moi kolesie

Wszystko co jeszcze hodujemy, a nie jest rybkami

Moderatorzy: Coari, Antiope

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

moi kolesie

Postautor: Mario75 » 2012-04-09, 14:55

oto moje przytulanki :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-04-10, 19:38

poduszkowiec
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

A!icja
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: A!icja » 2012-11-26, 22:43

Z takimi psiakami to bym się dzika nie bała :D
Mój pies waż 4 kg :shock:
Kociak też ładniusi, oczywiście jak na kota przystało w królewskim stylu rozwalił się, zapewne na czyimś ulubionym miejscu . 8) Pozdro

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-11-26, 23:55

A!icja, niestety kot odszedł :( teraz tylko jeszcze trzeba przekonać żonkę na zakup kałkaza , to taki malutki owczarek :mrgreen: tylko jak on będzie spał na wyrku to mi zostanie tylko materacyk :mrgreen:

A!icja
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: A!icja » 2012-12-03, 19:28

Uuuu ajaj przykro mi :(
Niestety wiem co to znaczy stracić przyjaciela, 3 lata temu widziałam jak samochód zabija mojego psiaka. :cry:
No ale fakt nic tak nie poprawia humoru jak mowy futrzak w domu, ( dlatego mam teraz mojego Tytuska )
a owczarki kaukaskie są wspaniałe, nie wiem czemu mają nakaz kopiowania uszu :/
Warto zwrócić na ten fakt uwagę przy kupnie z hodowli- hodowli a nie pseudo.
No fakt malutko do ponad 70 kg :) oj co tam, taka psinka- nie zauważy się.
Pozdrawiam :)

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-12-03, 22:47

Co do kaukaza , krążą opinie co to niby pies morderca :/ :/ a z podejściem mojej żonki to i z lwa zrobiła by przytulankę :mrgreen: mieliśmy kiedyś kaukaza ale w bloku to porażka :( a teraz jast domek to dał by radę . za to jak byłem z nim na spacerze to dzieci krzyczały :MAMO , MAMO PAN IDZIE Z MISIEM NA SMYCZY: :mrgreen:

A!icja
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: A!icja » 2012-12-04, 00:03

Mario75 pisze:byłem z nim na spacerze to dzieci krzyczały :MAMO , MAMO PAN IDZIE Z MISIEM NA SMYCZY:

Pisze to z ręką na sercu, u mnie było tak samo, z tym, że dzieci krzyczały:

Mamo mamo zobacz! pani kotka prowadzi na smyczy. :mrgreen:

Swego czasu interesowałam się psią psychologią, wychowaniem, to jest bardzo przydatne, bo już z daleka widzę jaki jest pies, po mowie ciała, wiem czy jest uległy, czy się rzuci, co często ratowało mi skórę :)
Ale ogólne stwierdzenie, że psy ( do których te misie nie należą-to molosowate ) psy z grupy TTB (terier typu bull) to mordercy- moje zdanie jest takie- jak se wychowasz, takie będziesz miał.
Aby od szczeniaka stanowczo trzymać. Można zagłębić się w lekturze Cesar Millan , zapewne go znasz. Mam te książkę- fajna, ja z braku czasu nie dokończyłam czytać, ale jeśli chcesz to pożyczę Ci :) Ale widząc po Twoich psiakach to nie jest konieczne. :)
Pozdrawiam
Jeśli mogę- dałabym zdjęcie mojego futrzaka, teraz nie mam fotek wielu, to nie założę nowego tematu :) Jak można oczywiście

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2012-12-04, 22:05

A!icja pisze:moje zdanie jest takie- jak se wychowasz, takie będziesz miał.

Ja tam znawcom psiaków nie jestem ale takie stwierdzenia jak Twoje mnie irytują ; dlaczego bo po niejednej tragedii nie raz się słyszało coś na ten styl ,, ale on zawsze był spokojny "
Tak jak ryby powinny być w wodzie tak psiaki uznane za niebezpieczne powinny być trzymane odpowiednich warunkach i odpowiednio zabezpieczone , zwierzak jest tylko zwierzakiem i instynkt swój ma
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-12-04, 23:23

A!icja, pewnie że możesz , wstawiaj śmiało . a jeśli chodzi o wychowanie psa to jeśli psa ma się od szczeniaka tu uważam że każdego da się wychować . Moje zaczęły tresurę od komendy daj buziaka i podaj łapę :mrgreen: a słowa bież dziada albo kota nie znają . A mam znajomych , co szczuli psa i tresowali po pijaku :evil: i z tego biorą się te ostre psy . Ale to tylko moje zdanie :!:

Awatar użytkownika
sunflower
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: sunflower » 2012-12-05, 08:16

problem w rasach ogólnie uznanych za agresywne jest w genach, które specjalnie się zachowywało w tworzeniu rasy. I tak jak każda rasa ma swoje jakieś 'widzimisia' tak i rasy agresywne. Wiem bo miałam staforda i wiem że była uroczy i słodziutki natomiast jak go coś wkurzyło ostro - a każdego czasem wkurzy - ot dziecko wbije mu widelec w tyłek - to zgodnie ze swoją rasą po zaciśnięciu szczęki nie puszczał - tak mają stafordy - i nie rzecz w tym że był agresywny a że stwarzał zagrożenie. Tak to już jest - jamnik zawsze będzie kopał dziury, chart biegał, a rasy agresywne są stworzone do walki - po to je tworzyli.
<center><object type="application/x-shockwave-flash" data="skorpionx.swf" width="468" height="60">
<param name="movie" value="skorpionx.swf"></object>
</center>

A!icja
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: A!icja » 2012-12-05, 11:45

bodzio-mam pojęcie o wychowywaniu psów. (sorki pomyliłam się ) :oops:
Aby od szczeniaka stanowczo trzymać. -pisałam.
Ale, wystarczy nieznaczny błąd i pies stanie się agresywny. Trzeba umieć wychować -dlatego napisałam,że trzeba stanowczo z nimi postępować i na wstępie narzucić swoją dominację, w przeciwnym razie pies przejmuje inicjatywę. A wtedy uważa, ze to on ma bronić swojego stada i staje się agresywny. Może to również wyjść z braku ćwiczeń- pies musi jakoś rozładować energię. Ale może to mieć wiele przyczyn. Więc nie z genów są agresywne, z genów są dominujące i zaborcze. Brak wychowania prowadzi do agresji. Mogą też stać się agresywne przez przykre doświadczenia.

To mój Tytus, pies który jeździł koleją. :P
Obrazek

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-12-05, 15:12

No Ala , piękna ta twoja bestia :D rodzice mają też takiego ratlerka , może wielki to on nie jest ale hałasu to robi więcej niż te dwa moje :mrgreen:

Awatar użytkownika
toommaszeek
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: toommaszeek » 2012-12-05, 17:35

Mario75 pisze:za to jak byłem z nim na spacerze to dzieci krzyczały :MAMO , MAMO PAN IDZIE Z MISIEM NA SMYCZY: :mrgreen:

U mnie jest podobnie tylko dzieci mówią; mamo (tato) zobacz tam mały "lewek" idzie :) A im po prostu chodzi o mojego chow chowa :)

A!icja
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: A!icja » 2012-12-05, 20:55

No fakt chow chowa można fajnie ostrzyć- wygląda jak lew wtedy, ale i bez tego to mały Simba. To jest jedyna raza psów z niebieskim językiem :)
W mojej okolicy kręci się coś jak chow chow, ale pewności niema, z resztą każdy pies bez metryki to kundel.
Mój Tyus jest 100% rasowym kundelkiem, zapewne to mix pinczera miniaturowego i wcześniej wspomnianego ratlerka- ratlera praskiego. Ale ciężko w kundlu szukać rasy :)
Uszy ma jak ratler, okrągłe.
Obrazek
Pozwoliłam sobie wstawić i to zdjęcie, pokazujące jego pyszczek. Który widzę co ranka kiedy budzi mnie. :mrgreen:
Mario75- dziękuję:)

Mario75
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Mario75 » 2012-12-05, 22:05

Żonka śpi nasze pociechy między nami , a w sobotę jadę po kaukaza . ale będzie jazda :!: albo ja albo on :lol:

Wróć do „Inne zwierzaki”