Rozmnażanie zbrojnika niebieskiego.

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
kms
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: kms » 2010-10-05, 15:30

Ja nawet nie widziałem ikry u siebie w zbiorniku a młodych całą masę po pewnym czasie.

Też coś takiego widziałem u siebie, dla tego wcale mnie to nie dziwi. Normalnie z takiej przenoszonej ikry z jednego do innego miejsca miałem potomstwo.

to ma się nijak do siebie ale rozumiem że widziałeś ikrę podczas innego tarła?:)
Pozdrawiam:)
Kuba.

Obrazek

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2010-10-05, 15:32

Nie wyrywaj zdań z kontekstu :evil:

Jednak sam doszedłeś do odpowiedniego wniosku.....
Mariusz
www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Awatar użytkownika
kms
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: kms » 2010-10-05, 15:38

Akurat to co cytowałem nie odnosi się do reszty wypowiedzi;)
Pozdrawiam:)

Kuba.

Obrazek

Awatar użytkownika
Waterlili
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Waterlili » 2010-10-05, 17:21

u mnie tez ikra tajemniczym sposobem sie przenosila po akw jak mialam zbrojniki i wszystko bylo ok, powodzenia ;)

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2010-10-06, 10:36

Na wstępie mamy pierwszy post i nazwę ryby o której mówimy:
Avo pisze:.. posiadam zbrojniki niebieskie samca i trzy samiczki trzymam je w zbiorniku przeznaczonym na ich rozmnażanie....

i dalej
mariuszzawadzki pisze:A ja mało ryb rozmnożyłem w życiu ale zbrojniki akurat tak i u mnie samiec akurat przeniósł ikrę. Nie raz a dwa razy. Także jest to możliwe. Może trzeba rozdzielić o jakich zbrojnikach mówimy....bo jest ich wiele.

1 - dalej brednie piszesz i idziesz w zaparte. Jak samiec fleja to ikrę wywali i ta już się nie przyklei bo nie ma takiej możliwości (chyba, że Ci druga samica w nocy złożyła ikrę gdzie indziej). Tu mamy trzy samice i jednego samca który ciągle by chciał a jak mu się druga do kryjówki po wcześniejszym tarle wali bez pukania to wtedy samiec palmy dostaje i won ikra (ruchy samca czy też działanie drugiej samicy) na zewnątrz.
2 - przenoszenie ikry u zbrojników niebieskich jest FAŁSZEM i nawet laicy nigdy czegoś takiego nie opisywali w swych publikacjach!!!!!!!!!!!!!!!
A mam ich jakieś 40 książek róznych nacji i jakieś 200 miesięczników dwumiesięczników ....
Jak mi wskażesz, gdzie to ktoś napisał znaczący to wtedy nazwę Cię WIELKIM Mariuszem. To jest FORUM, gdzie pisze się wiadomości sprawdzone a nie gdyba i pisze dla sztuki. A jak Ci się UDOWADNIA podajc FAKTY czarno na białym jak jest TY dalej w zaparte. Jeszcze raz napiszę BREDNIE piszesz Mariusz.
3 - chyba ja mówię o rybie z TYTUŁU wątku
Rozmnażanie zbrojnika niebieskiego.
i opisanej w pierwszym poście (nawet zdjęcie samca widoczne jest) a TY chyba o innej.

Adam

dyzio44
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: dyzio44 » 2010-10-06, 10:45

u mnie też nigdy nie przenosiły a troche je kosiłem (czyt. rozmnażałem)
a za domek służyła im rurka pcv

Awatar użytkownika
mariuszzawadzki
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: mariuszzawadzki » 2010-10-06, 12:43

Adam czy akwarystykę można określić wzorem matematycznym gdzie coś wynika z czegoś? Tu nie ma twardego schematu, jeśli napisałem że u mnie zbrojnik przenosił ikrę i było z tego potomstwo tzn. że tak właśnie było. Nie czytam książek o rybach(ogólnie sprawach), które mnie nie interesują. Zbrojniki jak i kiryski i pewnie jeszcze coś rozmnażało się samo bez mojej ingerencji itp. Dlatego nie twierdź że piszę brednie, zresztą nie tylko ja, bo tak jak opisałem tak to wyglądało u mnie i to nie jednokrotnie.

2 - przenoszenie ikry u zbrojników niebieskich jest FAŁSZEM i nawet laicy nigdy czegoś takiego nie opisywali w swych publikacjach!!!!!!!!!!!!!!!

Nie pi9szę i nie czytam publikacji, opisuje jedynie to co u mnie miało miejsce.

Jak mi wskażesz, gdzie to ktoś napisał znaczący to wtedy nazwę Cię WIELKIM Mariuszem.

To co ktoś pisze a to co widzi u siebie to dwie różne sprawy. Dla tego rzadko czytam twarde opisy danej sytuacji w akwarium. Jeśli już to tylko z ciekawości a nie żeby coś z tego czerpać.
Mariusz

www.mariuszzawadzki.pl.tl po małej aktualizacji

Moje akwarium

Awatar użytkownika
jacaban
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: jacaban » 2010-10-06, 16:43

mariuszzawadzki pisze:jeśli napisałem że u mnie zbrojnik przenosił ikrę i było z tego potomstwo tzn. że tak właśnie było

mariuszzawadzki pisze:Nie czytam książek o rybach(ogólnie sprawach), które mnie nie interesują.

Kiedyś ludzie widzieli jak gaśnie słońce. Ba, widzieli to na własne oczy i dali by się pokroić, że tak właśnie jest.
Ale wśród tych ludzi było też kilku gości co posiadali trochę większą wiedzę, czytali zapiski z papirusów i wiedzieli, że słońce wcale nie gaśnie, tylko zasłania je tarcza księżyca.
Dziś wszyscy wiemy, że to zaćmienie, ale dla niektórych słońce wciąż gaśnie. ;)
Kiedyś papirusy były dla wybranych, dziś książki są dostępne dla każdego.

Morał z tej opowieści jest taki i niektórym znany:
Zanim coś napiszesz, sprawdź to, czyś dobrze oczytany ;)

pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
adamn
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamn » 2010-10-06, 20:16

mariuszzawadzki pisze:... u mnie zbrojnik przenosił ikrę i było z tego potomstwo tzn. że tak właśnie było.....

Jak wcześniej pisałem BREDNIA - FAŁSZ i to do kwadratu - czytaj - dalej brniesz w zaparte. Jeden przypadek i to u Ciebie coś miał fleje samca wywalającego ikrę z kryjówki nie potwierdza REGUŁY i nie może być stosowany w obiegu - czytaj publikowany w takim wymiarze jak TY polecasz = patrzaj swoje posty.
Mariuszu już bardziej zjadliwe dla mnie by było, e byś napisał nie jak niżej:

mariuszzawadzki pisze:Zbrojnik może przenosić ikrę wielokrotnie, ważne aby się nią opiekował. Ja nawet nie widziałem ikry u siebiZbrojnik może przenosić ikrę wielokrotniee w zbiorniku a młodych całą masę po pewnym czasie. Nawet w zbiornikach z paletami.

czyś nie zauważył, żeś napisał to jako PEWNIK i stwierdzenie FAKTU, że zawsze tak jest?
a tak:
mariuszzawadzki pisze:Duskowiec może przenosić ikrę wielokrotnie, ważne aby się nią opiekował. Ja nawet nie widziałem ikry u siebie w zbiorniku a młodych całą masę po pewnym czasie. Nawet w zbiornikach z zbrojnikami.

Dlaczego ktoś spyta taka brednię bym ścierpiał?
Bo zbrojniki rozmnożyłeś (mając fleje samca) a dyskowce są Ci obce i na nich się nie znasz (nie miałeś od małego i nie rozmnożyłeś) Aaaa i nawet trudu sobie nie zadałeś by cosik poczytać. Idąc Twym tokiem, gdyby człek tak robił jak TY to byśmy już byli w epoce ... walki o ogień
Adam

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2010-10-14, 20:28

jeśli to jest ramirezka na zdjęciu to ona może zjeść ikrę
Obrazek

Awatar użytkownika
gach24
nowicjusz

Postautor: gach24 » 2010-12-11, 14:20

zbrojnik po prostu wyrzucil ikre i ma ochote na nastepna samiczke dlatego zawsze po tarle wylawiam samiczki i wpuszczam jak stwierdze ze juz moge przenies mlode przez tyle lat nie spotkalem sie z przenoszeniem ikry przez zbrojnika niebieskiego ale po to jest forum zeby kazdy sie wypowiedzial i jezeli cos takiego widzial to nas informowal
400l
60l
20l

Wróć do „Inni mieszkańcy”