Kolejna walka ze ślimakami proszę o porade !!

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
tomaszc_r4
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: tomaszc_r4 » 2011-02-05, 18:58

birdas pisze:zatoczkami czy jakimiś tam innymi okrągłymi szkodnikami już tak łatwo nie jest.
co prawda to prawda, trzeba walczyć wytrwale.

Alex
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Alex » 2011-02-05, 21:39

birdas pisze:Świderków nie wyeliminujesz zerowymi twardościami. Tylko chemia. Ja miałem takie ich ilości, że mi TWW z 0 podnosiły na 3 (te ich muszle). Nawet ich wybicie nie rozwiązuje problemu bo wapień zostanie. Proponuję wymianę podłoża. Ryzyko, że się rozprzestrzenią ponownie jest niewielkie, bo ja nie czyściłem filtrów, nie odkażałem roślin, nie robiłem nic poza wymianą podłoża i już ich w nowym akwa nie miałem i nie mam do dzisiaj.
Ale może też miałem szczęście. Na pewno, z zatoczkami czy jakimiś tam innymi okrągłymi szkodnikami już tak łatwo nie jest.

mój kolega ma siarczan miedzi może tym je potraktuje po odłownieniu ryb hm....tylko nie wiem w jakiej dawce zastosować do akwa 800l :(

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: birdas » 2011-02-06, 10:37

Nie wiem ... ale załóżmy, że się uda i wszystkie padną. Jak je później z tego podłoża wydobędziesz ?

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2011-02-06, 10:44

mój kolega ma siarczan miedzi może tym je potraktuje

Związki fosforu i azotu skoczą Ci tak, że dostaniesz bólu głowy, o pH nie wspomnę. Z resztą ślimak i tak da sobie radę-chociażby w podłożu.
Mariusz
www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Alex
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Alex » 2011-02-06, 12:36

Marcinie i Mariuszu :) wywalam to całe podłoże kupiłem już nowe białe :) wywalam z tego akwa totalnie wszystko (tło,podłoże i rośliny) i już nigdy tego tam nie włoże,boje się tylko że zostanie jakas odrobina ikry która odrodzi mi plage,zastanawiam się czy zasuszenie tego zbiornika pomoże bądz jakiś srodek typu siarczan ale.....ile tego zastosować żeby zkillerować doszczętnie całą plage ślimaków forever ?a zasuszenie ile musi stac akwa totalnie suche żeby wymarła cała ikra ? ryby przekładam na czas restartu do innego akwa i tam będą miesiąc jak w dużym woda dojrzeje :)

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: birdas » 2011-02-06, 12:50

No w moim przypadku wywaliłem podłoże wytarłem szmatką szyby, zalałem wszystko na nowo i ślimaków już nie miałem.

Alex
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Alex » 2011-02-06, 13:19

o to mi własie chodziło dziękuje Marcinie !! :) wirtualne piffko dla ciebie :)

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2011-02-06, 13:34

Niestety pozostaje jeszcze sprawa filtrów. Ja jak czyściłem kilkanaście miesięcy temu kubeł, to byłem w szoku jak zobaczyłem w nim ilość ślimaków, których bagatela w zbiorniku nie widać.
Mariusz

www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: birdas » 2011-02-06, 13:55

No ja widocznie ich nie miałem bo kubełka nie ruszałem :)

Awatar użytkownika
Teddy
nowicjusz

Postautor: Teddy » 2011-02-06, 14:50

mariuszzawadzki pisze:...Pojawił się szybko problem z podwyższaniem się twardości i pH. Wina leżała właśnie po stronie świderków...

To tłumaczy moje twardości. Dziękuję.
Uważałem małą ilość ślimaków za porządaną. Jak pojawiało się ich więcej, było to zawsze wskaźnikiem do gruntowniejszej podmiany wody.
Od lat uzupełniam wodę wyłącznie z RO i zastanawiała mnie mierzalna twardość. W końcu nie dodawałem żadnych związków wapnia. Możliwe, że ślimaki potrafią je jakoś syntezować do budowy muszelki.
Aczkolwiek uważałem obecność ślimaków za pozytywną, to jednak pozostawały obawy, czy nie będą pośrednim zywicielem nieokreślonych pasożytów. Zawsze też pojawiały się w filtrze zatykając otwory w gąbkach.

jaceknor
nowicjusz

Postautor: jaceknor » 2011-04-13, 19:36

Co do ślimaków to miałem z nimi do czynienia a załatwiłem sprawę tą rybką ( Kolcobrzuch karłowaty Carinotetraodon travancoricus zwany również Indian puffer, sea frog, bumblebee puffer, pygmy puffer, abeni puffer, gold puffer, dwarfed indian puffer, Malabar pufferfish.) Ogółem o kolcobrzuchach: Należą do ryb rozdymkowatych. Zamieszkują estuaria, czyli tereny gdzie woda słodka miesza się z wodą słoną. Występują też gatunki typowo morskie oraz słodkowodne. Kolcobrzuchy nie posiadają łusek, żeber i płetw brzusznych, przez co są kiepskimi pływakami. Jak sama nazwa wskazuje ich brzuch lub całe ciało pokryte jest kolcami. Kiedy Ryba znajdzie się w niebezpieczeństwie połyka wodę lub powietrze do worka, nadmuchuje się niczym piłka najeżona kolcami.
Woda: Rybka słodkowodna, podobno znosi tez niewielkie zasolenie wody.
Pochodzenie: Azja; Indie
Parametry wody: Ph7; Temp 24C-27C; 5GH-15GH;
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jacek

Awatar użytkownika
sunflower
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: sunflower » 2011-04-13, 22:39

ale słodziak - jak ten mały lemur z Madagaskaru z takimi wielkimi oczyskami.
A one już większe nie rosną?
<center><object type="application/x-shockwave-flash" data="skorpionx.swf" width="468" height="60">
<param name="movie" value="skorpionx.swf"></object>
</center>

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-04-14, 12:09

sunflower pisze:A one już większe nie rosną?

No niby rosną
Obrazek

mmirmax13
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: mmirmax13 » 2011-04-14, 13:44

U mnie jak kiedyś miałem z pierwszymi paletami taką rybke, to po tygodniu wszystkie dyski poobgryzane płetwy miały :evil: i pożegnałem go. Ale fakt faktem, ślimaków to ja nie oglądałem później dlugo ;)
Pozdrawiam Paweł

Wróć do „Inni mieszkańcy”