Zmiana oświetlenia t5 na power led 1w

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
toommaszeek
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: toommaszeek » 2016-06-28, 20:11

Śladowe ilości im nie zaszkodzą ;)

arkady
nowicjusz

Postautor: arkady » 2016-06-28, 21:07

Ja juz tyle ledow zmarnowalem ale wkoncu udalo mi sie ogarnac belke teraz mam alu kontownik 25x20mm led na plytce w srodku od gory plexa sylikon i swieci jak talala
Wczesniej ledy mialem na profilu i zalepione sylikonem akwarystycznym niedokladnie i po 2miesiacach korodowaly styki wiec ledy wypad zastapilem nowymi i zalalem od serca sylikonem sanitarnym 2 tyg styki skorodowaly od kwasu octowego

Ogladalem wiec te profile z kloszami i sie zastanawiam jakim cudem ludzia nic sie nie dzieje chodz woda przy prawie 30 stopniach paruje szybko i wchoszi w kazda szczeline

zeta
nowicjusz
Kontaktowanie:

Postautor: zeta » 2016-06-28, 21:20

A kiedyś za prl to były patenty :)

Awatar użytkownika
bartolomeo
nowicjusz

Re: Zmiana oświetlenia t5 na power led 1w

Postautor: bartolomeo » 2016-10-17, 13:49

Przerabiałem temat ledów inwestując w nie sporo kaski . Akwarium roślinne z paletami i proszę szanownych kolegów ,rośliny to na nich pojadą góra rok czasu . Póżniej ciemno jak w dupie . Po prostu z czasem tracą znacznie moc świetlną i tych lumeników to jak na lekarstwo . Docelowo jak roślinniak to tylko hqi -zwłaszcza przy wysokości zbiornika 60cm i roślinach trawnikowych i bardziej wymagającym zielsku .
I te ledy miały być takie ładne ,amerykańskie , każda mierzona pod względem parametrów .
Puki co- piękny zbiornik i fotki ,powodzenia w eksperymencie ! ;)

Wróć do „Oświetlenie”