forum

Ogólne dyskusje o akwarystyce

Moderator: Coari

jzajonz

forum

Postautor: jzajonz » 2016-02-05, 21:57

Pozwolę sobie w tym wątku powiedzieć że jakoś dziwne to forum. Niby sporo się tu pisze oficjalnie ale w dużej większości wątków zauważam kompletny brak (delikatnie mówiąc) uprzejmości a często wszystko kończy się kłótnią. Wiele osób przestaje się w wątkach wypowiadać aby sprawę wyciszyć i odkąd się tu pojawiłem otrzymuję wiele na pocztę. Ludzie wolą pisać na priva aby unikać mieszaczy którzy niewiele wnoszą. Aby wszystkim odpowiedzieć dnia by mi zabrakło więc proszę piszcie śmiało i nie przejmujcie się tymi co psują to forum.
Pewnie na nic moje spostrzeżenie ale proszę przemyślcie sobie co nieco i nie psujcie tego forum bo ono jeszcze żyje.

szymong
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: szymong » 2016-02-05, 22:31

Taka już specyfika tego forum. Sam na swojej skórze przekonałem się że niektórzy forumowicze potrafią być bezlitośni i wyśmiać oraz dopiec. Ale w momencie kiedy są potrzebni naprawdę w sytuacji kryzysowej, wyciągają niejednemu ryby z kibla (np mi). A użytkownicy którzy piszą pm po prostu boją się tego że ktoś im wytknie ich błędy podczas startu z paletkami tu na forum i tego że zignorowali dobre rady (tak jak ja),
To prawda piszcie na forum, wiem z doświadczenia że jest tu sporo pomocnych forumowiczów.

Awatar użytkownika
Rycky
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Rycky » 2016-02-05, 22:39

Jesli CI co potrafia smiac sie z innych przypomna sobie czasy gdy sami zaczynali i czy rowniez byli w tym czasie tak bardzo dowcipni - Porazka z takimi :(
Pozdrawiam

dyzio44
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: dyzio44 » 2016-02-06, 10:13

To wszystko racja co piszesz,ale są ludziska którzy naprawdę wiele pomagają.A że czasami się irytują ,to chyba normalka.Są też mąciwody, Ja po prostu dodaje ich do listy ignorowanych i luzik ;)
Też bym wolał żeby to wyglądało trochę inaczej,ale forum praktycznie jest puszczone samopas. Z jednej strony to żle ,a z drugiej zarąbiście ;) :mrgreen:
A tak prawdę mówią wolę takie forum ,niż fora gdzie jeden ma tylko słuszną racje,lub takie gdzie pies z kulawa noga nawet nie zagląda.
pozdrawiam Pana Janusza i resztę pozytywnie zakręconych :lol: :lol: :lol:

Damian2014
nowicjusz

Postautor: Damian2014 » 2016-02-06, 11:33

To forum jest szalenie demokratyczne i lepiej żeby tak zostało.
Jest jego wielką zaletą ta specyficzna wolność słowa.
Nieraz już pisano aby wprowadzić cenzurę, lecz to by było bardzo złe rozwiązanie, patrz inne fora jedyna słuszna prawda. A tu można wiele opinii i pomocy uzyskać wprost co czasami wydaje się
nie eleganckie.
Bo wiele dróg do jednego celu prowadzi.
Pozdrawiam Damian

Awatar użytkownika
jab75
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: jab75 » 2016-02-06, 14:39

Nie raz było też tak , że nowy użytkownik odebrał dobrą radę jako atak na niego i jego ryby , faktycznie trzeba było hulnąć żeby zrozumiał że to dobra rada po czym zrozumiał dobrą wolę użytkowników i przepraszał . ;)

Awatar użytkownika
x-larson
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 5 razy

Postautor: x-larson » 2016-02-06, 16:19

jzajonz pisze:Pewnie na nic moje spostrzeżenie ale proszę przemyślcie sobie co nieco i nie psujcie tego forum bo ono jeszcze żyje.

Piszesz nie psujcie Tego Forum
a następnie :
jzajonz pisze:Wiele osób przestaje się w wątkach wypowiadać aby sprawę wyciszyć i odkąd się tu pojawiłem otrzymuję wiele na pocztę.

To po co odpowiadasz na prv ?
jzajonz pisze:Aby wszystkim odpowiedzieć dnia by mi zabrakło

Nie prościej by było napisać załóż wątek pomogę?

A jak ktoś źle podpowie napisze wprost że pisze głupoty!

Ps
Jak dogonisz DxM i innych w pomocy przy leczeniu zakładaniu i innych, i nie na PRV tylko w realu to wtedy będziesz miał prawo moralizować i ostrzegać.

Wiedzy Twojej i doświadczenia nie podważam, a nieomylnych jest niewielu.
PYTAM WPROST CZY CHCESZ SIĘ TĄ WIEDZĄ DZIELIĆ NA FORUM CZY NIE?
Do wszystkiego podchodź z ostrożnością bo to co widzisz to tylko ułuda, co cię omami i zostawi w ......... :P

Awatar użytkownika
Bill3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 11 razy

Postautor: Bill3 » 2016-02-06, 17:46

larson, Uderz w stół a nożyce się odezwą...
Odebrałem zgoła inaczej wypowiedz Janusza. Problem jest z atmosferą i kultura w wypowiedziach...
Chyba nie o to chodzi by Użytkownicy, którzy nie zgadzają się na chamską dyskusję unikali wpisów "dla świętego spokoju".
Szanuje doświadczenie i wiedzę min DXMa ale nie zgadzam się na sposób w jaki się wypowiada. Zaczyna to wyglądać momentami komicznie, kiedy w wątkach pojawiają się jedynie wpisy zgodne z jedynym i słusznym poglądem kolegi DXM. Na radzenie sobie z własnymi kompleksami i zachwianą oceną własnej wartości są inne miejsca niż forum akwarystyczne.
Można kogoś sprostować i coś wyjaśnić ale można to też zrobić merytorycznie i na poziomie i nie ma się na co obrażać.
larson czy pomoc w wiad. prywatnej w Twojej opinii nie jest "realną" pomocą? Czym się różni od tej na forum? Jest mniej skuteczna bo nie narażona na krytykę? Nie podważasz doświadczenia Janusza a nie dajesz mu "prawa" do swobodnej wypowiedzi? O jakim moralizowaniu Ty pitolisz? Facet stwierdza wprost, że to forum akwarystyczne dla akwarystów a nie piaskownica do obkładania się po głowach. Jeśli nie widzisz problemu to zajmuj się dalej cynicznymi i bezwartościowymi wywodami...W tym jesteś dobry.
Damian2014, demokracja to nie jest idealny system...problem w tym że nikt nie wymyślił lepszego ;)
dyzio44, Nie zgadzam się z Tobą. Przyjrzyj się dobrze na innym forum jak wiele osób "od nas" wypowiada się choćby w dziale leczenia pod dyktat Pana "A" - śmiem twierdzić, że tutaj nie ośmieliliby się publikować pewnych opinii.

Forum jak każda firma która się rozrasta potrzebuje efektywnego zarządzania a z tym jest słabo. Każda pozornie dynamicznie rozwijająca się firma, która nie inwestuje w zarządzanie prędzej czy później klęknie na oba kolana...

Awatar użytkownika
Antiope
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 18 razy
Podziękowania otrzymane: 30 razy

Postautor: Antiope » 2016-02-06, 18:34

Niestety, ma Pan rację, Panie Januszu. I to jest przykre.

Nie jestem za cenzurowaniem wypowiedzi przez moderatorów. Idealistycznie życzyłabym sobie, by każdy forumowicz był cenzorem dla samego siebie.

Forum hobbystyczne powinno łączyć ludzi, bo zrzesza przecież tych, którzy dzielą tę samą pasję. Nie rozumiem chamstwa i nigdy nie będę usprawiedliwiać braku kultury, czy podnoszenia własnej wartości kosztem innej osoby. I to niezależnie od tego, co dostaje się w zamian.

Osoby, które mają wiedzę i praktykę, powinny pomagać rozwiązać problemy. Jeśli jednak przy okazji, albo najpierw, postanawiają pokazać swą wyższość, dają jedynie dowód tego jak wątpliwą mają samoocenę i niedojrzałą osobowość. U niektórych wywołując uśmiech z politowaniem, u innych niestety poklask i głupawy wyszczerz.

I wcale się nie dziwię osobom, które dyskusje przenoszą na privy, albo są biernymi użytkownikami forum - ku stracie nas wszystkich. Nie ma co od nich wymagać, by kopały się z koniem, bo ten - wcześniej czy później - przygalopuje i zarży. Co widać także i w tym wątku.
Niejeden rekin sobie życzy, by taka szprotka wiodła go na smyczy...

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2016-02-06, 19:32

Antiope pisze:Osoby, które mają wiedzę i praktykę, powinny pomagać rozwiązać problemy. Jeśli jednak przy okazji, albo najpierw, postanawiają pokazać swą wyższość, dają jedynie dowód tego jak wątpliwą mają samoocenę i niedojrzałą osobowość. U niektórych wywołując uśmiech z politowaniem, u innych niestety poklask i głupawy wyszczerz.

lepiej nie można było tego ując
Bill3 pisze:która nie inwestuje w zarządzanie prędzej czy później klęknie na oba kolana...

Adam takie przewidywania i życzenia to już kilka lat temu były jak widać nie ziściły się
jakie to forum będzie to od użytkowników zależy , na przykład takich jak autor tego tematu czy innych , pieniacze pojawiają się i znikają , tak było jak jeszcze byli moderatorzy i tak jest teraz i tego nawet moderatorzy nie zmienią
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
Bill3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Bill3 » 2016-02-06, 19:41

Boguś, obiektywnie biorąc pod uwagę poziom dyskusji to już jedno kolanko jest jak nic.

Arti
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Arti » 2016-02-06, 19:51

Jestem tu już prawie trzy lata i niczego takiego nie zauważyłem, nie jest lepiej ani gorzej, mi osobiście to nie przeszkadza

Awatar użytkownika
Bill3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Bill3 » 2016-02-06, 19:57

Arti pisze:nie jest lepiej ani gorzej, mi osobiście to nie przeszkadza

Co nie znaczy, że jest dobrze lub nie mogłoby być lepiej...
Typowo Polska filozofia ciepłego gów**. Nic nie róbmy, jest dobrze jak jest...
Ręce opadają

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2016-02-06, 20:11

Adam klękam na kolana w kościele , albo jak przychodzi nowy pracownik z doświadczeniem jak twierdzi 5 letnim i przykłada poziomicę do góry nogami :shock: natomiast śmiech mnie ogarnia jak ktoś ma wiele do powiedzenia , podważa wszystko i wszystkich a nawet ryb nie pokaże , tyle że to nie przeszkadza w funkcjonowaniu forum a dodatkowo jest taka ikonka ,, ignorowani ''
Bill3 pisze:Nic nie róbmy, jest dobrze jak jest...
Ręce opadają

żeby to zrozumieć jak jest i dlaczego to musiał byś się cofnąć kilka lat wstecz i poczytać
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Arti
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Arti » 2016-02-06, 20:27

bodzio 1 pisze: natomiast śmiech mnie ogarnia jak ktoś ma wiele do powiedzenia , podważa wszystko i wszystkich a nawet ryb nie pokaże ,

Ma ryby Stendkera, to już szycha jest :mrgreen:

Wróć do „Ogólne dyskusje”