WIDZIANE W MIKROSKOPIE

wszelkie "niezidentyfikowane" okazy, które uda nam się zaobserwować pod mikroskopem

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 27 razy

Postautor: bodzio 1 » 2014-05-02, 21:16

Jeżeli się nie mylę to jest właśnie ta co napisałem , więc masz rację skorupkowa , a z tego co wyczytałem to nie wszystkie ameby są szkodliwe , ten gatunek odżywia się okrzemkami , glonami , pierwotniakami ,
Czy ta jest szkodliwa, nie wiem , znaleziona w akwa u syna ( hydroponice ,w mule na gąbce ) jak na razie nie widać jakichkolwiek złych oznak po rybach
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
gienierator
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gienierator » 2014-05-02, 21:34

Z tego co kojarzę to skorupkową nie ma co sobie głowy specjalnie zawracać. :)
pozdro....
Nie mylisz się Bogusław.
450l
160l
25l.
10l.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2014-05-02, 22:14

Gieniu to mnie pocieszyłeś bo już się zastanawiałem czy nie pozamykać swojego sprzętu przenośnego, żeby przypadkiem syn se nie pożyczył na chwilę :>
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

MICHALEK123

Postautor: MICHALEK123 » 2014-05-02, 22:19

A ja mam troszkę inne zdanie o tych stworkach mogą dość dobrze narozrabiać a jak jest jedna to i są inne tylko nie złapane. Ale młody jestem stażu mi brakuje :P

Awatar użytkownika
Antiope
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 18 razy
Podziękowania otrzymane: 26 razy

Postautor: Antiope » 2014-05-02, 23:46

Takich kwiatków u siebie w filtrze mam całkiem ładną gromadkę. I właściwie mam je odkąd pamiętam... A przestałam się przejmować odkąd wyczytałam w uczonych pismach i usłyszałam od weta co zna się na rybkach, że to nieszkodliwe dla ryb żyjątko :)
A skoro tak to niech sobie żyje to żyjątko ;)
Niejeden rekin sobie życzy, by taka szprotka wiodła go na smyczy...

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2014-05-03, 00:43

Ameba skorupkowa, nie ma co na nią zwracać uwagi, nieszkodliwa.
Zresztą powinieneś o tym wiedzieć Michale skoro na tamtym forum jest zrobiony atlas tego co szkodzi a co nie, to i ta ameba tam jest opisana i z pewnością pisze tam, że nie szkodliwa.
Pisałeś także

MICHALEK123 pisze: staż w tym szczególnie przypadku nie ma większego znaczenia (bo dziecko z 4 klasy to zrobi) jak czegoś nie potrafię rozpoznać na innym znanym ci forum jest taki atlas no i nie tylko bardzo przydatny i wystarczy porównać. I myślę że to was boli najbardziej iż dzięki pewnej osobie można w kilka tygodni nauczyć się tego do czego Wy doświadczeni dochodziliście latami i tyle w temacie doświadczenia. No oczywiście trzeba chcieć czytać i się uczyć

widocznie nie chcesz się uczyć a i stażu Tobie brak.

Pomyślałem sobie tak, że może wspólnie "atlasik" zrobić co by "nowe nabytki" mogły czerpać wiedzę z tego forum pełnymi garściami i aby nie było "wrzucane", że tu same sępy i nieuki ;). Niech mają na tacy to czego my się musieliśmy sami nauczyć latami. :D
"W każdej przeciwności kryje się zalążek równej lub większej korzyści"
Uczymy się tylko na błędach, które bolą.

MICHALEK123

Postautor: MICHALEK123 » 2014-05-03, 09:58

No widzisz Szanowny Tomaszu że z czytaniem u ciebie kiepsko ale z domyślaniem to już OK
Ja nigdzie nie napisałem, że ten rodzaj ameby należy leczyć
A ja mam troszkę inne zdanie o tych stworkach mogą dość dobrze narozrabiać

I dalej
a jak jest jedna to i są inne tylko nie złapane

Napiszę dobitnie jak jest jeden rodzaj ameb to prawdopodobieństwo jest że szkodliwe inne też są.

Bogdanie na pierwszym zdjęciu jest taki obiekt troszkę w prawo niewyraźny bo zdjęcie słabo ostre i to bym sprawdził.

Pozdrawiam szczególnie D i T :D

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2014-05-03, 13:13

1qwerty pisze:Pomyślałem sobie tak, że może wspólnie "atlasik" zrobić

Tomku tak se właśnie pomyślałem jak syn mi pokazał to w mikroskopie , może nie od razu atlas ale jak widziane w mikroskopie to właśnie tutaj powinno trafić :> , chcąc sprawdzić co to jest zajrzałem mimo woli ,,widziane w mikroskopie '' , a tu bezinteresowny kolega pozbierał zabawki :/ więc na początek pierwsze zdjęcie ;)
MICHALEK123 pisze:Bogdanie na pierwszym zdjęciu jest taki obiekt troszkę w prawo niewyraźny bo zdjęcie słabo ostre i to bym sprawdził.

Michał pewno piszesz o tej ,, fasolce '' ale to nic szczegulnego jakieś paprochy nic więcej nie znalazł co by przypominało jakieś żyjątko
Michał i jeszcze taka prośba, precyzuj swoje wypowiedzi żeby nie było takiego ot , mamy zdjęcie konkretnego żyjątka , więc na jego temat , bo tak samo można polemizować na temat innych , konkretnie to co widoczne jest na zdjęciu jest szkodnikiem albo nie, a nie że jego ,,kuzyn to ...''
Ostatnio zmieniony 2014-05-03, 13:21 przez bodzio 1, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

MICHALEK123

Postautor: MICHALEK123 » 2014-05-03, 13:15

Spoks :)

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2014-05-03, 21:04

MICHALEK123 pisze:No widzisz Szanowny Tomaszu że z czytaniem u ciebie kiepsko ale z domyślaniem to już OK
Ja nigdzie nie napisałem, że ten rodzaj ameby należy leczyć
Cytat:
A ja mam troszkę inne zdanie o tych stworkach mogą dość dobrze narozrabiać

I dalej
Cytat:
a jak jest jedna to i są inne tylko nie złapane

Leczymy zazwyczaj ryby nie ameby :) i nigdzie nie napisałem, że masz to zrobić :P

a zwrot
MICHALEK123 pisze:A ja mam troszkę inne zdanie o tych stworkach mogą dość dobrze narozrabiać

jak mam rozumieć, że ameba skorupkowa może narozrabiać ? zbić szybę ? stłuc termometr? pobije kogoś ?

MICHALEK123 pisze:Napiszę dobitnie jak jest jeden rodzaj ameb to prawdopodobieństwo jest że szkodliwe inne też są.

Ale po czym wnosisz ja takiej zależności nie zauważyłem.

Jak już tu wiele razy napisano, że słowo pisane ma to do siebie, że autor postu ma na myśli coś innego niż osoba czytająca więc precyzyjnie prosimy bo potem wychodzą, niepotrzebne spinki ;).

Bogdan poszperam w zasobach i wstawię jakieś fotki i filmiki tego co znalazłem do tej pory u siebie i u kilku forumowiczów w akwariach ( oczywiście tylko materiały bez info co u kogo).
"W każdej przeciwności kryje się zalążek równej lub większej korzyści"

Uczymy się tylko na błędach, które bolą.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2014-05-03, 21:47

1qwerty pisze:Bogdan poszperam w zasobach i wstawię jakieś fotki i filmiki tego co znalazłem

No i super zawsze coś będzie można porównać bez nadrabiania w ilościach postów ;) , ja mam jeszcze filmik jakiegoś stworka , wstawię jak uda mi się skasować dźwięk bo nie nadaje się do neta
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

MICHALEK123

Postautor: MICHALEK123 » 2014-05-03, 21:53

Chłopie rozumuj sobie jak chcesz.
A to to od siebie czy razem z kimś prosisz?

więc precyzyjnie prosimy

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2014-05-04, 15:44

Mam jeszcze takie znalezisko z mułu filtra Film najprawdopodobniej to wieloszczet , powiększenie ok. 100x , z tego co wiem nie szkodliwy , jakość może nie nadzwyczajna :/ ale coś widać , można zaobserwować na bokach stworka małe włoski
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
gienierator
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gienierator » 2014-05-04, 16:03

bodzio 1 pisze:to wieloszczet

W każdym szanującym się zbiorniku z dojrzałym podłożem jest tego od groma. :)
pozdro...
450l

160l

25l.

10l.

MICHALEK123

Postautor: MICHALEK123 » 2014-05-04, 16:36

A ja mam ładniejszego :mrgreen:
Powiększenia nie pamiętam
Ostatnio zmieniony 2014-05-04, 17:34 przez MICHALEK123, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Mikroskop”