Filtracja beczka

Moderatorzy: Coari, toommaszeek

amba
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Re: Filtracja beczka

Postautor: amba » 2017-01-09, 19:43

Marcin zrób jak możesz jakiś schemat lub fotke tych narurowców bo przyznam trochę mnie zainspirowałś tym tematem choć mam sumpa ale .......

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-09, 20:14

Ok postaram się zrobić nie wiem czy wyjdzie estetycznie ale postaram się. ;)

joker1980
nowicjusz
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: joker1980 » 2017-01-09, 20:54

Czytałem dużo na temat żywicy Purolite A520, nie mam z nia doświadczenia ale krążą opinie że oprócz tego ze spełnia swoje zadanie czyli usuwa azotany to niestety wpływa na parametry wody w akwa poprzez zjawisko oddawania sodu do wody, o ile wiem przy malawi to nie problem jedna przy paletach nie koniecznie jest to dobre, wzrost TDS i oczywiscie Ph.

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-09, 23:10

Projekt gotowy ale ni jak nie wiem jak wrzucić to publicznie na forum :D więc jak ktoś chce to zapraszam na PW i prześlę w załączniku, chyba że ktoś komu prześlę projekt wrzuci to na forum to też wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 33 razy

Postautor: Coari » 2017-01-09, 23:25

W jakiej postaci (format pliku) jest ten projekt?

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-09, 23:32

Takie coś z jakiegoś darmowego programu :P
EMF File (.emf)
Ewentualnie takie coś
Obraz JPEG (.jpg)

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-01-10, 00:48

albo ja coś nie jarzę albo ? MarcinK wpierw pokazujesz ryby które są płochliwe są wychudzone i nie wiesz czemu , nagle pokazujesz inne ryby i piszesz że masz super filtrację :shock:
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-10, 07:30

bodzio 1 pisze:albo ja coś nie jarzę albo ? MarcinK wpierw pokazujesz ryby które są płochliwe są wychudzone i nie wiesz czemu , nagle pokazujesz inne ryby i piszesz że masz super filtrację :shock:

Nie pokazałem żadnych innych ryb mam te co miałem
Drugi zbiornik jest już gotowy owszem, ale on dojrzewa i czeka na ryby.
Co do filtracji to jestem serwisantem w branży HVAC więc coś tam wiem :) na temat obiegu wody i złóż jakie są stosowane w stacjach uzdatniania wody.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2017-01-10, 10:14

MarcinK pisze:Nie pokazałem żadnych innych ryb mam te co miałem

sorry ale dalej nie rozumiem
na filmiku który pokazałeś jest jedna sztuka blue i potwierdziłeś to słowami
MarcinK pisze: dalej najbardziej przestraszony jest największy solid blue jest największy i jest właściwie w swoim rozmiarze sam i większość czasu spędza za filtrem

na zdjęciu które w tym temacie pokazałeś jest pięć , tło zupełnie inne , więc piszesz że to te same ryby :?:
jak zapytałem Cię jaką masz filtrację napisałeś tylko
MarcinK pisze:Filtr to Fluval 405 starowieńki już ale od góry do dołu cały wypchany matrixem także lipy nie ma w zbiorniku głowica Aqua Szuta z gąbką .
Na tą chwilę zbiornik goły :evil: .

więc jak, piszesz że masz sam matrix, a polecasz super filtrację z jakimiś wynalazkami XXI wieku, a sam ją sprawdziłeś, przetestowałeś :?: jak tak, to na razie z ujemnym skutkiem w stosunku do paletek
MarcinK pisze:Co do filtracji to jestem serwisantem w branży HVAC więc coś tam wiem :) na temat obiegu wody i złóż jakie są stosowane w stacjach uzdatniania wody.

to co jest stosowane gdzieś tam nie koniecznie musi się sprawdzić w akwa
MarcinK pisze:Drugi zbiornik jest już gotowy owszem, ale on dojrzewa i czeka na ryby.

już pisałem i nie tylko ja ; akwa nie dojrzewa bez ryb :!:
żeby nie było że się czepiam , ale nie rozumiem tego , chcesz żeby pomóc rybom , a piszesz odbiegające od siebie rzeczy
piszesz że nie wiesz skąd się bierz amoniak w wodzie, a teraz że coś tam wiesz na temat obiegu wody i złóż :/
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-10, 14:20

Bodzio nie bardzo wiem o co ci chodzi jakie tło jakie inne ryby, mam cały czas ten sam zbiornik w salonie i drugi teraz w sypialni ale jego zdjęć nie ma bo co pokazać czyste szkło.
Nie mam teraz możliwości podpiąć narurowej filtracji bo zbiornik jest w salonie na komodzie z rzeczami domowymi
Po filtracji narurowej został już tylko stelaż ale spokojnie wszystko będzie w swoim czasie i trochę innej konfiguracji.
Co do amoniaku nie mam dalej pojęcia z kad się wziął ale to o niczym nie świadczy.
To że nie znam się dobrze na paletkach nie znaczy że nie znam się na akwarystyce i chemii wody oraz jej obiegu.

Awatar użytkownika
Rafau
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: Rafau » 2017-01-10, 14:21

Piękne BD ;) jeśli chodzi mi o filtrację to ma to być czysta biologia . mechaniczna załatwia gąbki . teraz się zastanawiam czy wiercic otwory w szkle czy lepiej rurki puścić od gory .

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-10, 16:58

joker1980 pisze:Czytałem dużo na temat żywicy Purolite A520, nie mam z nia doświadczenia ale krążą opinie że oprócz tego ze spełnia swoje zadanie czyli usuwa azotany to niestety wpływa na parametry wody w akwa poprzez zjawisko oddawania sodu do wody, o ile wiem przy malawi to nie problem jedna przy paletach nie koniecznie jest to dobre, wzrost TDS i oczywiscie Ph.

Na ten temat chętnie bym z kimś porozmawiał kto jest oblatany w temacie wody dla Paletek i zjawiska oddawania sodu do wody oraz jego wpływu ewentualnie na ryby.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bodzio 1 » 2017-01-10, 18:38

MarcinK pisze:Bodzio nie bardzo wiem o co ci chodzi jakie tło jakie inne ryby, mam cały czas ten sam zbiornik w salonie i drugi teraz w sypialni ale jego zdjęć nie ma bo co pokazać czyste szkło.
Nie mam teraz możliwości podpiąć narurowej filtracji bo zbiornik jest w salonie na komodzie z rzeczami domowymi
Po filtracji narurowej został już tylko stelaż ale spokojnie wszystko będzie w swoim czasie i trochę innej konfiguracji.
Co do amoniaku nie mam dalej pojęcia z kad się wziął ale to o niczym nie świadczy.
To że nie znam się dobrze na paletkach nie znaczy że nie znam się na akwarystyce i chemii wody oraz jej obiegu.

Marcin jak to jakie ryby przecież napisałem , na filmiku który wstawiłeś jest jedna solid blue a tu nagle pokazujesz na zdjęciu 5sztuk ; tło na filmiku jest zupełnie inne jak na zdjęciu , więc jak masz jeden zbiornik to skąd te zmiany
przecież ja nie pisałem że się nie znasz na paletkach czy akwarystyce tylko o rozbieżnościach w Twoich wypowiedziach
polecasz wkłady, to z pytałem czy je testowałeś i z jakim skutkiem
pokazujesz zdjęcie jak wspaniale wygląda woda po zastosowaniu super wkładów , śmiem twierdzić że to nie twoje zdjęcie , bo tych ryb nie ma na filmiku , a jak sam napisałeś masz jedno akwa , no chyba że zdechły wcześniej , tylko teraz pytanie z jakiego powodu
amoniak można powiedzieć że jest pierwszym produktem z rozkładu syfu , jest najbardziej trującym dla ryb związkiem azotu , w szczególności najdłużej się utrzymuje w wodzie zasadowej
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: MarcinK » 2017-01-10, 18:51

bodzio 1 pisze:
MarcinK pisze:Bodzio nie bardzo wiem o co ci chodzi jakie tło jakie inne ryby, mam cały czas ten sam zbiornik w salonie i drugi teraz w sypialni ale jego zdjęć nie ma bo co pokazać czyste szkło.

Marcin jak to jakie ryby przecież napisałem , na filmiku który wstawiłeś jest jedna solid blue a tu nagle pokazujesz na zdjęciu 5sztuk ; tło na filmiku jest zupełnie inne jak na zdjęciu , więc jak masz jeden zbiornik to skąd te zmiany
przecież ja nie pisałem że się nie znasz na paletkach czy akwarystyce tylko o rozbieżnościach w Twoich wypowiedziach
polecasz wkłady, to z pytałem czy je testowałeś i z jakim skutkiem
pokazujesz zdjęcie jak wspaniale wygląda woda po zastosowaniu super wkładów , śmiem twierdzić że to nie twoje zdjęcie , bo tych ryb nie ma na filmiku , a jak sam napisałeś masz jedno akwa , no chyba że zdechły wcześniej , tylko teraz pytanie z jakiego powodu
amoniak można powiedzieć że jest pierwszym produktem z rozkładu syfu , jest najbardziej trującym dla ryb związkiem azotu , w szczególności najdłużej się utrzymuje w wodzie zasadowej

Bodziu teraz już wszystko jasne :D
Oczywiście że zdjęcie tych BD w tym wątku nie jest z moim baniakiem (czego żałuje) , moja konwersacja z Tomaszkiem odnośnie tej filtracji była trochę żartobliwa :) a zdjęcie miało jedynie przedstawić klarowność wody po zastosowaniu MB 520 i było zdjęciem z google .

amba
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: amba » 2017-01-10, 19:35

Marcinie to może pokaż swoje akwa i wodę w nim. Mnie zaciekawiła twoja twoja filtracja jednak moje skromne doświadczenie podpowiada że woda w awarium jest tym lepsza im mniej się koło niej kombinuje, ale gdyby miała być lepsza to czemu nie spróbować.

Wróć do „Zrób to sam”