Koncepcja budowy regału na całej ścianie

Moderatorzy: Coari, toommaszeek

Awatar użytkownika
Daras
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 8 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Daras » 2015-07-18, 20:58

bosak5 pisze:Nie sztuką kupić sobie piękną parę i być dumnym że mam młode.

Właśnie to jest sztuka , Kupić dobry materiał jeśli się chce prowadzić dobrą hodowle , z "malucha- Porsze" nie zrobisz , choć byś nie wiem jak kombinował to zawsze to będzie maluch

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: bosak5 » 2015-07-18, 22:11

Właśnie to jest sztuka , Kupić dobry materiał jeśli się chce prowadzić dobrą hodowle , z "malucha- Porsze" nie zrobisz , choć byś nie wiem jak kombinował to zawsze to będzie maluch

Daras mylisz się. Ryby po tej parze już dawno przerosły rodziców po 10miesiacach.
a po 12 miesiącach zaczynają się prezentować :) co ciekawsze niewiele wspólnego z rodzicami mają. Niektóre nawet wcale. Powstały zupełnie inne odmiany i nawet nie mieszańce :)
Tak, że natura dyktuje swoje warunki ;)

A tworzenie tego samego z tego samego z pary wzorcowej jest mało interesujące gdy wiadomo co powstanie :P
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
Daras
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Kontaktowanie:

Postautor: Daras » 2015-07-18, 22:35

Ja się nie mylę , wiem co mówie , żeby stworzyć coś ciekawego nie wystarczy mieszać co i jak popadnie i łudzić się że może coś ciekawego z tego wyjdzie , co dalej będziesz próbował utrwalać.

To jak z żarciem , najpierw jest baza a potem tworzymy potrawę.

NP . Nie rozmnażamy ryb 12 cm czy 15 z za dużymi płetwami w stosunku do ciała ( przynajmniej nie komercyjnie) , wychodzą później jakieś trójkąty i kwadraty.

Kiedyś próbowałem hodowli komercyjnej , ale wtedy trzeba się tym zajmować profesjonalnie a nie z doskoku , więc zrezygnowałem.

Awatar użytkownika
Andrzej B
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej B » 2015-07-19, 12:47

Prawda jest taka z g..... na bata nie ukręcisz. Ryby brzydkie i z wadami nie dadzą ładnego potomstwa bo w genach mają zapisane wady, ja także mam małą hodowlę i wiem co mówię. Materiał to podstawa. Po to ryby z różnych stron ściagałem i dobierałem aby na rynku było coś fajnego. W ogłoszeniach jest pełno dziadoskich palet. Trzeba poprawiać jakość ryb a nie pogarszać. Myślę że jeszcze z rok minie zanim będę miał to co chciałem. Na razie mieszam ryby z kilku hodowli takich jak / stendker,piwowarski, Krajewski, i ze Słowacji. Niestety azjatyckie bezpłodnone.

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2015-07-19, 22:36

Darek , Andrzej co wy gadacie Bosak wie lepiej ma hodowle isie zna , toć Stendker , Piwowar też ze szczórów i kilku odmian potworzyli te mieszanki co mają i z takich mieszanek teraz biznes mają i ludzi tym pasą , ale co tam im do bosaka
Ostatnio zmieniony 2015-07-19, 22:38 przez jurasiga, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2015-07-19, 22:38

Andrzej B pisze:Prawda jest taka z g..... na bata nie ukręcisz.

a mi to zajmie może 3 lata ale powyciągam to co chcę z tego co mam, co nie znaczy że czegoś innego nie przytargam:)
Tylko jeszcze problem mając pojedyncze okazy z tarła jakimi genami go próbować utrwalić. Podobno brązy są dosyć uniwersalne.
Andrzej B pisze:W ogłoszeniach jest pełno dziadowskich palet.

święta prawda większość to nie nadaje do niczego.
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2015-07-19, 22:40

Tak jak twoje nie nadaja sie do niczego , kilka odmian z jednej pary do tego twa fahowa pomoc , gdzie metrem nie umiesz leczyć ryb

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2015-07-20, 00:18

jurasiga pisze:kilka odmian z jednej pary

i bardzo dobrze że geny przodków się uaktywniły posłużą do dalszej hodowli. Co wyjdzie i będzie czas pokaże :)
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 32 razy

Postautor: Coari » 2015-07-20, 23:03

To jak wygladaja rodzice ma tylko i wyłącznie znaczenie w przypadku, gdy ich wady są przyczyną genów.

W rozwoju każdego organizmu równie ważne co geny są czynniki środowiskowe i często nie najlepszej jakości dyski są wynikiem warunków, w jakich były trzymane - jakość karmy, zawartość tlenu w wodzie, zawartość amoniaku, azotanów, czestotliwośc karmienia itp., a nie genetyki. Taka sytuacja ma miejsce częściej niż mogłoby się wydawać.
Żaden hodowca nie sprzedaje najlepszych ryb z tarła, zawsze zostają u niego. Jak kupił ktoś super ryby, to gwarantuję że kilka sztuk rodzeństwa było jeszcze lepsze - i zostały u hodowcy.
W zasadzie z każdych ryb ryb jakie kupowałem - i były to zwykle ryby dobrej jakości - uzyskiwałem potomstwo lepsze, większe, bardziej kształtne z prostego powodu - sam sobie o nie zadbałem od ikry aż do pełnej dojrzałości. Oczywiście też po ostrej selekcji.

Internet (i inne media) ma jedna wadę, mianowicie wypacza trochę rzeczywistość. Każdy z chęcią chwali się fotkami najlepszych ryb, zbiorników itd., a rzeczywistość jest taka, że nie u każdego takie ryby pływają, a to z prostego powodu. Bo nie wszystkie ryby są tzw. 'show grade'. To tak jakby obejrzeć modelki na wybiegu w Paryż i stwierdzić że normalna kobieta to tylko taka jaką widzieliśmy na wybiegu.

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2015-07-20, 23:09

Tak jak Artur piszesz. Miałem taką parę bo ryby co przyjechały do mnie na drugi dzień stały się parą a że były po cenie prądu kupione to są jakie są ale potomstwo dały obiecujące choć to jeszcze nie to co ma być no ale...
Chcąc mieć ładną parę trzeba sobie ją od kijanki wychować a nie iść na łatwiznę :D
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
mariuszm72
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: mariuszm72 » 2015-07-23, 22:27

Daras pisze: żeby stworzyć coś ciekawego nie wystarczy mieszać co i jak popadnie i łudzić się że może coś ciekawego z tego wyjdzie

są nowe geny .... tylko ciekawe co się dobierze :/ ............
https://www.youtube.com/watch?v=uycCpAiUKJY
Postępuj w taki sposób,by wszyscy,z którymi rozmawiasz stali się
Twoimi przyjaciółmi

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2015-07-23, 22:36

Mam na sprzedaż RT po parce RM i PB hahahahha

Ps. Utrwalone hahhaahhaah

Awatar użytkownika
Daras
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Kontaktowanie:

Postautor: Daras » 2015-07-24, 10:08

Później jest pytanie na forum typu "Powiedzcie mi co to za odmiana"

Awatar użytkownika
Andrzej B
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: Andrzej B » 2015-07-24, 10:21

Każdy niech swój wózek pcha... dajcie mu spokój. Ma co ma i tyle. Jak ma zbyt i chętnych to tylko się cieszyć że chlopu idzie. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania g....na. czas zweryfikuje wszystko. ;)

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2015-07-24, 10:23

moja małżonka Iza ma nazwę dla tej odmiany "red trup" ewentualnie "red zdech"
tyle w temacie i pokrewnych ode mnie - napisałem wyżej co, jak i dlaczego

masa kasy i pomysłów psu w d.....

pozdrawiam i mam nadzieję że bez odbioru :(

Wróć do „Zrób to sam”