Co to jest za glon

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
grippen
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Co to jest za glon

Postautor: grippen » 2012-03-01, 17:59

Koledzy miałem problem z zieloną wodą, założyłem patent Gienia i zakryłem kocem na 5 dni ocziwiście wszystko poszło zgodnie z planem, tylko nie udało mi się pozbyć tych glonów. Usune je ręcznie a one już na następny dzień są co to jest za glon czy są to zielenice:
parametry wody:
GH-4
KH-5
Ph- 7,5-8
No2-0
No3-1 mg/l
testy wykonane jbl kropelkowe

proszę was o pomoc jak tego się pozbyć czy podmianę zrobić czy nie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
leszczu
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: leszczu » 2012-03-01, 18:16

Ja tam na nazwach się za bardzo nie znam(choć większość z nich miałem :D ), ale ten glon szybko pada w miękkiej wodzie (<6.5PH). Na szybkiego możesz go potraktować woda z kwaskiem cytrynowym, o ile da się wyciągnąć rośliny z akwa.
"Życie jest zbyt krótkie , żeby jeździć Dieslem ! ! !"

Awatar użytkownika
grippen
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: grippen » 2012-03-01, 18:25

aha zapomniałem napisać że świeci się 4 x 39W od 12 do 22 mam zmniejszyć światło chodzi o godziny czy też może odjąć ze 2 świetlówki
Pozdrawiam Arturo

Awatar użytkownika
morswin9
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: morswin9 » 2012-03-01, 18:38

Biała czy zielona ta wata?I ile litrów akwa?Podajesz co2?

Awatar użytkownika
grippen
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: grippen » 2012-03-01, 19:41

morswin9 pisze:Biała czy zielona ta wata?I ile litrów akwa?Podajesz co2?

wata koloru zielonego, nie podaje co2, akwa 300L według mnie to zielenice ale mogę się mylić muszę zakwasić wodę
Pozdrawiam Arturo

Awatar użytkownika
morswin9
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: morswin9 » 2012-03-01, 20:05

Sporo światła jak na brak nawożenia. Jeszcze pytanie ile roślin? Im mniej tym gorzej. Proponuję podmiany,odrobinę carbo też nie zaszkodzi. Zakwaszenie wody i odrobina potasu powinna je wykończyć. No i cierpliwość ;)

Awatar użytkownika
DISCUS
nowicjusz

Postautor: DISCUS » 2012-04-16, 14:19

Takie gluty pojawiają się czasem na korzeniach z tego co widzę to roślinka jest właśnie na jego podłożu ,
powiem więcej sam przerabiam teraz ten temat.
Spreparowałem korzeń , czyli wygotowałem go w wodzie z solą niejodowaną przez 4 godziny , wniosek ?
nadal barwi mi wodę , oki dałem sobie w końcu spokój i podmieniam wodę , może w końcu woda będzie bardziej klarowna.
Niestety musiałem się pozbyć mojego zbrojownika Plekostomus , urósł i zaczął kopać mi doły w podłożu więc go oddałem koledze . Już po paru dniach niestety nastąpiły objawy takie jak u ,,grippen,, , wyjąłem więc korzeń oczyściłem solą , szorując szczotką , niestety nic to nie dało problem powraca .
Myślę że takie glony powstają również wskutek świeżych korzeni wykopanych z ziemi , ja swój wyciągnąłem i wrzuciłem do beczki z wodą by dalej się moczył mimo tego, że tonie ale nadal barwi mi wodę na brązowo , za pół roku spróbuję go wsadzić z powrotem do akwarium :)

Awatar użytkownika
mariusz13
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: mariusz13 » 2012-04-16, 16:29

Panowie z zielenicami to raczej niema lekko coś o tym wiem bo to przerabiałem ale mi pomogło tylko jedno akwa zmieniło miejsce pełny restart rośliny żabienice lotos wycięty na równo z korzeniem dużo roślin szybko rosnących i koszmar się skończył a walczyłem z nim ponad pół roku albo i dłużej a i świetlówki tylko nie takie co dają żółte światło bo one im tylko pomagają :)

Awatar użytkownika
grippen
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: grippen » 2012-04-16, 19:25

ja się pozbyłem tego glona w ten sposób polałem na niego wode utlenioną i zaczołem podawać potas oraz easy carbo i ten glon zniknoł w ciągu kilku dni i zaczoł ładnie rosnąć mech
Pozdrawiam Arturo

Awatar użytkownika
DISCUS
nowicjusz

Postautor: DISCUS » 2012-04-17, 13:56

Też myślałem żeby go potraktować wodą utlenioną , choć trochę musiałbym jej wylać bo mała butleleczka nie wystarczy na tak duży korzeń , glony może i bym usunął ale czy wtedy przestanie barwić wodę ? hmm...? No raczej chyba nie :/

Awatar użytkownika
grippen
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: grippen » 2012-04-18, 12:34

Zrób tak przelej wodę utlenioną do spryskiwacza takiego jak masz płyn do szyb, spryskaj dokładnie odczekaj 30 minut, przepłukaj pod kranem, możesz jeszcze raz spryskać wądą utlenioną odczekać 30 minut opłukać pod wodą z kranu i do akwarium dać :mrgreen: ja tak zrobiłem
Pozdrawiam Arturo

Awatar użytkownika
DISCUS
nowicjusz

Postautor: DISCUS » 2012-04-18, 16:31

Co do tego spryskiwacza , to niezły patent , można by było spróbować , pomysł niezły przyznam , ale ja już go zanurzyłem w beczce :roll: , a potem zobaczę , jeśli glony będą się pojawiać to potraktuje go spryskiwaczem z wodą utleniona tak jak radzisz .
Jeszcze jedna uwaga , zapomniałem się przyznać że zamiast jarzeniówek zamieniłem je na żarówki ledowe które umieściłem w lampie własnej roboty i może to mieć również wpływ na glony .....?

Awatar użytkownika
birdas
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: birdas » 2012-04-19, 10:10

DISCUS pisze:Jeszcze jedna uwaga , zapomniałem się przyznać że zamiast jarzeniówek zamieniłem je na żarówki ledowe które umieściłem w lampie własnej roboty i może to mieć również wpływ na glony .....?

Zastosowałeś takie zwykłe żarówki LEDowe co się stosuje w domach jako oświetlenie kinkietów itp. ?
Takie oświetlenie się nie nadaje dla roślin bo ma inną temperaturę barwową i ogólnie jego parametry odbiegają od tego co potrzebują rośliny.

Awatar użytkownika
Klayman
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: Klayman » 2012-04-19, 10:42

Do tego co napisał Marcin dodam tylko są zbyt słabe. Od biedy możesz zamienić żarówki na LED SMD choć preferowane byłoby wymiana na Power LED.
Pozdrawiam
Klay

Awatar użytkownika
DISCUS
nowicjusz

Postautor: DISCUS » 2012-04-19, 21:16

To są 60 ledowe żarówki , sam efekt nie jest zły ale dla roślin do bani niestety jak pisze birdas .
Mam zamiar to zmienić , wrócę z powrotem do jarzeniówek , ale w przyszłości zamierzam je wymienić na
Halogen led 30w 2400lm myślę że to dobry pomysł , widziałem jak świecą , swoją mocą biją na głowę jarzeniówki .

Wróć do „Glony”