WŁAMANIE NA HODOWLĘ ZA POMOC NAGRODA!!!

Ogólne dyskusje o akwarystyce

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
zbycho35
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: zbycho35 » 2011-08-30, 09:43

No chamstwo okropne , mogę się założyć iż to ktoś kto był na naszym forum :evil: :evil: by się przypatrzyć co i jak by :roll: :roll: szkoda słów :evil: :evil:
Paletki to jest wielka pasja/ nie wszystko muszę wiedzieć i nie wiem wszystkiego najlepiej http://kfa.tnb.pl/news.php

Awatar użytkownika
Andrzej B
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej B » 2011-08-30, 10:06

Nie oszukujmy się..........z tego co Ania pisała to brali tylko konkretne paletki.!! To nie byli zwykli złodzieje tylko tacy co wiedzieli po co idą i albo znali się na rybach albo byli ukierunkowani określonym zamiarem. Jak byliby to zwykli szabrownicy to brali by za koleją bo dla nich liczy się tylko zysk. Skro pokusili się na ten krok to mieli zlecenie :evil: . Szkoda ryb, ale najbardziej szkoda właścicieli bo nie oszukujmy się te czy inne ryby ale to stworzenia "boże" i każdy się do nich przyzwyczaja i są jak "dzieci" stwarzają problemy ale się je kocha :(

p.s
Przypomniała mi się historia ogiera czy klaczy, która zginęła jednej z lepszych hodowli. I wiadomo było, że nikt jej nie sprzeda bo są to indywidualne osobniki.................ale ich potomstwo.........ładne zdrowe i z dobrymi genami już tak............może i tu za jakiś czas będzie w sprzedaży nowy narybek.........
..............wszystko w rękach policji.........
Ostatnio zmieniony 2011-08-30, 10:12 przez Andrzej B, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
stanek
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: stanek » 2011-08-30, 10:08

Seba
Pomyśl kto był ostatnio u Was z klientów bo musiał znać teren to po pierwsze,po drugie razem z Andrzejem 40 ryb wynieslibyśmy od ciebie bez problemu w 30 min i zawieźli na drugi koniec polski więc nie musiało trwać to długo.....
Wiem to bo juz nie raz przeżyliśmy awarie na hodowli i trzeba było przezucic nagle setki ryb a przenosząc hodowle w jeden dzień w 3 osoby z transportem przeniesliśmy 1026 duzych ryb i kilka tysiecy młodzieży.....

a na przyszłość załóżcie centralke alarmową,u nas ktokolwiek wejdzie na hodowle dostajemy od razu sms-a a jak braknie prądu to też przychodzi sms na którym regale nie ma napięcia....

ps-ryb raczej nie odzyskasz.....nikłe szanse....ale jak coś usłysze to dam znać

hej
Strength And Honor

Awatar użytkownika
laso
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: laso » 2011-08-30, 10:44

Popieram zdanie Stanka. To musiał być ktoś kto u was był. Konkurencja raczej nie ryzykowała by najazdem na hodowlę policji. Myślę że jak by to był ktoś z konkurencji to ryby by zostały otrute i to wszystkie. Mniej roboty przy tym i szybciej. Seba polecam ci przyjechać do Łodzi na giełdę bo ja pochodzę popatrzę ale nie wiem jak dokładnie twoje ryby wyglądają. Oczywiście dorosłego Stendkera rozpoznam od razu ale nie znam wzoru ryb. Jak chcesz to wyślij mi telefon na priva a ja zadzwonię z giełdy czy coś zauważyłem.
Z drugiej strony to na jedno zamówienie 40 ryb to trochę dużo bo gdzie to zwykły akwarysta(nie hodowca) przechowa. Być może ktoś chciał 10-15ryb a resztę wzięli bo myślą że spieniężą.
Obrazek

ewa01
nowicjusz

Postautor: ewa01 » 2011-08-30, 10:50

Cos niesamowitego :!: bardzo wam współczuję. Niestety nie jestem zalogowana na żadnym forum akwarystycznym prócz waszym i w żaden sposób nie moge pomóc. Dorzucam sie do puli nagrodowej 50zł, bo to wielkie skur........ Jak sprawca się znajdzie prosze o info, pieniądze przeslę.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dylus
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: dylus » 2011-08-30, 11:08

Tak jak zostało napisane ,napewno to była osoba osoby które ostatnio was odwiedzały w hodowli i zrobiły rekonesans .Może przypomnijcie sobie kto zachowywał sie dziwnie i nie zwracał uwagi na ryby a bardziej i dłużej zainteresował się drzwiami i innymi zamknięciami . Ryby raczej nie trafią tak szybko na rynek raczej trafią na jakąś hodowlę do rozmnożenia .

weid
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: weid » 2011-08-30, 11:35

Sprawdzalem eBay.UK, są tam jakieś pary ale mają też młode po nich więc tu raczej pudło.
Szlag trafia normalnie, ile to jest czasu i poświęcenia żeby wyprowadzić sobie takie ryby.

Gdybym był złodziejem to bym sobie zostawił te dyski do hodowli, co więcej potrzeba, dobrane pary, właściwie brak możliwości wpadki.
Ktoś musiał sobie te ryby namierzyć, patrzył ile narybku i jakiej jakości, i pomyślał sobie że to może być dobry interes, może ktoś fotki tych okazów robił u Was a przynajmniej większości.

Awatar użytkownika
NORBI
nowicjusz

Postautor: NORBI » 2011-08-30, 11:58

Byłem na hodowli u Sebastiana 3 tygodnie temu po ryby. Widziałem jakie tam cacka pływają. Także bardzo mi szkoda i żal. W szczególności tych maluchów co jakiś skur....... dla kasy skradł im rodziców.
720 litrów z Paletami,
60 litrów sterylniak.
POZDRAWIAM.

weid
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: weid » 2011-08-30, 12:28

Gdyby to było dla kasy to by brali co mogli, bo zakładam że to było kilka osób. Takie moje zdanie, jak dużo maluchów w akwa to kilka ruchów siatką i już 50 się złapie,a jaki problem po sklepach porozwozic, mało by było takich co nie wezmą dobrej jakości małych Dyskowcow.

Awatar użytkownika
MAX1661
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: MAX1661 » 2011-08-30, 12:40

O q***a.....to się w głowie nie mieści.
Wiedząc co znaczą dla Was te rybcie,aż przykro mi się zrobiło.
Liczę na to,że wyjdzie wszystko na jaw....ehhhh
Piotr

Człowiek całe życie się uczy i...głupim umiera.

mikes11
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: mikes11 » 2011-08-30, 12:48

Tak ogólnie to witam na forum bo to pierwszy mój post :) A tak przechodząc do tematu to ja bym złapał i zabił sk*******ów. Tyle ryb ukraść, trzeba by było z godzinkę zastanowić się nad możliwymi motywami tego, bo po kilku logicznych przemyśleniach, ze sprawozdaniem tego co zostało na hodowli, jakieś ślady, tropy można by było wyznaczyć podejrzanych, ale nasza policja pewno i tak ich nie znajdzie. I dodam że trzeba by było przeszukać hodowle i domy i pomieszczenia ich znajomych, rodziny bo kto wie gdzie to może być.

Awatar użytkownika
Bałek
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Bałek » 2011-08-30, 13:11

Przykro mi jest z tego powodu :/
mam nadzieję że szybko odnajdą się sprawcy kradzieży i poniosą srogą karę :evil:
trzeba wierzyć do końca, jeszcze nic nie jest stracone, życzę Wam aby ryby wróciły do waszych zbiorników.

Awatar użytkownika
marutti
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: marutti » 2011-08-30, 14:21

Jeżeli nic po za rybami nie zginęło to raczej zrobiono to na zamówienie.
Być może ktoś niedługo otworzy własną hodowlę i powinno się zwrócić uwagę w necie czy jakaś hodowla się nie otwiera, ewentualnie było kilku odbiorców być może nie tylko na terenie naszego kraju.
To wszystko oczywiście tylko domysły, ale na spokojnie trzeba się zastanowić gdzie można spróbować spojrzeć aby znaleźć jakiś trop.
Ja zainstalował bym dodatkowo kamerki, które rejestrowały by wchodzących na hodowlę, zarówno osoby jak i ich samochody.
Też uważam, że to były osoby lub osoba, która niedawno was odwiedziła.
Jeżeli to było na zamówienie to ryby raczej nie pojawią się na giełdzie,.
Przy takiej ilości ryb to albo jest kilku odbiorców, albo jak pisałem ktoś otwiera hodowlę, tylko wypłynie jak sprawa przycichnie.
Oby złapano tych frajerów i zleceniodawców.

dyzio44
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: dyzio44 » 2011-08-30, 14:47

Przykra sprawa,to jakby moje ukradli :evil:
ja bym h..ą ręce poobcinał :evil:

Awatar użytkownika
Kristof
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Kristof » 2011-08-30, 16:17

Co tu dużo pisać...
w tym momencie cieszyć może jedynie reakcja forumowiczów ponieważ wszędzie gdzie chciałem zamieścić ogłoszenie o kradzieży takie ogłoszenie już się znajdowało...

Wróć do „Ogólne dyskusje”