Ogrzewacz - tiosiarczan sodu

Nowości rynkowe a także wasze opinie na temat różnych produktów i usług związanych z akwarystyką.

Moderator: Coari

Andrew72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Ogrzewacz - tiosiarczan sodu

Postautor: Andrew72 » 2010-04-26, 00:12

Zgodnie z wczęniejszą obietnicą ze po zjeżdzie...
A to taki wynalazek na, który natrafiłem przez przypadek. Wydaje mi się ze dobrym zastosowaniem jest użycie go w transporcie zwłaszcza zimą.
Jest to torebka slikonowa z środkiem chemiczny- tiosiarczan sodu. Stan zawartości normalnie jest cieczą. Lecz przy wykorzystaniu blaszki, która powoduje „klik” po przez naciśniecie jej, wywoływana jest lawinowa reakcja chemiczna, która zmienia stan skupienia cieczy w stały wydając zmagazynowaną energię. Dzięki temu taka torebka wydziela ciepło o temp 48oC przez jakiś czas. Szperając w Internecie można napotkać się ze takie ogrzewacze nawet są w stanie oddawać ciepło przez 2h. Jak taki ogrzewacz połączymy razem z boksem styropianowym to mamy zapewniony całkiem komfortowy sposób przemieszczania naszych ryb zwłaszcza zimą.
A najlepsze jest w tym to, że taki podgrzewacz jest wielokrotnego użytku. Wystarczy taką torebkę z skrystalizowaną wrzucić do wrzątku i uzyskujemy nową porcję płynną, zdatną do oddania ciepła po kolejnym „kliku” .
A to propozycje jakie znalazłem w necie:
http://www.ogrzewacze.net/details.html?id=26
i z tego co wyczytałem samemu można zrobić takie rozgrzewacze jak się dysponuje tiosiarczanem sodu.

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2010-04-26, 07:40

Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś :P

Awatar użytkownika
PIGEOOON
Administrator
Administrator

Postautor: PIGEOOON » 2010-04-26, 07:47

Fajna sprawa, ja nawet jeden dostałem od Andrzeja :mrgreen:
<center><object type="application/x-shockwave-flash" data="skorpionx.swf" width="468" height="60">
<param name="movie" value="skorpionx.swf"></object>
</center>

Andrew72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Andrew72 » 2010-04-26, 08:54

zmudzio pisze:Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś

Róznież znajdiesz wyprofilowane takie elementy, aby można było na motorze w zimie pojeżdzić ;) (skoro to tez z przeznaczeniem dla narciarzy.

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2010-04-26, 09:36

Andrew72 pisze:
zmudzio pisze:Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś

Róznież znajdiesz wyprofilowane takie elementy, aby można było na motorze w zimie pojeżdzić ;) (skoro to tez z przeznaczeniem dla narciarzy.

Andrzej kto wie ! Ale najpierw musiałbym kupić opony zimowe do moto :mrgreen:
Pozdrawiam

Wróć do „Testy, opinie i nowości”