Ogrzewacz - tiosiarczan sodu

Nowości rynkowe a także wasze opinie na temat różnych produktów i usług związanych z akwarystyką.

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
Andrew72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Ogrzewacz - tiosiarczan sodu

Postautor: Andrew72 » 2010-04-26, 00:12

Zgodnie z wczęniejszą obietnicą ze po zjeżdzie...
A to taki wynalazek na, który natrafiłem przez przypadek. Wydaje mi się ze dobrym zastosowaniem jest użycie go w transporcie zwłaszcza zimą.
Jest to torebka slikonowa z środkiem chemiczny- tiosiarczan sodu. Stan zawartości normalnie jest cieczą. Lecz przy wykorzystaniu blaszki, która powoduje „klik” po przez naciśniecie jej, wywoływana jest lawinowa reakcja chemiczna, która zmienia stan skupienia cieczy w stały wydając zmagazynowaną energię. Dzięki temu taka torebka wydziela ciepło o temp 48oC przez jakiś czas. Szperając w Internecie można napotkać się ze takie ogrzewacze nawet są w stanie oddawać ciepło przez 2h. Jak taki ogrzewacz połączymy razem z boksem styropianowym to mamy zapewniony całkiem komfortowy sposób przemieszczania naszych ryb zwłaszcza zimą.
A najlepsze jest w tym to, że taki podgrzewacz jest wielokrotnego użytku. Wystarczy taką torebkę z skrystalizowaną wrzucić do wrzątku i uzyskujemy nową porcję płynną, zdatną do oddania ciepła po kolejnym „kliku” .
A to propozycje jakie znalazłem w necie:
http://www.ogrzewacze.net/details.html?id=26
i z tego co wyczytałem samemu można zrobić takie rozgrzewacze jak się dysponuje tiosiarczanem sodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2010-04-26, 07:40

Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś :P

Awatar użytkownika
PIGEOOON
Administrator
Administrator

Postautor: PIGEOOON » 2010-04-26, 07:47

Fajna sprawa, ja nawet jeden dostałem od Andrzeja :mrgreen:
<center><object type="application/x-shockwave-flash" data="skorpionx.swf" width="468" height="60">
<param name="movie" value="skorpionx.swf"></object>
</center>

Awatar użytkownika
Andrew72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Andrew72 » 2010-04-26, 08:54

zmudzio pisze:Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś

Róznież znajdiesz wyprofilowane takie elementy, aby można było na motorze w zimie pojeżdzić ;) (skoro to tez z przeznaczeniem dla narciarzy.

Awatar użytkownika
zmudzio
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: zmudzio » 2010-04-26, 09:36

Andrew72 pisze:
zmudzio pisze:Naprawde niezłe ! Ale to że to jest wielokrotnego użytku to nie powiedziałeś

Róznież znajdiesz wyprofilowane takie elementy, aby można było na motorze w zimie pojeżdzić ;) (skoro to tez z przeznaczeniem dla narciarzy.

Andrzej kto wie ! Ale najpierw musiałbym kupić opony zimowe do moto :mrgreen:
Pozdrawiam

Wróć do „Testy, opinie i nowości”