kłaki na microsorium

Moderator: Coari

jurasiga

kłaki na microsorium

Postautor: jurasiga » 2016-09-27, 20:16

Jak się tego pozbyć , krasnorosty prawie odpuściły ale za to takie badziewie rośnie na niektórych liściach . Używam takich nawozów
http://allegro.pl/kompletny-zestaw-nawo ... JhOTAzYg==
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kirkley
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: kirkley » 2016-09-28, 09:39

Miałem to samo, mikrosorium wyglądało jak zużyty mop po przejściach. Mimo odsysania kłaków przy podmianach i zbierania nic nie pomagało, pływało po całym szkle, ogólnie syf.

Problem rozwiązały otoski (10 szt) i.... ramirezki, które znalazły sobie w nim kryjówki i wybierają resztki żarełka które gdzieś tam zakotwiczy.

Teraz wygląda spoko, zero tych farfocli itp.
U mnie robiły się mimo tego, że bardzo sporadycznie dawałem nawozy wręcz prawie wcale.

więc jakie rozwiązanie :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Bill3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: Bill3 » 2016-09-28, 09:49

jurasiga, a te farfocle to nie są prostu "obumierające" formy krasnali??

U mnie jak krasnorosty się wycofywały to przyjmowały właśnie taką postać - jasno szaro-niebieskich nitek/pędzelków...

To był mój max najlepszy wynik w walce z krasnalami...pozbyć się tego całkowicie nigdy mi się nie udało...Żeby krasnale znikły trza chyba z NO3 zejść poniżej 10mg i spełnić jeszcze kilka innych warunków...

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2016-09-28, 10:12

Adam to nie krasnale , na nuzancu też to jest a micro jest od niedawna . Nużanca co jakiś miesiąc obcinam i pojawia się to badziewie na nowych liściach. Zauważyłem że to jest tylko z jednej strony, gdzie był wypływ z biologa . Teraz wypływ skierowalem w inną stronę i bardziej ku tafli , może pomoże . :evil:

Awatar użytkownika
multi
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: multi » 2016-10-05, 10:09

Jurek najlepszym antidotum na krasnala jest brak nawozów w zbiorniku ja kiedyś miałem to jak używałem różności, od ponad roku nie stosuję prawie nic oprócz symfoni która leję raz na mięsiąc jak mi się przypomni :D w ilości 5 ml na 1000 ltr ,ogólnie microsorium rośnie bez niczego wystaczy trochę światła i no3 do 15 ,mozesz spróbować z biotorfinem z zooleka jest taki do oczek wodnych wiąże wszystko co niepotrzebne w wodzie tylko nie wolno przesadzić ja kupuję taki w 5ltr opakowaniach i podaję raz na 3-4 tyg wg ifo na opak.
Sławek

Awatar użytkownika
gienierator
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: gienierator » 2016-10-05, 11:00

Mnie to na comsopogona wygląda choć fotka trochę do życzenia zostawia , pozbyłem się kiedyś przypadkiem ale namawiał nie będę bo ,,bateryjka" to trochę odbezpieczony granat. ;)
pozdro...
450l
160l
25l.
10l.

Awatar użytkownika
multi
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: multi » 2016-10-05, 13:14

Co by nie było to glon,jak wyżej Ja pozbyłem się tego biotorfinem i spokój do dziś.
Sławek

Wróć do „Glony”