęzi. Czytałem troche o korzeniach wyciąganych ze strumieni, ale ostatecznie konkluzje były dość sceptyczne.

Poboczne pytanie jest o młode dyskowce po ładnych rodzicach w okolicach Warszawy, będę wkrótce potrzebował 20-30 paletek, w 2 odmianach po tym jak baniak dojrzeje.

Z góry dzieki i pozdrawiam serdecznie!
Michal

witek112
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Re: Duży korzeń - gdzie dostać

Postautor: witek112 » 2017-06-11, 22:26

Wybierz się do lasu to na pewno znajdziesz.

michal.p
nowicjusz

Postautor: michal.p » 2017-06-12, 00:02

Witek,

mówisz poważnie? Możesz rozwinąć myśl, tzn co z tonięciem? Jakoś trzeba to odkazić? Czy sa jakieś gatunki których musze unikać (np czy lepiej liściaste czy tez mogą być iglaste?)

Michał Oponecki
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękował: 3 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: Michał Oponecki » 2017-06-12, 07:28

Z wybraniem odpowiedniego korzenia może być problem.
Musi to być liściaste najlepiej dąb, bug, grab, olcha czarna.
Zanim będziesz miał akwa w discus zoo coś będą mieli i cenowo nie ma tragedii.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 10 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-12, 10:57

Jak chcesz mam na sprzedaż korzenie z mojego akwarium 600l będzie z tego z 20 kg korzenie red moor bardzo ładnie wyglądają, szybko toną i nic się z nimi nie dzieje. Przed włożeniem polewasz tylko gorąca woda i to wszystko. Więcej na pw. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-12, 15:38

Tak jak widzicie jest w czym wybierać. Po namoczeniu nabierają czerwono brązowego koloru. Korzenie te nie wymagają konserwacji polewamy wrzątkiem i do akwarium. Nawet te najgrubsze toną już po max 2-3 tygodniach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-12, 15:53

Tak wyglądają u mnie w akwarium na świetlówce sun light
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

joker1980
nowicjusz

Postautor: joker1980 » 2017-06-15, 20:29

michal.p pisze:... Szukam długiego korzenia, najlepiej ok 100-150 cm i nie mogę takiego znaleźć. Byłem w discus zoo na Radzymińskiej (Warszawa) i nic takiego nie mieli.

Ja kupowałem swoje korzenie mangrowca w Sklep Rogatek, na Wiosny Ludów w Warszawie. Najpierw prosiłem gościa aby wysłał mi zdjęcia co ma.
Moje korzenie mają około 120cm i 60cm i tak samo jak ty szukałem czegoś rozłożystego, a nie zwartego. U Rogatka kupowałem dwa korzenie jak byłem przejazdem w Warszawie, pan dał dobry rabat i miał naprawdę spory wybór.
A i pamiętaj nie kupuj korzeni w Plantice z Wrocławia, mają byle co, piszą w aukcji że korzenie są duże i ważą po 15kg a mi przysłali korzeń co ma 7kg i jest spróchniały, potem kasę zwracali 3 tygodnie.
Nie reklamuję tutaj nikogo, nie jestem z Warszawy, jakby co.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-15, 21:24

Mangrowce mogą być podpróchniałe ale red moor nie ma tego problemu. Poza tym mangrowce barwią wodę bardzo mocno na brązowo, zależy kto co lubi. Red moor nie barwi wody prawie wcale, a zawsze najlepiej przyjechać i wybrać na miejscu. Ja tak zrobiłem i właśnie w plantice i jestem bardzo zadowolony ;)

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-15, 21:30

Co do korzeni red moor to można kilka narzucić na siebie i wyglądają jak jeden duży te ze zdjęcia u góry to 3 korzenie po koło 2-3 kg. Duży korzeń czasami ciężko jest wsadzić do zbiornika ze względu na wzmocnienia akwarium. Jak Ty joker sobie z tym poradziłeś ?

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-15, 21:42

[/quote]

Ja kupowałem swoje korzenie mangrowca w Sklep Rogatek, na Wiosny Ludów w Warszawie. Najpierw prosiłem gościa aby wysłał mi zdjęcia co ma.
Moje korzenie mają około 120cm i 60cm i tak samo jak ty szukałem czegoś rozłożystego, a nie zwartego. U Rogatka kupowałem dwa korzenie jak byłem przejazdem w Warszawie, pan dał dobry rabat i miał naprawdę spory wybór.
A i pamiętaj nie kupuj korzeni w Plantice z Wrocławia, mają byle co, piszą w aukcji że korzenie są duże i ważą po 15kg a mi przysłali korzeń co ma 7kg i jest spróchniały, potem kasę zwracali 3 tygodnie.
Nie reklamuję tutaj nikogo, nie jestem z Warszawy, jakby co.[/quote]

To co Ty w ciemno od nich korzeń brałeś nawet go nie oglądałeś ????? Zdjęć Ci żadnych nie przysłali ???? Ps. Dobrze , że chociaż kase oddali ;p

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-15, 21:42

joker1980 pisze:
michal.p pisze:

To co Ty w ciemno od nich korzeń brałeś nawet go nie oglądałeś ????? Zdjęć Ci żadnych nie przysłali ???? Ps. Dobrze , że chociaż kase oddali ;p

joker1980
nowicjusz

Postautor: joker1980 » 2017-06-16, 10:17

Michał.Ł pisze:
joker1980 pisze:
michal.p pisze:

Brałem z Plantica na aukcji na allegro, niestety do Wrocławia mam zbyt daleko (a w Warszawie bywam służbowo), a zdjęć nie chcieli przesłać, zresztą najpierw zaproponowałem im wymianę bo niby na allegro mieli 100 sztuk wystawione, a oni napisali ze więcej nie mają choć aukcja na allegro dalej była wystawiona. Nie twierdze że Plantica jest zła bo kupowałem u nich inne rzeczy, ale z korzeniem mnie zawiedli.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-06-16, 20:29

Jak będziesz coś potrzebował następnym razem daj znać jestem tam co 2 tygodnie. To Ci sprawdzę i wyśle zdjęcie realnego wyglądu. ;)

Wróć do „Technika”