kwarantanna neonków czerwonych

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
amldawid
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

kwarantanna neonków czerwonych

Postautor: amldawid » 2011-06-15, 01:20

witajcie koledzy i koleżanki

dzis mam pytanie co mogło być śmiercią całego stadka neonków czerwonych...Po przywiezieniu w ciepłym aucie do domu gdzie miały przygotowane akwarium kwarantannowe nie przeżyły nocy

- nenów 23szt
- akwa 54l
- temp 28st
- ph 6,5
- woda miękka z Ro7
- No2-0
- No3-0

pracował filtr wewnętrzny gąbkowy.
Przypuszczam jednak że może Neonki były bardzo słabe gdyż po 2godz w worku 2 szt były zdechłe

zamierzam ponownie zakupić neonki ale nie chciałbym takiego finału, doradźcie jak przygotować im dobrą kwarantannę...Czytałem posty Marcina jak to 99szt mu przeszło bez komplikacji kwarantanne...Marcin pomocy :cry:

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2011-06-15, 01:25

Zadbaj o dużą ilość tlenu w worku i moim zdaniem nie wkładaj ich do tak wysokiej temperatury, sprawdz z jakiej wody je kupowałeś bo tu może być problem(różnice parametrów).

p.s. neon twardą rybą jest.....

Awatar użytkownika
xenon
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: xenon » 2011-06-15, 02:05

Z tego co pamiętam to Marcin miał w akwa kwarantannowym dla neonów dużą dojrzałą gąbkę z akwa ogólnego. Neon jest wrażliwy na NO2.

Awatar użytkownika
Zyga49
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy

Postautor: Zyga49 » 2011-06-15, 10:17

xenon pisze:Neon jest wrażliwy na NO2.
Pisał,że miał 0.
amldawid pisze:pracował filtr wewnętrzny gąbkowy.
A czy przy wewnętrznym podlączyłes do niego wężyk z napowietrzaniem-przy 28 st. to tlenu potrzeba już sporo.Poproś sprzedawcę przy transporcie w wys. temp. o większy worek i więcej tlenu-lub dwa małe worki i rybki porozdzielać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
amldawid
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amldawid » 2011-06-15, 15:46

miałem podłączony wewnętrzny filtr z wężykiem do napowietrzania, gąbki jednak nie dawałem...Następnym razem wyciągnę filtr wewnętrzny z ogólnego a do ogólnego dam ten od kwarantann..Szkoda że nie sprawdziłem No2 rano bo jak się kładłem spać to było 0..A i jeszcze jedna informacja razem z neonkami przyjechały otoski 10szt i krewetki amano 10szt im nic nie jest....

Awatar użytkownika
Zyga49
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy

Postautor: Zyga49 » 2011-06-15, 16:35

Myślę ,żę w worku było za mało tlenu a temp.mogła być dość wysoka i przed wpuszczeniem do kwarantanny były już mocno osłabione -zawsze lepiej w 2/3 workach porozdzielać -nabić tlenu wtedy ok.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
amldawid
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amldawid » 2011-06-15, 20:18

właśnie rozmawiałem z hodowcą od którego kupiłem neonki i wszystko się wyjaśniło..On z racji tego że mieszka we Wrocławiu to trzyma swoje rybki w kranówce Wrocławskiej, twardość wody powyżej 20..Ja mam wodę bardzo miękką prawie całą z Ro, dlatego neonki nie przeżyły...

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: birdas » 2011-06-15, 20:30

Nie wiem czy różnica w twardościach mogła je zabić, może tak, może nie. Nie wiem. Skomentuję za to 2 rzeczy:
1) to, że NO2 w akwa ze świeżą wodą jest 0 to nie znaczy, że jest biologia. Skoro wlewamy świeżą wodę o NO2=0 to jakie ma ono być ? Ale za to kiedy wpuścimy ryby to ono szybko wzrasta (w przypadku braku biologii).
2) Odnośnie stwierdzenia, że neon jest twardą rybą to się nie zgodzę. Jest bardzo wrażliwy na no2 i lekki brak tlenu w wodzie. Nie miałem prądu przez 2 godziny i 60 sztuk podusiło mi się.

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2011-06-15, 20:30

amldawid pisze:właśnie rozmawiałem z hodowcą od którego kupiłem neonki i wszystko się wyjaśniło..On z racji tego że mieszka we Wrocławiu to trzyma swoje rybki w kranówce Wrocławskiej, twardość wody powyżej 20..Ja mam wodę bardzo miękką prawie całą z Ro, dlatego neonki nie przeżyły...

Nie wierzę w takie historie.....Ogólnie wiadomo o mnie , że znam pojęcia kwarantanna, moimi testerami są ryby, testy-sporadycznie. Nie ma opcji aby ryby padły z tego powodu, co podajesz.
Mariusz
www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-06-15, 21:41

mariuszzawadzki pisze:Nie wierzę w takie historie.....Ogólnie wiadomo o mnie , że znam pojęcia kwarantanna, moimi testerami są ryby, testy-sporadycznie. Nie ma opcji aby ryby padły z tego powodu, co podajesz.

Tez mi się wydaje że z tego powodu to one nie padły, bardzo jakiejś choróbsko albo pasożyt je wykończył a nie twardość, neony właśnie lubią miękką wodę a nie twardą.
Obrazek

Awatar użytkownika
spławik
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: spławik » 2011-06-15, 22:14

mariuszzawadzki pisze:Nie wierzę w takie historie.....Ogólnie wiadomo o mnie , że znam pojęcia kwarantanna, moimi testerami są ryby, testy-sporadycznie. Nie ma opcji aby ryby padły z tego powodu, co podajesz.

Mariusz neon czerwony to bardzo wrażliwa ryba, o wiele bardziej niż neon innesa.

Feldark pisze:Tez mi się wydaje że z tego powodu to one nie padły, bardzo jakiejś choróbsko albo pasożyt je wykończył a nie twardość, neony właśnie lubią miękką wodę a nie twardą.

Mi też się wydaje że jakiś jeden wściekły wiciowiec je wszystkie wykończył ;)

Dawid a po co im tak wysoka temperatura w kwarantannie?
Sławek

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 33 razy

Postautor: Coari » 2011-06-16, 01:52

A jakie pH mia ten hodowca z Wroclawia u siebie?
Zmiana twardosci, nawet drastyczna tez powoduje stres ale nie taki jak zmiana pH.
Mysle, zejscie tych ryb bylo spowodowane szeregiem czynników, które zlozyly sie na wywolanie silnego stresu.

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2011-06-16, 06:11

spławik pisze:Mariusz neon czerwony to bardzo wrażliwa ryba, o wiele bardziej niż neon innesa.

A to już totalna bajka. Właśnie po to zaleca się do palet neona czerwonego a nie innesa, bo jest wytrzymalszy. Ja lubię ryby przeleczyć profilaktycznie jak z resztą większość tych co nie lubi mieć problemów. Nona czerwonego nie rusza ani 34*C ani paletkowe dawki leków. W przeciwieństwie do neonów innesa. Tym wystarczy podnieść temperaturę i padają jak kwaki.

Co do wymagań neona czerwonego- spokojnie może żyć w wodzie od twardej do miękkej. Jedyny problem-trzymany w wodzie twardej traci zdolności rozrodcze. Nawet jak stworzymy mu odpowiednie warunki ( torf, kwaśna woda itp.) to guzik z tego wyjdzie.
Mariusz

www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Awatar użytkownika
jdarecki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Re: kwarantanna neonków czerwonych

Postautor: jdarecki » 2011-06-16, 10:37

amldawid pisze:witajcie koledzy i koleżanki

dzis mam pytanie co mogło być śmiercią całego stadka neonków czerwonych...Po przywiezieniu w ciepłym aucie do domu gdzie miały przygotowane akwarium kwarantannowe nie przeżyły nocy

- nenów 23szt
- akwa 54l
- temp 28st
- ph 6,5
- woda miękka z Ro7
- No2-0
- No3-0

pracował filtr wewnętrzny gąbkowy.
Przypuszczam jednak że może Neonki były bardzo słabe gdyż po 2godz w worku 2 szt były zdechłe

zamierzam ponownie zakupić neonki ale nie chciałbym takiego finału, doradźcie jak przygotować im dobrą kwarantannę...Czytałem posty Marcina jak to 99szt mu przeszło bez komplikacji kwarantanne...Marcin pomocy :cry:

Następnym razem dla neonów przygotuj wodę i zbiornik minimum tydzień wcześniej. Woda nie musi być aż tak ciepła i należy je stopniowo przyzwyczajać po przywiezieniu. Czyli wkładasz worek do zbiornika żeby się tem wyrównały. Potem stopniowo dolewasz co poł godziny wody ze zbiornika. Nie zapomnij o gąbce na filtrze.
Na świeżej wodzie ja tak kiedyś wytłukłem razborę klinową. Bardzo wrażliwe na świeżą wodę. Myślę że je raptownie wpuściłeś do akwy- prawda?
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence

bedy
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bedy » 2011-06-16, 15:26

mariuszzawadzki pisze:A to już totalna bajka. Właśnie po to zaleca się do palet neona czerwonego a nie innesa, bo jest wytrzymalszy.

zgodze sie z Mariuszem w 100%
ostatnio do mnie szło 50 szt neona czerwonego miały jechac jeden dzien kurierem ale kurier dał ciała i jechały 2 dni myslałem ze wszystkie bedą trupami ale padło tylko 8 szt

Wróć do „Inni mieszkańcy”