1 linia obrony przed pasożytami

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
chimek
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Posty: 461
Rejestracja: 2008-01-17, 13:39
Lokalizacja: Białystok-Pułaskiego

1 linia obrony przed pasożytami

Postautor: chimek » 2012-01-06, 11:48

http://www.pds.ph/viewtopic.php?f=29&t=1856
ciekawy artykuł. warto włączyć opcję tłumacz..


Awatar użytkownika
KarKan
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Posty: 1842
Rejestracja: 2010-02-16, 21:15
Lokalizacja: Rawicz
Kontaktowanie:

Postautor: KarKan » 2012-01-06, 12:01

Ryby 1 linia obrony przed chorobą

Jednym z najważniejszych systemów naturalnych zapobiegania chorobom ryb dostępnych w anatomii jest jego płaszcz ochronny lub płaszcz śluzu. Znajomość i zrozumienie anatomii ryb zachować może drastycznie poprawić żywotność i zdrowia ryb. Możesz się czuć te warstwy śluzu, gdy trzymając lub dotykając ryb. Wszystkie ryby ta warstwa ochronna na nich i działa jako pierwszą linię ochrony przed pasożytami, bakteriami i innymi chorobami, że ryba może zawierać umowy.

Przyczyny śluzu ryb powłoki ulec pogorszeniu.
1. Stres i tak jakie są przyczyny? Główną przyczyną stresu są złej jakości wody, zgodność ryb do nowych warunków i nieprawidłowych zmian wody.
Zła jakość wody, która prowadzi do zatrucia amoniakiem i azotynów, ryby stają się apatyczne i powłokę śluzu ryb zaczyna się obniżać. Obudowa zbyt wiele ryb z zbyt dużym bio-ładunek, że filtr nie może utrzymać i karmienia nieprawidłowe pogarsza sytuację.
2. Zgodności ryb. Nie ma dwóch ryby są zawsze będą ze sobą zgodne. Ryby, które nie nadają się do samej agresji, rozmiar, temperatura wody, a nawet granice wody będzie cierpieć stres i pozwalają na pogorszenie ich powłoką ochronną śluzu. Na przykład, dyskusji i najbardziej tropikalne ryby nie powinny być trzymane razem, gdyż wymagają one różnej temperaturze wody. Temperatura wody nie będą wystarczające dla jednego lub więcej ryb w zbiorniku i powodować stres i może prowadzić do najczęstszych infekcji zbiornika, ICH. Także ryby, które są różnej wielkości i agresji nie powinno trzymać się razem. Ryby, które są mniejsze i mniej agresywne będą męczeni i torturowani, aż w końcu, że te ich warstwa śluzu i kończy się ofiarą infekcji bakteryjnej.
3. Nieprawidłowe zmiany wody. New wody dodaje się do zbiornika powoduje stres dla ryb, jeśli nie właściwie leczone lub wieku i kontrolą temperatury przed wejściem do zbiornika. Niespójne temperatury wody i jakość wody jest znaczna część stres ryb. Chlor wejściem do wody zabijają pożyteczne bakterie i zaszkodzić śluzu ryb powłoki, jeśli nie właściwie leczone. Klimatyzacyjne Woda jest bardzo pomocne w wymianę wody w celu wyeliminowania szkodliwego chloru i chloraminy w wodzie z kranu.
4. Stale w ruchu ryb. Ryby nie będą tolerować ciągłych zmian do środowiska. Wiele ryb będzie powstrzymać się od jedzenia przez wiele dni po przeniesieniu do nowego ustawienia w różnych warunkach zbiornika. Nie jest to bardzo szkodliwe, jeśli nie zje chociaż. Ryby tłuste oleje w ich wątróbek i może żyć na dni od oleje tłuszczowe, które są naturalnie pod warunkiem im w trawieniu. Jednak stała siatki ryb lub kontakt z ciałem ryby pogorszyć śluz ryb płaszcz i sprawiają, że bardzo podatne na bakterie i infekcje. Ciągłego stresu spowodowanego goni ryby a siatka ale również powoduje wiele stresu i ryby straci swoją barwę, podczas gdy powszechnie być kompensowane i przekazane. Wiele razy nie odzyska kolor, aż dzień w zbiorniku. Utrata koloru spowodowana jest przez stres i to ograbia bardzo potrzebne warstwę szlamu.

Podsumowując śluzu ryb Włos nie powinien być zakłócony w każdym czasie, chyba że absolutnie nieuniknione. Nie przeszkadza śluzu ryb płaszcz pozwoli na ryby żyją dłużej, więcej stresu, a nie podatne na infekcje bakteryjne lub pasożyty.
150 Kwarantanna paletek
300 Ziemiojady
450 Palety


Wróć do „Ciekawe artykuły”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości