Moje akwarium Kuba

Galerie użytkowników

Moderator: Coari

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: Heres » 2012-04-10, 21:22

Nie wiem nie mierzyłem, kobalt jest jak rozłożona dłoń reszta troszkę mniejsza, turkus, albinos, solid, pigeon (najmniejszy)

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Re: Moje akwarium Kuba

Postautor: Heres » 2017-04-08, 12:19

Witam! Jednak choroba akwarystyczna jest nieuleczalną :mrgreen: . Kiedyś musi nadejść czas powrotu.... obecnie jestem na etapie budowy domu robie instalacje, podpowiedzcie coś jak przygotować instalacje. Na pewno będzie sump (baza 200l) pod akwarium. Woda do podmiany przygotowywana i teraz nie wiem gdzie do końca czy robić zbiornik na wodę np. W garażu czy np. Robić akwarium z stała podmiana wody tylko wtedy gdzie zakwaszac? Instalacja:
- elektryka obwód z bezpiecznikiem 16A - Zrobione
- odpływ do brudnej wody w ścianie - Zrobione
- przylacze z zimną wodą - tak czy nie? (jeśli nie będzie stałej podmiany wody to przyłącz nie potrzebne?)
- dopływ wody na podmiany
- przylacze z CO do ogrzewania akwarium.

Co jeszcze powinienem przemyśleć/zrobić?

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-18, 07:43

Na chwile obecna taka jest wizja Obrazek

jzajonz

Postautor: jzajonz » 2017-04-18, 10:23

Nie potrzebujesz żadnego dodatkowego zbiornika na wodę jeśli zrobisz stałą podmianę na wodę. Nie potrzeba też zakwaszać wody. Jedyne co musisz przemyśleć to gdzie zrobić przyłącze zimnej wody i odpływ. Tak mam zrobione przy zastosowaniu GPD 300 z by passem kranówki dostosowanej oddzielnym zaworkiem pomiędzy prefiltrami a membraną. No i oczywiście podpięcie do CO, spirala w sumpie. Tak mam zrobione przy kilku zestawach.

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2017-04-18, 11:55

Czerwone punkty z prawej strony to przyłącze od CWU, niebi3ski z prawej przylacze od wody lub Ro a niebieski z lewej to spływ. Na dole z prawej sump a z lewej akwa na kwarantane czy wodę do podmiany jeszcze się okaże.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 7 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-04-18, 17:02

Ja mam przyłącze obok akwarium do tego wąż ok 70 cm + platiskowa fajka żebym nie musiał trzymać jak nalewam. Wcześniej nosiłem wiadra lub rozwijałem weże w poprzednich akwariach. Także przyłącze wody jest nie zastąpione, ale ja mam zmiękczacz wody w piwnicy , a nie RO. Parametry Ph 7,2 GH 6 z kranu :)

Heres
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Heres » 2018-02-12, 11:08

Wracam z tematem :)
Planuje ogrzewanie banaika podpiąć pod grzejnik z co doprowadzić gorąca wodę (tu jest kwestia podpięcia się pod zasilanie i powrót czy rylko na powrocie) do wymiennika ciepła itd. Pytanie jest takie jak zabezpieczyć poziom temperatury, czy zamontowanie zaworu rtl na powrocie z wymiennika załatwi sprawę? Sumpa nie będzie pojadę na beczce.

Wróć do „Galeria”