nowe akwarium

Ogólne dyskusje o akwarystyce

Moderator: Coari

m@riusz
nowicjusz

nowe akwarium

Postautor: m@riusz » 2016-10-02, 12:29

Witam jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ewe.proszę o pszenieśienie do odpowiedniego działu.

Więc tak z akwarystyką jestem związany już parę lat i myślę że nadchodzi pomału czas by zmienić zbiornik na większy.Podobają mi się także dyskowce więc proszę o pomoc wskazówki co do przygotowania zbiornika.

Planuje zakupić zbiornik:
Akwarium Proste 300L - 120x50x50 - 8 mm
Pokrywa Prosta 120x50 cm (2x30W T8)
do tego filtry:Aqua Nova Filtr NCF-1500
co do wewnętrznego proszę o porady tak bym mógł do niego włożyć także
torf granulowany.
jaką najlepiej grzałkę?jedną mocną czy 2 słabsze?
podłoże:piasek kwarcowy( czy kolor ma znaczenie przy dyskowcach?)
substrat pod roślinki (jaki najodpowiedniejszy?)
jakie roślinki?w miarę wytrzymałe opcjonalnie 28 s/c.
parę korzeni.
Planowana obsada to 6 dyskowców (będę wdzięczny o zaproponowanie rodzaju oraz gdzie najlepiej zakupić)
a także jakaś ławica małych rybek w ilości 20 szt.
ewentualnie jakieś denne czy mogą być?

co do wody jaka mam to proszę o opinie,a także jak przygotować wodę do podmian w jakiej ilości podmieniać i jak często.

http://rpwik.tychy.pl/biuro-obslugi-kli ... ody/tychy/

http://rpwik.tychy.pl/biuro-obslugi-kli ... dosc-wody/.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zyga49
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy

Postautor: Zyga49 » 2016-10-02, 17:54

Witam-Mozesz zastosować filtr narurowy i będziesz wkładał do niego co chcesz -grzałki lepiej/bezpieczniej/ dwie np po 100W - piasek możesz wsypać /w/g swojego gustu jaki chcesz,aby nie zmieniał parametrów wody -substratu ja bym nie dawał -dasz pod rośliny kulki gliniano-torfowe i mało wymagające zielsko bedzie rosło , chyba ,że chcesz holendra to inna bajka /raczej nie przy dyskach/ .Roslinki to w/g swojego gustu ja np w 250l mam tylko mikrosorium i jedną żabienicę Blehera . 6 dyskowców w Twoim akwa ok-rodzj,kolor -wybór należy do Ciebie.Najlepsza woda dla dysków to miekka i kwaśna-powodzenia.
Pozdrawiam

Wróć do „Ogólne dyskusje”