Odmulacz w płynie

Nowości rynkowe a także wasze opinie na temat różnych produktów i usług związanych z akwarystyką.

Moderator: Coari

mmirmax13
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Odmulacz w płynie

Postautor: mmirmax13 » 2011-12-08, 14:05

Czy ktoś się z tym spotkał? A może stosował? Bardzo ciekaw jestem co wy na to ;)

GRAVEL & SUBSTRATE CLEANER czyści i odmula podłoże w akwarium bez konieczności wyciągania go. Po użyciu środek szybko i naturalnie oczyszcza podłoże i wodę a związane osady i resztki działania preparatu zbierają się w filtrze, w pierwszym i drugim dniu po podaniu należy obserwować filtr, czy nie jest zapchany i w razie zapchania lub zwolnienia pracy wyczyścić go. Preparat bardzo skuteczny

Najważniejsze zalety to:
-Błyskawicznie usuwa szlam i muł z dna akwarium
-Działa szybciej o 80% od produktów z samych bakterii
-Redukuje i wiąże szkodliwe substancje chemiczne, w tym fosforany
-Organiczny, 100% naturalny, oparty na mikroorganizmach
-Do akwarium słodkowodnego i słonowodnego
-Opatentowana formuła, gwarantowany efekt efekt

MICROBE-LIFT Gravel & Substrate Cleaner to niezwykle skuteczny preparat, przyśpiesza biologiczny rozkład materii organicznej z dna akwarium, która może być bardzo toksyczna dla ryb, krewetek i roślin.
Gromadząca się materia organiczna ulega procesom degradacji,i uwalnia do zbiornika szkodliwe gazy i związki chemiczne, które mogą zagrozić życiu roślin, krewetek i ryb.
MICROBE-LIFT Gravel & Substrate Cleaner naturalnie wspomaga rozkład osadów i mułu i szlamu, ograniczając, a nawet eliminując przedostawanie się do słupa wody toksycznych gazów z dna zbiornika. Preparat zawiera związki celulozy, selekcjonowane substancje organiczne przyspieszające rozwój mikroorganizmów oraz rożne szczepy bakterii szczególnie skutecznych w rozkładaniu osadów materii organicznej.
MICROBE-LIFT Gravel & Substrate Cleaner zaleca się używać razem z innymi preparatami bakteryjnymi i enzymatycznymi
MICROBE-LIFT Gravel & Substrate Cleaner w ciągu 48-96 godzin od podania usunie zabarwienie wody i przywróci jej krystaliczną czystość. Produkt ma ciemne zabarwienie i w niewielkim stopniu może zmienić barwę wody w akwarium, co nie stanowi problemu. Składniki aktywne są 100% naturalne i w krótkim czasie przywrócą krystaliczną barwę i zapewnią biologiczną czystość wody

Dozowanie:
Czyszczenie – 10ml na 40l wody raz na tydzień. Dawka stosowana w akwariach gdzie zalega dużo mułu, brudu i szlamu. Stosować do uzyskania maksymalnej czystości. W miarę uzyskiwania czystego akwarium, można zmniejszać dawkę.
Zapobiegawczo – 5ml na 40l wody raz na miesiąc. Dawkę tą stosuje się do utrzymania czystości w zbiorniku już odmulonym.
Pozdrawiam Paweł

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-12-08, 17:01

A to działa rozpuszczająco jakoś ???
Obrazek

Awatar użytkownika
AdasDriver
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: AdasDriver » 2011-12-19, 20:45

.. no ja też jestem ciekaw.... czy to czasem nie kolejna rzecz typu... wyciągnijmy od nich kasę... :)

Awatar użytkownika
rafal.gorz
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Kontaktowanie:

Postautor: rafal.gorz » 2011-12-20, 22:52

Stosowałem ten specyfik i ... rzeczywiście działa.
Preparatu używałem w roślinniaku, gdzie standardowe odmulanie odpada. Przez 24 godziny od wlania specyfiku były prawdziwe czarne wody. Jednak szybko woda się wyklarowała. Przez te 24 godziny rośliny nie bąbelkowały jak wcześniej, co spowodowane było zapewne mniejszą ilością światłą docierającą do nich. Ale po wyklarowaniu się wody rośliny bąbelkują tak jak do tej pory. Jedno, co można stwierdzić po pierwszej dawce, to fakt, że nie szkodzi rybom ani krewetkom, nie zauważyłem żadnych zgonów a zbrojniki stały się bardziej aktywne. Drugie spostrzeżenie - ten specyfik faktycznie coś musi robić z tym osadem na dnie, jeszcze nigdy do tej pory nie miałem tak zapchanego filtra jak 48 godzin po zastosowaniu tego specyfiku. Przepływ ograniczył się niemal do zera co nie zdarzało się nawet po prawie rocznym działaniu filtra bez czyszczenia.
Druga dawka - znów były czarne wody ale krócej niż za pierwszym razem, filtr się tym razem nie zapchał. I znów bardzo zwiększyła się aktywność zbrojników, ramirezki nabrały mocniejszych kolorów.
Trzecia dawka (ostatnia, potem już tylko dawki profilaktyczne), efekt jak przy dawce drugiej. Czas na wnioski.
Czy odmulacz działa? Według mnie tak. Różnicę zauważyłem np. przy wyciąganiu glossostigmy z akwarium - wcześniej pod nią było pełno mułu, woda robiła się brązowa. Po zastosowaniu specyfiku jeszcze trochę pyłu było ale nie tyle co kiedyś.
Lubuskie Forum Akwarystyczne

Feldark
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Feldark » 2011-12-21, 16:35

No to jak coś tu znalazłem atrakcyjną (chyba) cenę :D
http://allegro.pl/gravel-substrate-clea ... 57932.html
Obrazek

tomasz kurek
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: tomasz kurek » 2012-02-09, 07:44

Rafał.gorz .... uważasz że zawsze po podaniu pierwszej dawki woda będzie najdłużej zabarwiona? Czy zależy to od ilości resztek organicznych?
Wydajność filtra spadła bo złoża się pozapychały czy przykleiły się do wirnika obniżając jego wydajność? Mierzysz może redox w zbiorniku ?

Podobno jest to preparat całkowicie neutralny a nośnikiem bakterii jest celuloza i pewnie stad ten kolor. Sprawdzałeś NO3 przed i po zastosowaniu? :)
Pozdrawiam
TK

Awatar użytkownika
rafal.gorz
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Kontaktowanie:

Postautor: rafal.gorz » 2012-02-09, 09:19

Teraz już go nie stosuję, używałem go w roślinniaku. Wydaje mi się, że intensywność i czas zabarwienia wody zależny jest od ilości resztek organicznych w podłożu. Przepływ filtra był obniżony z powodu zapchanych gąbek. Ale nie były one zapchane w ten sposób, jak po długim nieczyszczeniu Były po prostu oblepione kleistą mazią. Nie mierzyłem redox. Natomiast NO3 owszem - nieznacznie spadało.
Lubuskie Forum Akwarystyczne

Wróć do „Testy, opinie i nowości”