Altumy kto kolwiek widział kto kolwiek wie

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
ziemian
nowicjusz

Postautor: ziemian » 2013-05-29, 21:21

marek znasz ceny tych Altumów jakie będą ???

Awatar użytkownika
jab75
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: jab75 » 2013-05-29, 21:49

orientacyjnie znamy ceny roh-a , bo chcieliśmy box brać ( 50 szt ) prosto z lotniska razem z Markiem . Wielkość miała być około 5-6 cm

Awatar użytkownika
ziemian
nowicjusz

Postautor: ziemian » 2013-05-29, 22:21

Mogę dostać namiary na gościa ??? Będę bardzo wdzięczny za maila lub telefon ;)

Awatar użytkownika
robert
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: robert » 2013-05-29, 23:12

Panowie to Wasze pieniądze i Wasza sprawa, ale zanim Altuma kupicie z lotniska zastanówcie się poczytajcie bo to trudny temat, kupujcie F0 po minimum miesiącu kwarantanny, ale sprawdzajczy czy tak jest faktycznie!! Dodam że jedynie F0 to prawdziwy Altum :)
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
kixer
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: kixer » 2013-05-29, 23:45

robert pisze:Dodam że jedynie F0 to prawdziwy Altum

Kiedyś usłyszałem to już od Roha i dalej nie mam pojęcia o co chodzi...
napisz proszę co masz na myśli. czym rożni się fx od f0? zachowanie, kształt?
Naprawdę ciekawi mnie to.
p.s jak będziesz miał chwile to podeślij mi jakieś fotki tego RW leoparda, bo ciekawość mnie zżera co z niego wyrosło.
pozdro

Awatar użytkownika
robert
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: robert » 2013-05-30, 00:39

dorodny samiec :-) a co do Altuma to F 1............... mają poprostu wady to tyle
Pozdrawiam

Robert

Awatar użytkownika
ziemian
nowicjusz

Postautor: ziemian » 2013-05-30, 01:18

Kolego po pierwsze F0 to błędna nazwa i już się tego nie używa. Jeżeli chodzi Ci o ryby dzikie to nazywamy je WF. Jeżeli chcesz nazywać kolejne pokolenia po WF to F1, F2, ... , Fx

Co do wad to bym nie przesadzał ;)

Dajcie jakieś namiary na tego kolegę Roha ;)

marek1
nowicjusz

Postautor: marek1 » 2013-05-30, 08:05

wejdź na uzytkownicy,kliknij na r i masz go na 4tej stronie,pozycja 14

Awatar użytkownika
kixer
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: kixer » 2013-05-30, 10:15

dorodny samiec :-)

to akurat wiem, ale zdjęcia bym zobaczył :)

Awatar użytkownika
robert
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: robert » 2013-05-30, 10:33

ziemian pisze:Kolego po pierwsze F0 to błędna nazwa i już się tego nie używa. Jeżeli chodzi Ci o ryby dzikie to nazywamy je WF. Jeżeli chcesz nazywać kolejne pokolenia po WF to F1, F2, ... , Fx

Co do wad to bym nie przesadzał

a skąd u Cibei kolego tak głęboka wiedza, co do wad, pochwal sie swoimi rybami wówczas możemy podyskutować, ja już ich trochę mam, miałem i widziałem.........

co do nazewnictwa form dzikich WF to pochodną jest od angielskiego Wild Form, na forach anglojęzycznych poświęconych tym gatunka zwłaszcza jak jest mowa o rozmnożeniu to nadal używana jest forma F0, F1........... faktycznie jesli pisze się o dzikich rybach to potocznie mówi się forma dzika czy jak kto woli Wild Form, mniemniej przyjacielu F0 to nie archaizm :-).

a mistrza ROHa, poszukaj na googlach lub FB
Pozdrawiam

Robert

Awatar użytkownika
ziemian
nowicjusz

Postautor: ziemian » 2013-05-30, 12:14

Kolego ja bardziej zajmuję się gatunkami apistogramma- miałem już kilkanaście gatunków dzikich form- dobrze znam nazewnictwo i to nie jest "wild form" tylko tłumaczenie: WF- "wild fang" ewentualnie
"wild fish" ;) To jedno, a drugie F0 jest w tym momencie błędnym nazywaniem dlatego zwracam Ci na to uwagę - kiedyś tak, ale teraz zamiast F0- poprawnym nazywaniem jest WF. Dalsze pokolenia Fx

Jeżeli rozmnożysz dziką rybę to jest to pokolenie F1, a nie F0 ;)

Co do samych Pterophyllum scalare to dopiero zaczynam raczkować w tym temacie, lecz mam już sporą wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną na temat dzikich form z SA dlatego tu problemu nie będzie ;)

Co do wad to w przypadku każdych ryb można dostrzec wady zwłaszcza dalszych pokoleń także tego bym nie przypinał tylko P. scalare ;) Dobrze wyselekcjonowane F1 również mogą być piękne

Awatar użytkownika
jab75
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: jab75 » 2013-05-30, 13:40

robert pisze:Panowie to Wasze pieniądze i Wasza sprawa, ale zanim Altuma kupicie z lotniska zastanówcie się poczytajcie bo to trudny temat, kupujcie F0 po minimum miesiącu kwarantanny, ale sprawdzajczy czy tak jest faktycznie!! Dodam że jedynie F0 to prawdziwy Altum :)

I o tym pomyśleliśmy , dlatego temat został odpuszczony i jak się zdecydujemy to tylko po kwarantannie rybki zakupimy , bo wiadomo że jak żyją jakiś czas w naszych wodach to są szanse na utrzymanie obsady w naszych zbiornikach .

Awatar użytkownika
kixer
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: kixer » 2013-05-30, 14:23

Drogi Marcinie, wymądrzaniem się nad użytkownikami, z którymi dzieli Cie przepaść, sympatii tu na pewno nie zdobędziesz.
Chyba nie chcesz mi powiedzieć, ze chcesz porównać dzikiego altuma czy dyska do apisto?
Z Twoja wiedzą "zarówno teoretyczną jak i praktyczną" to nic tylko za rozmnażanie dzikich hekli się brać.

Awatar użytkownika
ziemian
nowicjusz

Postautor: ziemian » 2013-05-30, 15:24

Kolego Romku ja tu nie mam najmniejszego zamiaru sie jak to ty nazwałeś wymądrzać. Apisto również nie mam zamiaru porównywać do skalarów czy dysków, raczej piszę o warunkach w jakich żyją bo o to tutaj mi chodzi ;)
Co do porównywania to nie mam zamiaru sie tu z nikim porównywać bo koledzy zajmują sie skalarami i widzę mają niewątpliwie dużo większą na temat tych ryb. Ja mogę tak samo powiedzieć o mojej wiedzy nt. Apisto dlatego każdy jest z innej bajki.
Z reszta sam napisałem ze dopiero zaczynam z P. scalare, to wiedzę o numeracji danego pokolenia mam taka ze piszę fakty jakie są i nazwy jakich sie używa takze czy ci sie to podoba czy nie uwagę na takie błędy zwracał będę bez względu czy ktoś jest doświadczonym akwarystą czy początkującym ;)

Awatar użytkownika
myslu
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: myslu » 2013-05-30, 21:22

ziemian pisze:Jeżeli rozmnożysz dziką rybę to jest to pokolenie F1, a nie F0

Nikt tu nie pisał że F0 to pokolenie po dzikusach

Wróć do „Inni mieszkańcy”