Dyskowce - ryby problemowe ?

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
Sebastian
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Dyskowce - ryby problemowe ?

Postautor: Sebastian » 2007-05-26, 11:13

DYSKOWCE - RYBY PROBLEMOWE ?

Za dużo z nimi kłopotu, usłyszałem niejednokrotnie, gdy proponowałem akwaryście bliższe spotkanie z gatunkiem Symphysodon aequifasciatus. Niejednokrotnie w takiej sytuacji odnosiłem wrażenie, że mój rozmówca bardzo chce, ale udziela takiej odpowiedzi na skutek dręczących go różnego rodzaju wątpliwości.
Jaka jest więc prawda o dyskowcach ? Są rybami problemowymi czy też nie ?
Rozpatrując tak postawione pytanie, po jego przeanalizowaniu, dochodzę do przekonania, że wszystko zależy od tego, kto ma udzielić na nie odpowiedzi.
Dla akwarystów o dłuższym stażu, ryby te nie powinny stanowić żadnego problemu, mniej doświadczonym mogą sprawiać pewne kłopoty. Nie mniej jednak, przy przestrzeganiu pewnych prawideł, sadzę, że z hodowlą dyskowców, zainteresowani nie muszą nadmiernie zwlekać.
W opracowaniu tym, które dedykuję przede wszystkim tym akwarystom, którzy mają chęć po raz pierwszy rozpocząć hodowlę dyskowców w swoich zbiornikach, postaram się przekazać jak najwięcej rad, które wynikają z moich bezpośrednich doświadczeń. Towarzyszą mi one do chwili obecnej, co nie oznacza, że nie istnieją także inne drogi do sukcesu.

Czytaj więcej >>>

Opracowanie udostępnione dzięki uprzejmości Polskiego Klubu Miłośników Dyskowców - www.klub-pkmd.pl

Niestety link nieaktualny, klub PKMD nie podał nowego :( - Moderator
Ostatnio zmieniony 2009-12-13, 17:32 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ciekawe artykuły”