Dziwne zwyczaje dyskowców

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 32 razy

Dziwne zwyczaje dyskowców

Postautor: Coari » 2016-12-30, 00:50

W 500l zbiorniku mam 26 sztuk dorosłych dyskowców. Zagęszczenie duże, wydawałoby się , że ryb jest na tyle sporo iż jest niemożliwym objęcie przez daną rybę jakiegoś rewiru. A jednak, każdego wieczoru jak dyski idą już spać obserwuję jedną z ryb w dokładnie tym samym miejscu, stoi przy tylnej szybie, w połowie akwarium pod samą powierzchnią.
Taka ciekawostka :)

Awatar użytkownika
adam1977
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 8 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Re: Dziwne zwyczaje dyskowców

Postautor: adam1977 » 2016-12-30, 07:12

Ale ryba nie pływa bokiem ??? Mówisz, że obserwujesz ją co wieczór, może ona tam cały czas pływa bokiem - już zdechła :P :evil:

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2016-12-30, 13:37

Może to jakis hologram, albo żona wieczorem sztuczną tam wkłada, zeby mnie podpuscić ;)

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2016-12-30, 17:25

a zauważyliście że niektóre z dysków śpią na boku ;) jak zacząłem przygodę zapalam kiedyś światło o 5 rano jak do pracy się zbierałem a tam ze trzy przechylone na bok (prawie leżały na boku) i nie oddychają

myślę zajebiście - w nocy stado zeszło ale widzę że pokrywy skrzelowe delikatnie się unoszą a po kilku minutach ryby się podniosły i zaczęły dokazywać

ale byłem przerażony sytuacją w pierwszej chwili :D
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Coari » 2016-12-30, 20:11

A czy to nie było jak nagle zapaliłeś swiatło? Ja czesto obserwuję takie zachowanie ale zawsze jest to reakcja ryb na nagłą zmianę w oświetleniu.

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2016-12-30, 20:40

one tak spały - zresztą tak śpią do tej pory
czasem w nocy jak wracam to lubię kuknąć w szkiełko i teraz już mnie rusza że tak porozkładane

tak samo jak nagle zapalę światło w nocy to turkusy ciemnieją strasznie a czerwone robią się blade - po kilku minutach to ustępuję - to pewnie stres
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2016-12-30, 21:14

ja potwierdzę to , w 375 jest ich niecała dwudziestka , i widać że ryby mają swoje ulubione miejsca , pływają po całym akwa, ale widać jak poszczególne w szczególności w nocy stoją w tych samych miejscach , co jeszcze dobrało się kilka par i przeważnie dana para składa ikrę zawsze w tym samym miejscu
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

jotpe
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: jotpe » 2016-12-30, 22:22

Moje dyski dziwnie reagują na dźwięk włącznika światła. Wystarczy że kliknie w innym pokoju a one troszkę się płoszą.
Na początku myślałem że reagują właśnie na światło, później poszedłem poklikać przełącznikiem w innym pokoju i to samo ewidentnie reagują na dźwięk przełącznika.

Najbardziej reagują na dźwięk lodówki, mogę kręcić się koło akwarium cały dzień i prawie nie reagują na mnie ale jak tylko usłyszą otwarcie lodówki to od razu przy przedniej szybie zbiórka.
Pozdrawiam Kuba

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 1 raz

Postautor: Dun » 2016-12-31, 00:01

jotpe pisze:Moje dyski dziwnie reagują na dźwięk włącznika światła. Wystarczy że kliknie w innym pokoju a one troszkę się płoszą.
Na początku myślałem że reagują właśnie na światło, później poszedłem poklikać przełącznikiem w innym pokoju i to samo ewidentnie reagują na dźwięk przełącznika.

Najbardziej reagują na dźwięk lodówki, mogę kręcić się koło akwarium cały dzień i prawie nie reagują na mnie ale jak tylko usłyszą otwarcie lodówki to od razu przy przedniej szybie zbiórka.

to u mnie to samo , zanim coś zjem zawsze najpierw nakarmie ryby, mam dość sępów :ryby vs dzieciaki ;) ;) ;) ;)

Wróć do „Dyskowce”