"Nowoczesne metody hodowlii Dyskowcow."

Nowości rynkowe a także wasze opinie na temat różnych produktów i usług związanych z akwarystyką.

Moderator: Coari

macek.g
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: macek.g » 2012-01-21, 20:11

Czy ktos z Was widzial ryby u Chena od Piwowarskiego?

http://chensdiscus.co.uk/

adamski
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamski » 2012-01-21, 20:38

Są ogólnie dostęone na znanym forum. Pytanie powinno brzmieć jak daleko chen je spartaczył bo o ile powszechnie wiadomo, że marka jego azjatek jest porównywalna z szydłowcem u nas to dochodzi jeszcze do tego jego partaczenie czytaj choroby.

adamski
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamski » 2012-01-21, 20:51

Tom Lakota teraz uważnie przeczytałem pierwszy post i czytałeś czytasz Gombrowicza bo te wersety są nim skażone :mrgreen: ps Gombrowicz, Witkacy, Dostojewski i kilku innych popaprańców to autorzy książek które czytałem i jestem też skażony :mrgreen:

Awatar użytkownika
orzel
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: orzel » 2012-01-21, 22:12

Adam a masz jeszcze u siebie ryby z midland?A może masz zamiar wychaczyć jakiegoś F1?
orzel

Awatar użytkownika
tom-lakota
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: tom-lakota » 2012-01-21, 22:44

Oj, nie spodziewalem sie takiej dyskusji, ale to dobrze. Trzeba rozkrecic towarzystwo, pare nowych info sia pojawilo - istotnych dla nas "wypedzonych" (jak ktos to kiedys ujal, nie pamietam juz kto i kiedy), albo jak kto woli dla nieudacznikow, ktorym w ojczyznie nie szlo (tez nie pamietam kto to powiedzial :roll: ).
Chyba w niewlasciwa strone poszedlem.

Drogi Adamie, zawsze zaczytywalem sie w historii, a od wielu lat czytuje Historie Indian Ameryki Polnocnej (dlatego tom-LAKOTA).
Nie czytywalem autorow przez Ciebie sugerowanych, ale moze do nich wroce (dzieki Tobie).
Kasprowicz, Tetmajer, Mickiewicz, byli blizsi memu jestestwu.
Kiedys lubilem pisac i pisywalem duzo, teraz... no coz organ nie uzywany zanika.

Nie wymienialem nazwy hodowlii, ktora tak otwarcie chciala zrobic mnie w balona, bowiem nikomu nie zycze zle. Jak tak dalej pojdzie, widze, ze z rodakow to juz tam chyba nikt nie zawita. Ale zostanie jeszcze pare milinow tepych, benefitowych (zyjacych tylko z zasilkow i to dosyc przyzwoicie - info dla rodakow zyjacych w ojczyznie i nie wiedzacych co to pomoc socjalna) Angolii, Szkotow, Walijczykow, Pakistanczykow i innych, ktorzy sia w koncu opamietaja. Chociaz ci ostatni to maja inne hobby.

Awatar użytkownika
morswin9
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: morswin9 » 2012-01-21, 23:16

Z ciekawości zapytam. Spędziłem rok na wyspach i raz miałem przyjemność wpaść z kolegą do zoologicznego celem zakupu złotej rybki. Przed udaną operacją zakupu nastąpił wywiad środowiskowy przeprowadzony przez sprzedawcę i operacja wypełnienia formularza(nie pamiętam dokładnie co w nim było ale na pewno lekko mnie przymurowało). Moje pytanie brzmi. Czy o waszych rybciach też wie wszystko królowa? :mrgreen:

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2012-01-21, 23:20

tom-lakota pisze:dla nas "wypedzonych"

:?: to było w 1939 teraz to zdecydowanie w większości własny wybór, nie wnikając czemu :>
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
orzel
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: orzel » 2012-01-21, 23:33

morswin9 pisze:Czy o waszych rybciach też wie wszystko królowa?

Nie Radku Królową już nie interesują rybki :)
orzel

Awatar użytkownika
tom-lakota
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: tom-lakota » 2012-01-21, 23:47

Krolowa.
Dla mnie to nie do pojecia, zeby panstwo lozylo na tego lenia grube miliony przez tyle lat, a jej jest ciagle malo, ale niech tam.
To panstwo (Wielka Brytania) jest do szpiku kosci chore i zepsute w kazdej dziedzinie zycia, ale pracujac i myslac do sie tu dostatnio zyc.

A jesli chodzi o wypedzonych, to byla kiedys taka strona w necie... "wymiecieni", czy jakos tak. No i tak napisalo sie jakos, ale nie zamierzam tego zmieniac. Po 1939 byli moze wypedzeni, po 1945 przesladowani, a teraz... .

Ale my tu o Dyskowcach winnismy prawic Mosci Panowie.

adamski
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamski » 2012-01-22, 13:14

Marcin ja ryb z Midland nie miałem ale jakbym kiedykolwiek jeszcze ryby kupował to tylko tam. Nie mam czasu poprostu na czyszczenie Azji z wszelkiej maści stworów bo nerwów przy tym było za dużo.A i te moje eksperymenty lecznicze to grubą nicią szyte były i sam nie wiem jak mi się udało wyprowadzić rybę konającą już na rybkę, która teraz już śmiga z innymi.

macek.g
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: macek.g » 2012-01-22, 13:52

Panowie jak ma sie sprawa z hodowla Devotedly od Maka,serce kupowalem,aczkolwiek u mnie nie za bardzo chca nawet na nie spojrzec.

Awatar użytkownika
gosia
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gosia » 2012-01-22, 14:31

adamski pisze:sam nie wiem jak mi się udało wyprowadzić rybę konającą już na rybkę,

czyli ta z larwa w glowie wyleczyles? moja dalej wali po scianach az zal patrzec ale nie wiem co mam z nia zrobic, dzwonilem do ludzi od ktorych ja kupilem - Shefield Discus(Chen), mowia ze nic nie da sie zrobic

adamski
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamski » 2012-01-22, 16:30

Ja też myślałem patrząc na rybę, że się już nic nie da zrobić. Co zrobiłem Gosia to wiesz a czy to właściwa metoda to nie wiem. Dodawanie kolejnych dawek po czasie wg. mnie nie ma sensu. Jak już to 1sza duża dawka tasiemiec się moczy i jest naćpany a druga 2x większa dawka teoretycznie sprawia, że dokona żywota. Jest jeden lek w czopkach dla ludzi i tasiemca wymiata od razu ale niestety po 1sze nie wiadomo jak to dawkować dla ryb po drugie tu nie dostaniesz na to recepty.Jak u Chena kupowałaś to niech Ci rybę jakąś wyśle albo dwie. Kiedyś jak tam u niego byłem to się szczycił jakie to on ma doświadczenie w dyskach i nie ma opcji, że jego ryby coś mają- ryby niestety coś innego chciały przez szkło powiedzieć ale jak wiadomo głosu nie mają. Ja u laia kupowałem ryby ma zafajdane ale przynajmniej jak się tam pojedzie to tego nie kryje a i jakość kształt kolor bez porównania z chenem. Ja jedno wiem jak nie ma się czasu i zaplecza medykamentów to w Azję się lepiej nie babrać to są moje ostatnie ryby z tamtego zakątku świata mimo,że uważam, że najpiękniejsze to osiwieć przez nie można.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tom-lakota
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: tom-lakota » 2012-01-22, 17:39

Od kogo byc nie kupic to osiwiec mozna ;)
Popatrzcie na moja fotke :mrgreen: :lol:

adamski
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: adamski » 2012-01-22, 18:22

Hahaha Tomek to teraz mnie rozbawiłeś ;) Ja jak się w tą Azję będę dalej bawił to awatara przyjdzie mi zmienić bo skronie już wypuściły.

Wróć do „Testy, opinie i nowości”