Skalar Altum peru

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
krecik
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Skalar Altum peru

Postautor: krecik » 2015-05-05, 22:46

Witam koledzy,
Mam pytanie, kupiłem Skalary Altumy Peru. Wiedziałem że nie są to te z odłowu, lecz myślałem że mam doczynienia z młodymi Altumami z Polskiej hodowli. Czytam i czytam i doszedłem do wniosku że chyba moje Skalary nie mają nic doczynienia z prawdziwymi Altumami. Mam prośbę do osób znających gatunek. Proszę oceńcie moje ryby czy zrobiłem w miarę dobry zakup i ile te ryby są warte. Potem przyznać się ile za nie zapłaciłem. Jestem ciekaw czy czasami nie przepłaciłem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2015-05-05, 22:54

Jak dla mnie to zwykły hodowlany skalar, np. taki : http://allegro.pl/skalar-skalary-standa ... 31627.html

Awatar użytkownika
Mirek06
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Mirek06 » 2015-05-05, 23:13

troszeczkę budowa ciała mi się nie podoba, ale to moje zdanie.
Tej wielkości ryby ,to i moje manacapuru podobnie wyglądały, dopiero z czasem zobaczysz co wyrośnie :D .

Awatar użytkownika
krecik
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krecik » 2015-05-05, 23:28

No właśnie jestem ciekaw jakie będą Mirek. Możęsz rozwinąć myśl odnośnie budowy ciała? Mam nadzieję że tak jak mówisz jeszcze mnie zaskoczą:). A co do Twojej wypowiedzi Dun to wydaje mi się że się mylisz. Możliwe że nie widać tego na zdjęciach tak dokładnie, ale moje Skalary były w akwarium obok właśnie Skalarów STANDART, oraz kilku innych odmian i wydawały mi się zupełnie inne. Proporcje ciała co do płetw wydawały mi się tak jakby miały taką smuklejszą budowę ciała. Taką bardziej FIT :D Oraz płetwy dłuższe i węższe i to mnie trochę zmyliło. Ile warte są te rybki waszym zdaniem? Miał ktoś podobne i wie czego można się spodziewać?

Awatar użytkownika
Mirek06
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Mirek06 » 2015-05-06, 00:03

krecik pisze:No właśnie jestem ciekaw jakie będą Mirek. Możęsz rozwinąć myśl odnośnie budowy ciała? Mam nadzieję że tak jak mówisz jeszcze mnie zaskoczą:). A co do Twojej wypowiedzi Dun to wydaje mi się że się mylisz. Możliwe że nie widać tego na zdjęciach tak dokładnie, ale moje Skalary były w akwarium obok właśnie Skalarów STANDART, oraz kilku innych odmian i wydawały mi się zupełnie inne. Proporcje ciała co do płetw wydawały mi się tak jakby miały taką smuklejszą budowę ciała. Taką bardziej FIT :D Oraz płetwy dłuższe i węższe i to mnie trochę zmyliło. Ile warte są te rybki waszym zdaniem? Miał ktoś podobne i wie czego można się spodziewać?

Nie będę zgadywał, ale jeżeli jest to dzikus to jest on gorszej jakości.Altum charakteryzuje się długimi smukłymi płetwami.Czym krótsze płetwy w stosunku do ciała świadczą też o hodowlanej odmianie, jest mnóstwo opisanych teorii na temat skalara, do dziś patrzę na swoje i nie wiem czy mam skalary,czy żaglowce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mapet
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: Mapet » 2015-05-06, 00:04

Obrazek
Porównaj sobie, altumy mają "dziubki" zadarte lekko do góry.
"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

Awatar użytkownika
robertwawa
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 4 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: robertwawa » 2015-05-06, 07:55

Wskocz do mojej galerii "Akara z maroni i coś jeszcze" tam masz fotki młodych żyletek to sobie porównasz.
Pozdrawiam Robert.

Awatar użytkownika
Gmar
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: Gmar » 2015-05-06, 08:18

Moim zdaniem są to młodziutkie skalary Peru ,można to poznać po trójkącie na dole górnej płetwy,charakterystyczne dla tej odmiany często nazywane nie wiem dlaczego altumami Peru.Na razie jak widać są malutkie ale nie można na tym etapie osądzać że są brzydkie .Dobra woda ,duży zbiornik dobra karma i mogą z nich być jeszcze ładniusie peruwiany.Powodzenia

Awatar użytkownika
krecik
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krecik » 2015-05-06, 21:29

Dzięki za sugestie. Poczekamy jak podrosną. Mam do Was jeszcze jedno pytanie, Czarne pręgi wzdłuż ciała mogą jeszcze bardziej się wybarwić? Na co ma wpływ pokarm i woda, a na co geny?

Awatar użytkownika
Mirek06
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Mirek06 » 2015-05-08, 08:43

Oto dzisiejsze zdjęcie mojego Altuma Peru

Awatar użytkownika
krecik
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: krecik » 2015-05-08, 22:40

Ładne okazy! Moje są dużo mniejsze i już wrzucone do ogólnego. Dam kilka fotek lepszej rozdzielczości :)
W 720l wyadają się jeszcze mniejsze :D

Wróć do „Inni mieszkańcy”