Instalacja wodna

Moderator: Coari

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Instalacja wodna

Postautor: Heres » 2017-04-07, 14:55

Witam, po długiej nieobecności chce wrócić do palet. Obecnie jestem na etapie przerabiania instalacji wodno kanalizacyjnej w domu. Mam pytanie do punktów, czy dobrze rozumiem ze najlepiej aby doprowadzić punkt dostarczania wody pod miejsce docelowe akwarium oraz zainstalowanie odpływu z podmiany wody? Czy ktoś ma jakieś fotki lub pomysł jak ewentualnie rozwiązać sprawę instalacji.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 29 razy

Re: Instalacja wodna

Postautor: Coari » 2017-04-07, 14:58

Tak jest najwygodniej, tez tak bede miał zrobione w salonie. Znajomy, który robi instalację doprowadził takie rurki jak pod kazdy inny punk. Tylko jeszcze nie wiem czy w zbiorniku dyski będa pływać.

amba
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: amba » 2017-04-07, 19:13

A ja proponuje, o ile masz taką możliwość wyprowadzić osobny " obwód” prosto z kotłowni tak aby można było zainstalować na początku tegoż obwodu uład filtrów uzdatniających wodę bo nie zawsze a raczej żadko, można lać do awa wodę prosto z kranu. Sam mam założony filtr zmięczający wodę ale zawsze mogę zmienić wkkład i przefiltrować wodę w dowolny sposób.

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-07, 21:38

W domu będzie cały system oczyszczający wodę ponieważ mam wodę ze studni a w moich regionach woda jest zazelazniona. Fitr Ro podepne pod spodem akwarium jeśli będzie trzeba zastanawiam się tylko czy będę lał bezpośrednio z ro do akwarium czy robić sumpa lub inny zbiornik tam zakwaszac. Ogólnie coś się zmieniło czy podmieniacie dalej co dwa tygodnie około 30% wody? Zawsze to mnie denerwował przy paletach dlatego teraz jak będę robił to chce mieć w miarę mało roboty :) z podmiana.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-04-07, 22:12

a może przemyślisz system stałej podmiany wody
jeżeli podmieniasz wodę to powinna być wcześniej przewietrzona , choć są tacy co leją bezpośrednio
co do samych podmian, to od wieków się nic nie zmieniło , ilość podmienianej wody jak i częstotliwość jest uzależnione nie od gatunku ryb a od ich ilości w danej objętości akwa , od ilości pokarmu zjadanego (a że paletki to żarłoki więc i częstsze podmiany ) , od rodzaju filtracji mechanicznej i częstotliwości jej płukania (pozbywaniu się zanieczyszczeń z wody ) , od sprawności filtracji biologicznej , od rodzaju akwa czy roślinne ( ilości roślin ) czy samo szkło
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-08, 08:03

Druga sprawa o której zapomniałem to ogrzewanie, myślę że dobrym pomysłem będzie zrobienie przyłącza takiego jak pod kaloryfer, tylko w lato przecież grzejniki nie chodzą. Czy ma ktoś jakiś patent na ogrzanie zbiornika 600 może 800l w miarę tanim kosztem?

Właśnie stały system podmiany wody byłby w moim kręgu zainteresowań. Może jakaś sugestia jak to miało by wyglądać?

Awatar użytkownika
toommaszeek
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy

Postautor: toommaszeek » 2017-04-09, 09:48

Jeżeli jesteś na etapie budowy domu to pomyśl o;
- instalacji wody użytkowej
- instalacji C.O.
- kanalizacji
- gniazdku na osobnym bezpieczniku
- jeżeli masz piwnicę, to możesz dać rurę o średnicy ~32mm, kiedyś przyda się

Wszystko opisałem w moim temacie viewtopic.php?f=23&t=10273 tylko brakuje tam fotek. Będę musiał pogadać z Adminem o aktualizacji tamtego tematu.

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-09, 20:20

Ok po co mi potrzebna woda użytkowa? Moja woda nie nadaje się do lania bezpośrednio do akwarium, wodę do podmiany będę przygotowywał na zapleczu skąd będę al pociągnie te przylacze.

Awatar użytkownika
toommaszeek
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy

Postautor: toommaszeek » 2017-04-09, 20:30

Nie wiedziałem, że woda będzie przygotowywana w innym pomieszczeniu.

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-09, 20:52

Pomieszczenie gdzie będzie stało akwarium jest stosunkowo małe będzie to mój gabinet dla relaksu:)

Wróć do „Technika”