Jakie podłoze do akwarium ?

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
wanted
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Jakie podłoze do akwarium ?

Postautor: wanted » 2014-02-09, 00:18

Prosił bym byście mi doradzili.
W jednym akwarium ogólnym muszę z pewnych wzgledów zmienić podłoze. Jak już będę to czynił, chciał bym wybrać takie dobre lub dosyć dobre ale najlepiej nie takie po jakim zgubił bym majątek :mrgreen:

Do akwa ogólnego gdzie mam rybki z Amazoni (neony,tetra cesarska,kirysy,zbrojniki i bocje wspaniałe) chciał bym dać coś ciemnego.
Wiem że to nie jest o paletkach ale bardzo proszę.
Czy mogę dac tutaj lawę?
Na pewnej aukcji wyczytałem że:
Ważną cechą podłoża i skał z lawy wulkanicznej jest ich bardzo zróżnicowany skład chem.

w tym prawie wszystkie pierwiastki niezbędne do życia roślinom.

Lawa wulkaniczna jest uważana za obojętny materiał lecz nie jałowy.

Zawiera istotne substancje konieczne do rozwoju roślin ; mangan, magnez, wapń, żelazo,

potas / główne składniki dla życia roślin/.

Kurna no i ma wapń !

A moze bazalt, kwarc ? Co Wy byście polecili ?

Drugie akwa będzie z paletami ale na razie przygotowuję odpowiednio zbiornik.
Będę w nim chciał na razie trzymać palety bez podłoża ale później chociaż lekko będę chciał je dac. I tutaj myślałem by kupić jakieś podłoze i wysypać w jakimś rogu i podnieśc je, posadzić tam mocne rośliny, lotosa tez a na pozostałej czesci dna akwarium nic by nie było albo była by bardzo cienka warstwa. Roslinki mógł bym posadzić w łupinach kokosa a jak już bym dobrze się obeznał z hodowlą dyskowców to postarał bym się wówczas o całosc podłoża i upiększenia akwarium.

Czy tutaj tylko substrat?
250 l. zbiornik ogólny- Ameryka Płd.
200 l. Symphysodon discus.

Jacek

Awatar użytkownika
marutti
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: marutti » 2014-02-09, 00:23

Do pierwszego akwarium z kirysami i zbrojnikami bym nie dawał bazaltu, a to ze względu na to, że ma ostre krawędzie i ryby denne mogą ranić się o takie podłoże. Pomyślał bym o czymś innym, ale że znawcą nie jestem, to nie wiem który substrat można wybrać i co na wierzch. Choć wydaje mi się, że dobry rozwiązaniem byłby żwir kwarcowy.

Wróć do „Nawożenie”