Gdy nie ma w DZIALE - zadaj pytanie TU

wszelkie "niezidentyfikowane" okazy, które uda nam się zaobserwować pod mikroskopem

Moderator: Coari

weid
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: weid » 2012-04-29, 15:18

Dlaczego to ma takie znaczenie przez kogo?, dostał bo mu się należało koniec kropka.

Nie rozumiem, chyb to chodzi o wspólne dobro.... czy nie?.

DxM

Postautor: DxM » 2012-04-29, 15:19

Ja tego nie rozumiem. To jakie Wy moderatorzy tutaj macie prawa? Zmienić e na ę i połączyć posty? Na forum, na którym ja jestem modem, moderatorzy mogą prawie wszystko, łącznie z banowaniem krnąbrnych userów. Ostrzeżenie jest tylko jedno słowne, jak kto się nie potrafi zachować i trzymać regulaminu, który dla każdego jest taki sam, dostaje banana - w zależności od tego co przeskrobał może, to być ban na 24/48h i czas do namysłu. Może też być ban na tydzień, a jak kto uparty, to i miesiąc może posiedzieć na wakacjach, czasami zdarzają się tacy co i permanentnego zgarniają. Ostrzeżenia były, ale się zupełnie nie sprawdziły, co z tego, że ktoś dostanie warna, ja i tak może jeszcze pisać i zanim zostanie zablokowany zdąży innym krwi napsuć - jedno słowne wystarczy, a jak nie to ban ;) i wszelakie posty obrażające innych są od razu kasowane żeby zgorszenia nie było. Modzi powinni sami decydować co jest słuszne i za co dać ostrzeżenie, czy bana, a nie z każdym problemem latać do adminów. Skoro zostali wybrani na modów, to nie przez przypadek. Moderatorów na dział powinno być dwóch, a nawet i trzech wtedy w razie nieobecności któregoś, drugi może zaprowadzić szybko porządek.

P.S.
Marcin nie odbierz tego jako atak na swoją osobę, ale sprawy między modami powinniście na priv bądź w temacie dla modów załatwiać.

weid
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: weid » 2012-04-29, 15:41

DxM pisze:Marcin nie odbierz tego jako atak na swoją osobę, ale sprawy między modami powinniście na priv bądź w temacie dla modów załatwiać.

Dokładnie, to nie chodzi o ubliżanie czy wytykanie błędów, ale można by rozgraniczyć że: co innego pisać bzdury które ośmieszają samego piszącego a co innego obrażanie innych, bo, przecież osoba jest obrażana 24h na dobę, no bo skoro to widnieje....., to znaczy że tak wolno tak?.
I teraz Ricky czy DxM przy każdym zetknięciu się z tym, jak mają się czuć?, a powiedzmy że obrażający dostał bana na amen, on będzie miał to w nosie, a ci co zostali obrażeni będą pisać/czytać z tą świadomością że ktoś ich tak czy siak nazwał.

Pytam się po co to ma widnieć?.

Tego rodzaju posty powinny być usuwane, tak uważam, a ta dyskusja chyba w ogóle przeniesiona, ale nie mnie to osądzać.

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: birdas » 2012-04-29, 15:52

DxM pisze:Marcin nie odbierz tego jako atak na swoją osobę, ale sprawy między modami powinniście na priv bądź w temacie dla modów załatwiać.

Masz rację, ma też i Gieniu i pisząc też niewiele brakowało, a pojawiłoby się to właśnie w dziale dla moderatorów. Nie rozpisywałem się, jedynie zasugerowałem, że z tym ostrzeżeniem to nie tak do końca. Tak jak i dyskusja prowadzona wcześniej nie w temacie, tak jak i analiza tego wszystkiego przez Adama tak jak i mój post odnośnie ostrzeżenia.
Proponuję dalej tego tu nie ciągnąć. Reszty nie komentuję bo można o tym wszystkim dyskutować w nieskończoność, a zasady są wszystkim moderatorom znane i chodzi tylko o to aby ich przestrzegać.

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2012-04-29, 19:13

weid pisze:Poszukałem w youtubekowie i wychodzi na to że Łukasz trafił idealnie.
http://www.youtube.com/watch?v=aMf1OIFh ... re=related
Te u mnie, maja jeszcze po jednym włosku z każdej strony co segment budowy ciała.

ja tam nie wiem w co trafił ale polecam to
http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_zw ... entos.html
gdzie chruściki i ich tam takie. Jak się karmi mrożonkami czy żywym to jest jak jest włącznie z pijawkami. Przecie chruścik od małego nie jest taki wypasiony i domku mieć nie musi. Porównać gębę odnóża i odwłok a wtedy ... :idea:

birdas pisze:
adamn pisze:Ponieważ FORUM jest dla ludzi i trza się liczyć z wolą FORUM przeto AUTOR w/w paszkwili dostaje OSTRZEŻENIE za pisanie:

Pomijając aspekt słuszności ostrzeżenia to są 2 powody dla których nie powinieneś (a może powinno być "nie miałeś prawa") jego nadać. Pamiętasz Adaś jakie to powody i jak to się ostatnio skończyło w przypadku Arka ?
To Ania lub Sebastian w tej sytuacji powinni je nadać i to do nich powinieneś się zwrócić z taką prośbą (myślę, że ostrzeżenie zostało by przyznane), ale chodzi o sam fakt jak to się odbyło.

Ktosik myli pojęcia a też nauczyciel edukacyjny jak jam przeto objaśnie skrótowo:
- sprawa Arka była, gdym nadał ostrzeżenie w dziale co nie jestem MODERATOREM i przyjąłem to do wiadomości a modzi mieli się wziąć do roboty!
- co do dwóch powodów to : (jeszcze raz za co dane w cytacie)
" Ponieważ FORUM jest dla ludzi i trza się liczyć z wolą FORUM przeto AUTOR w/w paszkwili dostaje OSTRZEŻENIE za pisanie:
- (1) pod wpływek środków niewiadomego pochodzenia z Azji
- (2) fałszywe oskarżenia nie mające miejsca w rzeczywistości ( o ile jeszcze wie co to takiego)
- (3) pisanie wiadomości zaczerpniętych z mrocznych stron nikomu nieznanych nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości
- (4) robienie niezdrowej atmosfery w dość dobrze funkcjonującym organizmie
- (5) pisanie o drobiu na FORUM o dyskowcach
- (6) zaprzeczanie samemu sobie (tyle maili do mnie wysłaeś i cosik innego pisał niż prawisz)
"
I kolejno co do:
- (1) pierwszego powodu to inni stwierdzili co stwierdzili a jam zsumował
- (2) oskarżał wymienionych z ników z epitetami i porównaniami a jam to zebrał w całość
- (3) pisał o rzeczach nie mających odzwierciedlenia w FAKTACH com udowodnił
- (4) pisał post za postem jątrząc i powodując ropnie na dość dobrze funkcjonującym żywym organizmie com wskazał. Trawił wszystkich od środka grzyb
- (5) pisał o drobiu na FORUM o dyskowcach co też udowodnił
- (6) i na koniec zaprzeczenia w mailach i w ostatniej twórczości (dbam o niego jak wuj o siostrzeńca i w tem ma troska o trzymanie raz postanowionego i danego słowa)
I teraz pytanie miałem czy nie?
to be or not to be

po wnikliwej analizie tego
http://www.discusforum.pl/profile.php?m ... bfc2b35534
jest jak jest i niczego nie będę zmieniał i jak widać wszystko było sensowne. Działał będę jak dotychczas chyba, że się zaloguję na jakimś FORUM, gdzie wirusy szaleją jak w piosence ...

A może jak na swe 54 lata i 25 lat nauczania jako ... się mylę i skleroza mnie dopadła bo nie kojarzę FAKTÓW i nie wyciągam wniosków z tego co prawem się zwie :evil:
Proponuję zakończyć dyskusję i pisać o meritum działu. Postów co ktoś napisał nie mam zamiaru wywalać bo wiadomo od lat, że nigdy nawet plugawienia mnie nie wywalałem bo owe cytaty świadczą o kulturze piszącego a nie obwinionych z ników (wybaczta mi)
Adam

Awatar użytkownika
zdzichfur
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zdzichfur » 2012-04-29, 19:45

Jako że Pana Adamskiego twórczość prawdopodobnie pod wpływem ... już mnie zmęczyła , i wcześniejsze posty napisane przez w/w traktuję za obraźliwe w stosunku do mojej osoby jak i użytkowników tego forum i ja przydzielam ostrzeżenie.
pozdrawiam Dzidek

Awatar użytkownika
tomacho
lekko zakręcony
lekko zakręcony

co to za zdzierstwo

Postautor: tomacho » 2012-05-14, 21:11

witam serdecznie mam problem z rybkami zauwazylem przyspieszony oddech zbadalem rybe skrzela luski odchody wnetrznosci i sluz musialem jedna najslabsza rybe posciecic okolo 5 cm tylko w skrzelach znalazlem cos i niewiem co to jest moze ktos pomuc ustalic co to jest niestety niedam rady zrobic lepszego filmiku mikroskop dobry ale niemam nakladek na niego oto 2 filmiki

http://www.youtube.com/watch?v=PxazjG5R ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=fCyn5t7rOHY

z gory dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
gienierator
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gienierator » 2012-05-14, 21:15

Jakość rzeczywiście mierna ale na przywry mi to wygląda.
pozdro....
450l
160l
25l.
10l.

Awatar użytkownika
tomacho
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: tomacho » 2012-05-14, 21:17

powiedzmy ze to przyrwy czym to najlepiej badziewie utluc ?? dalem no planaria dzis troszke w wiekszym sterzeniu niz podaje producent mam baniak 450l pare pazy juz prubowalem wytluc to badziewie ale jak widac ciagle porwaca ....

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2012-05-15, 13:08

- grzyb
- przywry
- myksobakterioza
Adam

Awatar użytkownika
tomacho
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: tomacho » 2012-05-16, 18:51

omg adamie co bys poradzil na to expert jestes :) dziekoje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2012-05-17, 08:58

ale nie cudotwórca :!:
Na priva skąd ryby i jak długo je masz
Adam

irekcharchut
nowicjusz

Co to za cholerstwo

Postautor: irekcharchut » 2012-05-17, 21:19

Witam zrobilem wymas ze skory chorej ryby powiekszenie 300
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2012-05-18, 12:59

nicień i wstaw film kilka sekund

irekcharchut
nowicjusz

Postautor: irekcharchut » 2012-05-18, 17:13

Jutro zrobie jeszcze raz i wstawie dzieki

Wróć do „Mikroskop”