Strona 1 z 1

Easy Life Profito czy Ferropol JBL

: 2012-08-19, 17:57
autor: krystian0682
Witam zastanawiam się który lepszy dla roślinek co myślicie ??

: 2012-08-19, 21:18
autor: 1qwerty
Krystian myślę, że takie informacje znajdziesz bez zakładania nowego tematu jeśli nie na tym to na innym portalu (myślę, że tutaj szybko znajdziesz odpowiedź, której szukasz http://www.holenderskie.pl/ ).

Wystarczy użyć opcji szukaj

Pozdrawiam

: 2012-08-19, 21:33
autor: jurasiga
Krystian dlaczego ty chcesz już coś do wody dodawać jeszcze nie nauczyłeś się jej poprawnie przyszykować do potrzeb ryb , a tu już pakujesz się w nawozy dla roślin . Masz chore ryby chcesz wprowadzić do zbiornika nowe , jak pisałeś paletki , a co się z tym wiąże ciągłe podmiany wody czy też przy leczeniu czy przy nowych rybach . Jak nie opanujesz parametrów wody to na nic ci nawozy rośliny i tak zgniją , a przy każdym leczeniu tylko je będziesz osłabiał . Poczytaj kolego a później zastanawiaj sie co ty tak wogule chcesz mieć w swym akwarium i nie chcę ci źle życzyć ale z tym co ty się ciągle pytasz to .., zresztą sam powinieneś wyciągnąć wnioski ;) .

: 2012-08-19, 22:51
autor: krystian0682
Po 1 to paletki chcę kupić dopiero jak opanuje wodę, z ospa już sobie poradziłem ale w akwa nie mam po4 i no3 tez niewiele wiec pytałem się na forum roślinnym i polecili mi żebym kupił sobie Easy Life Nitro oraz KH2PO4 i KNO3 żeby rośliny rosły, bo coś zmarniały troszeczkę bo widać braki fosforu oraz azotu.
Wiem ze jak już ktoś ma doświadczenie to można drugiego człowieka normalnie zmieszać z ....... i mu nagadać.

Po 2 to najpierw trzeba uważnie przeczytać moje posty cytuje (Masz chore ryby chcesz wprowadzić do zbiornika nowe , jak pisałeś paletki , a co się z tym wiąże ciągłe podmiany wody czy też przy leczeniu czy przy nowych rybach), tak mam zamiar wprowadzić ale nie już

Po 3 nie wiedziałem ze to forum jest tylko dla fachowców i wróżbitów, forum tak myślę jest dla osób początkujących szukających pomocy jak i zaawansowanych akwarystów

""Jak nie opanujesz parametrów wody to na nic ci nawozy rośliny i tak zgniją "" nie rozumiem tego wydaje mi się ze parametry wody mam ok i stabilne

: 2012-08-20, 06:47
autor: jurasiga
Nikt tu źle dla ciebie nie chce każdy ci próbuje doradzić co masz robić . Ja też nie mam wielkiego doświadczenia :/
Co do twoich roślin (jak wcześniej gdzieś napisałeś że ci żółkną) to ja bym podał potas a pod korzenie kulki gliniano-torfowe

: 2012-08-20, 08:15
autor: krystian0682
Dla tego zapisałem sie na forum typowo dla roślin akwariowych i powiedzieli co mam robić :) :)

: 2012-08-20, 11:39
autor: michal.l
Dla tego zapisałem sie na forum typowo dla roślin akwariowych i powiedzieli co mam robić
owszem na tamtym forum dostaniesz rady jak pielęgnować rośliny tylko jest taka sprawa że dla nich one są najważniejsze a ryby traktują jako tylko "dodatek " tutaj na forum jest odwrotnie ryby rzeczą najważniejszą reszta jak będzie to będzie a jak nie to nie .. więc radzę przemyśleć jeszcze raz sprawę co dla Ciebie jest najważniejsze..

: 2012-08-23, 11:05
autor: Lenczek
Witam zastanawiam się który lepszy dla roślinek co myślicie ??

Według mnie Profito jest lepsze. Nie zawiera fosforu (P) i azotu (N). Te dwa ostatnie można dawkować w solach, ale często powstają z rozkładającej się materii.

: 2012-08-23, 12:01
autor: krystian0682
Lenczek pisze:
Witam zastanawiam się który lepszy dla roślinek co myślicie ??

Według mnie Profito jest lepsze. Nie zawiera fosforu (P) i azotu (N). Te dwa ostatnie można dawkować w solach, ale często powstają z rozkładającej się materii.

Witam ferropol też nie zawiera fosforu i azotu ale tak czy siak Profito będzie lepsze