Naświetlacze led

Moderator: Coari

pikepopo
nowicjusz

Naświetlacze led

Postautor: pikepopo » 2018-02-12, 08:58

Witam wszystkich. Ruszam z nowym zbiornikiem 150x60x70 . Rośliny jakie mam zamiar dać do zbiornika to - anubiasy mchy i jakieś nie wymagające . Proszę o doradzenie czy naświetlacze led będą wystarczającym oświetleniem . Może macie jakieś sprawdzone i polecicie gdzie kupić. Nie mam pojęcia co nabyć i gdzie. Jest tego tyle że trudno coś wybrać nie mając nic sprawdzonego i czytając opinie mam bajzel w głowie . Nie wiem czy 10W czy 20W ile sztuk. Jak możecie to proszę o poradę. Pozdrawiam Grzegorz Pawłowski.

michal_n
nowicjusz

Re: RE: Naświetlacze led

Postautor: michal_n » 2018-02-17, 21:43

pikepopo pisze:Witam wszystkich. Ruszam z nowym zbiornikiem 150x60x70 . Rośliny jakie mam zamiar dać do zbiornika to - anubiasy mchy i jakieś nie wymagające . Proszę o doradzenie czy naświetlacze led będą wystarczającym oświetleniem . Może macie jakieś sprawdzone i polecicie gdzie kupić. Nie mam pojęcia co nabyć i gdzie. Jest tego tyle że trudno coś wybrać nie mając nic sprawdzonego i czytając opinie mam bajzel w głowie . Nie wiem czy 10W czy 20W ile sztuk. Jak możecie to proszę o poradę. Pozdrawiam Grzegorz Pawłowski.
Ja używam takich z obi 2x10w i dają radę. Nawet glony się udaje wyhodować. Akwa dl mniejszej mam więc pewnie do Twojego 3 sztuki nie będzie za dużo. Inną sprawą, że Przy tej wysokości to przy dnie będzie problem niemal z każdym oświetleniem ale anubiasy, mchy i zabienice powinny dawać radę. Jak nie to strata będzie mała bo to po kilkanascie pln można kupić...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

pikepopo
nowicjusz

Re: RE: Re: RE: Naświetlacze led

Postautor: pikepopo » 2018-02-17, 21:47

michal_n pisze:
pikepopo pisze:Witam wszystkich. Ruszam z nowym zbiornikiem 150x60x70 . Rośliny jakie mam zamiar dać do zbiornika to - anubiasy mchy i jakieś nie wymagające . Proszę o doradzenie czy naświetlacze led będą wystarczającym oświetleniem . Może macie jakieś sprawdzone i polecicie gdzie kupić. Nie mam pojęcia co nabyć i gdzie. Jest tego tyle że trudno coś wybrać nie mając nic sprawdzonego i czytając opinie mam bajzel w głowie . Nie wiem czy 10W czy 20W ile sztuk. Jak możecie to proszę o poradę. Pozdrawiam Grzegorz Pawłowski.
Ja używam takich z obi 2x10w i dają radę. Nawet glony się udaje wyhodować. Akwa dl mniejszej mam więc pewnie do Twojego 3 sztuki nie będzie za dużo. Inną sprawą, że Przy tej wysokości to przy dnie będzie problem niemal z każdym oświetleniem ale anubiasy, mchy i zabienice powinny dawać radę. Jak nie to strata będzie mała bo to po kilkanascie pln można kupić...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję. Zrobiłem lampę z power led 36w i dwie żarówki led 8w.

Wysłane z mojego F3211 przy użyciu Tapatalka

KaPee
nowicjusz

Re: Naświetlacze led

Postautor: KaPee » 2018-02-20, 04:08

Witam, ja u siebie miałem tak zrobione - 3x10W białe zimne. wysokość baniaka 60cm. Ogólnie było spoko tylko wkurzały mnie te "poświaty" i narazie wróciłem do dwóch świetlówek i jakieś tam paski led.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Oświetlenie”