Neony i inne ławicowe...

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
Maćko
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Neony i inne ławicowe...

Postautor: Maćko » 2012-04-15, 00:48

Witam, chciałbym się zapytać gdzie braliście mniej więcej "czyste" ryby ławicowe i jaką hodowlę możecie polecić bo jak każdy wie z zoologicznego to raczej nie najlepiej dobierać współlokatorów do akwarium ; ) Interesują mnie: Neony Czerwone, Zwinniki Blehera, Razbory Klinowe, może polecicie też inne? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maluch114
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: maluch114 » 2012-04-15, 08:20

Ja kupowaem od goscia z allegro http://allegro.pl/neon-czerwony-parache ... 18798.html
Nie wiem jak z transportem do Ciebie poniewaz Rzeszw to drugi koniec Polski i czy jest bezposrednie polaczenie .
Jesli chodzi o rybki to ladne ,zdrowe i nie mam z nimi problemow.
Pozdrawiam Krystian .

eMWu
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: eMWu » 2012-04-21, 12:37

Nie polecam ci mieszania w akwarium tylu gatunków drobnicy.
Po pierwsze - nie będzie efektu - wszystko się wymiesza i będzie miszmasz.
Po drugie - postaraj się skupić na maks. 2 gatunkach pływających w różnych partiach wody.
Sam miałem niedawno 6 gatunków drobnicy i nie było tak ładnie jak teraz gdy mam już tylko 2.

Polecam ci hokejówki amazońskie. Razem z neonami czerwonymi tworzą fajne zestawienie. Neony pływają raczej na dole i są często rozproszone jak są nie niepokojone. Hokejówki natomiast pływają prawie zawsze w ławicach i pływają w górnej części akwarium. Do tego co jakieś 2 tygodnie masowo się wycierają i wtedy wszystkie rybcie ucztę mają. Od razu w akwarium widać, że jest tarło, bo wszystkie rybki (oprócz paletek niestety) siedzą "pod krzakami" i czekają na świeże jajeczka.

Zobacz sobie kiedyś jak hokejówki przyjmują pokarm z powierzchni wody - super widowisko, szybkie jak błyskawica. Bardzo ładne i fajne rybki.

Pozdrawiam
Chroń Ziemię - oszczędzaj wodę i energię !!

Awatar użytkownika
myslu
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: myslu » 2012-05-25, 10:02

Teraz neona czerwonego z odłowu ma Artur (Arsik) ze Szczecina.

Wróć do „Inni mieszkańcy”