Opłacone składki

czyli co lubimy - spining, grunt, muchy, spławik itp.

Moderator: Coari

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-11-14, 15:14

kms pisze: bo to zależy od terenu i miejsca

Podmokłe ideale na staw, dlatego takie tanie.

kms pisze:masz miejsce żeby tą masę metrów sześciennych ziemi wywozić?

Mam.

Ryby to byłby najmniejszy koszt, ponieważ u nas w zoologu do zarybienia są po 1zł ryby 15cm.

Znam się trochę na budowlance itp bo dorabiałem w wakacje na budowli :/
Obrazek

Awatar użytkownika
krawiecm
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: krawiecm » 2011-11-14, 15:25

Paweł skończ waść wstydu oszcz......

Marcin

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-11-14, 15:27

Co ma kończyć ja się dopiero rozgrzewam :!: :!: :!:

Żart taki oczywiście ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kms
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: kms » 2011-11-14, 17:25

Pawle na poważnie masz miejsce żeby składować 7500 m3 ziemi? W zasadzie to nawet więcej bo będzie ona w stanie luźnym a nie ubitym... także licz na ok 8000 m3 ziemi.

Pawle i kupisz 10 ryb? Musisz wpuścić ich co najmniej kilkaset bo przecież większość z nich nie przeżyje pierwszego okresu.

Znasz się na budowlance? Hmm... Postawienie budynku gospodarczego wymaga pozwoleń (budynku o sensownych rozmiarach). Potem samo wykonanie musi byc w pełni zgodne z normami. Budowla musi być odebrana, zatwierdzona. Pawle...to nie wygląda tak że mieszasz zaprawę i "kleisz" nią cegły.... To niestety nie jest takie proste.

A co z karmą?..na początek trochę kupić jej trzeba, to generuje kolejne koszty...

Pawle ja też bym chciał coś takiego zrobić, ale żeby zacząć to trzeba mieć te 50 tyś. O ile nie więcej ;)
Pozdrawiam:)
Kuba.

Obrazek

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-11-14, 18:24

kms pisze:Pawle na poważnie masz miejsce żeby składować 7500 m3 ziemi? W zasadzie to nawet więcej bo będzie ona w stanie luźnym a nie ubitym... także licz na ok 8000 m3 ziemi.

Tak mam.

kms pisze:Pawle i kupisz 10 ryb? Musisz wpuścić ich co najmniej kilkaset bo przecież większość z nich nie przeżyje pierwszego okresu.

Wiem, i najlepiej na początku nie kupować drapieżników tylko jak rybki się zaczną rozmazać.

kms pisze:Znasz się na budowlance? Hmm... Postawienie budynku gospodarczego wymaga pozwoleń (budynku o sensownych rozmiarach). Potem samo wykonanie musi byc w pełni zgodne z normami. Budowla musi być odebrana, zatwierdzona. Pawle...to nie wygląda tak że mieszasz zaprawę i "kleisz" nią cegły.... To niestety nie jest takie proste.

Na ogrodzenie działki nie trzeba mieć pozwolenia w jeśli chodzi o budynek to trzeba też mieć pozwolenie sąsiadów.
A cegiełka kosztuje 1zł ;)

Pawle ja też bym chciał coś takiego zrobić, ale żeby zacząć to trzeba mieć te 50 tyś. O ile nie więcej ;)

Bez przesady ;)

Za 15 tys to może sobie kupić akwarium do pokoju :D

To bym wolał kupić samochód ale motor taką yamahe TZR ale derbi sende drd bo na takie mam pozwolenie ;)

Ale dobra koniec już.
Obrazek

Awatar użytkownika
kms
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: kms » 2011-11-14, 18:43

Pawle musisz mieć też zgodę wodnoprawną. A to oznacza że pewnie nie wszędzie można taki zbiornik założyć. Na ogrodzenie działki nie trzeba mieć pozwolenia? Zdziwiłbyś się. Zrobiliśmy ogrodzenie, zamontowaliśmy, skasowaliśmy, po tygodniu klient dzwoni że trzeba je zdemontować. Okazało się że zarząd architektury (czy coś takiego) miejskiej nie wydał zgody na taki wzór ogrodzenia w tym miejscu. Ale nie o to chodzi...500 metrów takiego ogrodzenia, nawet przy najprzyjemniejszej wersji czyli liczmy 100zł za metr kosztowało by 5000zł.... Czyli tyle ile chcesz wydać na całość sprzętu i wgl. Cegła kosztuje złotówkę. Ok, ale do tego dolicz sobie piasek, zaprawy, izolacje, konstrukcję dachu, pokrycie dachu, zbrojenia.... Robi się niezła sumka. Budynek trzeba zamknąć, czyli ze dwa okna i drzwi i masz kolejny tysiąc. Przydało by sie oświetlenie chociaż dookoła budynku, kolejne kilka stówek.

Pawle ja nie przesadzam....50 tyś to pewnie i tak pikuś ;)

Kuba.

Obrazek

Awatar użytkownika
KarKan
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: KarKan » 2011-11-14, 18:52

Okej odnośnie składek bo to temat przewodni ;) A nie wykład inżyniera na temat łatwości w zakładaniu stawu ;)

Od przyszłego sezonu zamierzam trochę powędkować. Czy mógłby ktoś mnie pokierować co i jak w sensie papierologi i karty wędkarskiej. Gdzie się udać i za ile ;)

Od od razu pytanie bo akurat znajomi się sprzeczali ostatnio. Jak mam kartę z PZW z mojego miasta to mogę wędkować np. w dolnośląskim? Czy muszę też coś tam wykupić?
150 Kwarantanna paletek
300 Ziemiojady
450 Palety

Awatar użytkownika
apon95
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: apon95 » 2011-11-14, 18:56

Feldark pisze:Znam się trochę na budowlance itp bo dorabiałem w wakacje na budowli :/

śmiem wątpić, że w wieku 13 lat wspaniale znasz się na budowaniu, głównie temu, że podawałeś cegły i mieszałeś beton na wakacjach. Ale to jest inna sprawa. Wybudowanie jakiegoś ,,domku'' to nie jest koszt 1000 cegieł po złotówce. Nie wiem w jakich kategoriach cenowych ty masz wyobrażenia, ja troszeczkę więcej wiem co do kosztów, wybudowaliśmy z tatą 2 domy i nie wiem skąd ty te sumy bierzesz. Co do ogrodzenia to nie wystarczy kupno siatki, ale również słupków, do tego żwiru, cementu, gdyż w końcu na czymś to musi stać. Jeżeli chodzi o kursowanie wywrotki, to tak się wydaje, ale kursów to ona musi dużą ilość wykonać.
Jeżeli chodzi o wykonanie wszystkiego, kolega kms, bardzo dobrą sumę zaproponował, chociaż nie wiem czy 50 tysięcy by starczyło, więc dlaczego piszesz bez przesady?

Awatar użytkownika
apon95
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: apon95 » 2011-11-14, 19:00

Od od razu pytanie bo akurat znajomi się sprzeczali ostatnio. Jak mam kartę z PZW z mojego miasta to mogę wędkować np. w dolnośląskim? Czy muszę też coś tam wykupić?

W każdej karcie masz wykaz wód obowiązujący Ciebie i tam masz podane. Ja np. mam dostęp do wszystkich łowisk na podlasiu, oprócz oczywiśćie prywatnych jezior i jakiś odcinków górskich czy coś w tym stylu.
KarKan pisze:Od przyszłego sezonu zamierzam trochę powędkować. Czy mógłby ktoś mnie pokierować co i jak w sensie papierologi i karty wędkarskiej. Gdzie się udać i za ile ;)

Musisz iść do związku pzw w twoim mieście, lub po prostu do jakiegoś sklepu wędkarskiego i tam wyrobić kartę. Będziesz musiał zdać test i zapłacić składki. Na początku ja płaciłem około 100 zł, bo tam są wpisowe i ogólna opłata( ale ja nie mam skończonych 18 lat). U Ciebie będzie to suma około 300-400 zł. JA osobiście na ten sezon płaciłem 40 zł za wędkowanie, więc najdrożdze jest wyrobienie karty. :)

Awatar użytkownika
kms
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: kms » 2011-11-14, 19:01

Pawle jeśli miałbyś wywrotkę o ładowności 24 ton to sama jedna musiałaby wykonać ok 500 kursów. Jeśli odległość wynosi 10km, to można łatwo policzyć koszt..... W grubych tysiącach... Także. fantazję masz ;)

Kuba.

Obrazek

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2011-11-14, 19:21

Karkan :mrgreen:
Jesli chodzi o kwestie finansowe to , egzamin na kartę wędkarską będzie Cię kosztował około 20 zł
Składka członkowska koła kosztuje około 60 zł , ale wcale nie musisz do nich wstępować ;)
Ale jak wstąpisz do koła to składki PZW będą Cię kosztowały około 70 zł oczywiście bez górskich rzek :P Natomiast jeśli nie wstąpisz do żadnego koła to składka PZW może Cię kosztować nawet 170 zł
Jak zapłacisz składkę PZW to będziesz mógł wędkować na tzw. wodach nizinnych .
Niestety nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie dotyczące wędkowania w woj. Dolnośląskim :oops: Dowiesz się z jakim województwie będziesz mógł łapać :P (ale myslę że będziesz mógł )
Więc koszt około 200-250 zł na rok :lol:
Pozdrawiam przyszłego wędkarza :mrgreen:

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-11-14, 19:27

apon95 pisze:śmiem wątpić, że w wieku 13 lat wspaniale znasz się na budowaniu, głównie temu, że podawałeś cegły i mieszałeś beton na wakacjach

Byś się zdziwił co robiłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: birdas » 2011-11-14, 19:29

Feldark pisze:Byś się zdziwił co robiłem.

Ok ... ja nie chcę wiedzieć. Wystarczy, że jestem sobie to w stanie wyobrazić. ;) :P

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-11-14, 19:33

Nawet płytki kładłem bo to nie pierwszy raz jak na budowie robi, a że mój "szef" mnie zna i wie co potrafię to przykręcam raz dach raz budowaliśmy mur który odgradzał od są siada itp.
A i jeszcze
apon95 pisze:że w wieku 13 lat
mam 14 lat i zaczyna się Dużą literą :!: :!: :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
kris.piechol
nowicjusz

Postautor: kris.piechol » 2011-11-14, 19:47

zmudzio pisze:Niestety nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie dotyczące wędkowania w woj. Dolnośląskim :oops: Dowiesz się z jakim województwie będziesz mógł łapać :P (ale myslę że będziesz mógł )

Trzeba pamiętać że PZW zostało w starych strukturach i okregów wedkarskich jest ok 49
także należy sprawdzić jeszcze porozumienia między okręgami

Wróć do „O wędkowaniu ogólnie”