MINIOCEANARIUM KRAKÓW WIELICKA - OSZUKALI MNIE

Nowości rynkowe a także wasze opinie na temat różnych produktów i usług związanych z akwarystyką.

Moderator: Coari

paletek
nowicjusz

MINIOCEANARIUM KRAKÓW WIELICKA - OSZUKALI MNIE

Postautor: paletek » 2013-07-21, 11:54

Witam. Od kilkunastu lat zajmuję się akwarystyką. Zawsze marzyłem o paletkach ale raz że mnie nie było stać, dwa że obawiałem się porażki. Teraz uznałem, że po tylu latach chyba już coś wiem. Zresztą - przeczytałem całe stosy literatury na temat paletek. Jedną z podstawowych rzeczy było kupienie zdrowych rybek i wpuszczenie ich do zdrowego akwarium. Postanowiłem więc, że nie zlikwiduję starego akwarium tylko zakupię nowe, specjalnie dla paletek. Tak zrobiłem. Nowe akwa kupiłem w necie, natomiast rybki i zieleninę w minioceanarium przy Wielickiej w Tesco. Były niesamowicie drogie - 250 zł jedna sztuka ale akurat na tym nie chciałem oszczędzać. Najważniejsze było aby były zdrowe. Pomyślałem, że w sklepie i za taką cenę raczej nie kupię chorych sztuk. Kupiłem 5 po 250 zł + oczywiście wcześniej rośliny. Za wszystko wydałem ponad 1700 zł. Wszystko było pięknie do chwili gdy po trzech dniach zauważyłem, że jedna paletka ma objawy choroby typowej dla obecności nicieni Nie powiem - wkurzyłem się równo. Poszedłem do sklepu. Babka uznała, że to aklimatyzacja i rybka się dopiero przyzwyczaja. Uwierzyłem a może po prostu chciałem uwierzyć. Sam nie wiem. Problem się jednak nasilał. Po paru dniach zaczęła chorować druga. dałem kał do ekspertyzy. Diagnoza przerosła moje obawy - obecność nie tylko nicieni ale i wiciowców!!!! Leczenie. Chwilowa poprawa. Po tygodniu - kolejne zachorowania, pierwsza rybka zdycha :evil: Po kilku kolejnych dniach - druga. Kolejne zachorowania. Nie wytrzymałem. Poszedłem do sklepu po zwrot kosztów za ryby. Wyśmiali mnie. Tłumaczyli jakieś bzdury, że rybki u nich były zdrowe :evil: i nie zamierzają mi oddać kasy. Chyba oddam sprawę do rzecznika. Mam dość. Tyle kasy i chore ryby!! Poza tym - chamska obsługa. Mili są tylko do momentu gdy jeszcze się zastanawiasz czy kupić. Jak kupisz, mają Cię gdzieś.

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2013-07-21, 12:01

A czegoś innego sie spodziewałeś? No to ziemia wita. Szkoda ryb i kasy, tyle moge od siebie napisać. z drugiej strony można było wcześniej sie zapytać bardziej "doświadczonych" np. na tym forum.

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:05

fakt, nie spodziewałem się tego. Jak dotąd nikt mnie na rybkach nie oszukała a jak napisałem - zajmuję się nimi od kilkunastu lat. Mogłem zapytać - to prawda ale nie wiedziałem, że muszę :shock: człowiek uczy się całe życie

DxM

Postautor: DxM » 2013-07-21, 12:11

Jak Ci ryba padła na nicienie i wiciowce, to musiała wyglądac gorzej niż to, to:
Obrazek

...a ten to miał w sobie i na sobie cały zestaw dyskotekowy. Obecnie żyje, pływa, je i wydala.

Ryba zdechła po leczeniu = winne nieumiejętne leczenie.

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2013-07-21, 12:13

Kurde jak już pisałem widziałem tam palety, same trupy tam pływały więc wątpię abyś inne kupił. Więc wiedza marna u Ciebie.

paletek pisze:resztą - przeczytałem całe stosy literatury na temat paletek

Widocznie za mało czytałeś :(

Tyle tutaj wiadomości o zakupie palet!!

paletek pisze:Chyba oddam sprawę do rzecznika.

Już po faworkach, nic nie udowodnisz, przecież ryby mogły złapać coś u Ciebie (taka będzie obrona sklepu) i nic na to już nie poradzisz.

Uczymy się na błędach.... szkoda że ten aż tak boli $$$$
"W każdej przeciwności kryje się zalążek równej lub większej korzyści"
Uczymy się tylko na błędach, które bolą.

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:15

Ja nie mam do nich pretensji o to, że zdechła ale o to, że w ogóle kupiłem zarażoną w sklepie, który, bądź co bądź chyba po to bierze taką kasę aby dawać jakiekolwiek gwarancje?

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2013-07-21, 12:16

DxM pisze:Jak Ci ryba padła na nicienie i wiciowce, to musiała wyglądac gorzej niż to, to:

...a ten to miał w sobie i na sobie cały zestaw dyskotekowy. Obecnie żyje, pływa, je i wydala.

Ryba zdechła po leczeniu = winne nieumiejętne leczenie.

Łukasz nawet TY i Hitler razem wzięci tego co tam pływa nie uratowalibyście :D jak ryba nie je kilka tygodni i wygląda jak ości owinięte w skórę to jak to uratować ?

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2013-07-21, 12:17

paletek pisze:Ja nie mam do nich pretensji o to, że zdechła ale o to, że w ogóle kupiłem zarażoną w sklepie, który, bądź co bądź chyba po to bierze taką kasę aby dawać jakiekolwiek gwarancje?

Na żywy towar nie ma gwarancji.

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:17

No, akurat na tym forum nie bywałem, więc Twojego postu nie przeczytałem. A ryby wyglądały normalnie. Przynajmniej tak mi się wydawało. Widocznie naprawdę za mało czytałem. Mam za swoje, co nie zmienia faktu, że są oszustami

DxM

Postautor: DxM » 2013-07-21, 12:18

Jak wyglądają gorzej niż tamten tam wyżej, to dajcie ludzie spokój.

paletek pisze:No, akurat na tym forum nie bywałem, więc Twojego postu nie przeczytałem. A ryby wyglądały normalnie. Przynajmniej tak mi się wydawało. Widocznie naprawdę za mało czytałem. Mam za swoje, co nie zmienia faktu, że są oszustami

Masz jakieś zdjęcia?

Pokaż.

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:19

Zdaję sobie sprawę, że prawnie nie ma gwarancji ale nie o takie gwarancje mi chodziło. Gdybym kupił paletki na giełdzie i zapłacił za nie po 30 - 50 zł, powiedziałbym, że sam się o to prosiłem. Kupiłem niby z pewnego źródła. I taka wtopa

Awatar użytkownika
1qwerty
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: 1qwerty » 2013-07-21, 12:19

Ten z powyższego zdjęcia to champion jest :D zrobię jutro fotkę jak będę w Tesco na Wielickiej i wstawię.

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:21

DxM - zapewniam Cię, że tak nie wyglądała :) Nie mam niestety fotek :(

Awatar użytkownika
Andrew72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Andrew72 » 2013-07-21, 12:22

Kamil
Powiem to dość delikatnie. Dałeś d..y
1. ryb nie kupuje się w sklepie
2. jako pierwsze ryby kupuje się ryby góra za 80zł tak aby nie bolało jak padnie.
3. jeśli pierwsze to ryby to prawie na 90% ze 50% ci padnie w ciągu pół roku bo musisz się nauczyć rozpoznawania symptomów chorobowych i umieć z tym walczyć
4 99% ryb ma w sobie elementy chorobotwórcze kwestia aktywacji tego
5. zaszalałeś trochę , ale pociesz się ja tez tak kiedyś zrobiłem :P moze troche za mniejszą kwotę bo jakiśs 600zł

paletek
nowicjusz

Postautor: paletek » 2013-07-21, 12:22

Wstaw. Może inni nie kupią. Chociaż tyle. Warto aby ich ktoś nauczył rozumu. Nie wiem tylko czy Ci się uda zrobić jakąkolwiek fotkę bo strasznie się wkurzają przy takich próbach

Wróć do „Testy, opinie i nowości”