Powrót po dłuuuugiej przerwie do paletek - proszę o poradę.

Forum o paletkach, dyskowcach. Ogólne dyskusje o paletkch i ich hodowli w akwariach.

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
arek1981
nowicjusz

Powrót po dłuuuugiej przerwie do paletek - proszę o poradę.

Postautor: arek1981 » 2020-12-23, 19:06

Hej po kilku ładnych latach przerwy zamierzam powrócić do hodowli paletek - trochę się pozmieniało od ostatniego mojego akwarium. Planuję na początek wystartować od 350 litrów i teraz pytanie jaki filtr do tego zastosować z obecnych jakie są na rynku? Zastanawiam się nad dwiema firmami eheim lub jbl - bardziej stawiał bym raczej na eheim'a tylko jaki model będzie odpowiedni do takiej wielkości akwarium, żeby na spokojnie dawał sobie radę - czy wystarczy jeden czy lepiej dwa lub może jeden i kaskadę do tego żeby był ruch tafli wody i nie trzeba by było dodatkowo napowietrzać akwarium?

raffaello1987
nowicjusz
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Re: Powrót po dłuuuugiej przerwie do paletek - proszę o poradę.

Postautor: raffaello1987 » 2021-01-01, 07:16

Hej. Ja też powracam po długiej nieobecności do dyskowców. Moje akwa 150x 40 x 60. U mnie filtracja będzie następująca. 1 x unimax 700 (zasypany ceramiką jako biolog) z dwoma prefiltrami (3x gąbka różnej gradacji). Do tego drugi kubełek (chińszczyzna) jako mechanik zasysający cały syf z dna akwarium-gąbka i watolina na koniec) (tego mi nie szkoda otwierać częściej do czyszczenia) Tym sposobem nie ruszam dużej krowy unimaxa 700 i biologia długo pociągnie bez czyszczenia bo prefiltry dużo zablokują (planuje je czyścić raz na tydzień lub dwa- zobaczymy jak wyjdzie).
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 19 razy

Re: Powrót po dłuuuugiej przerwie do paletek - proszę o poradę.

Postautor: Pawel M » 2021-01-04, 20:05

wrzucisz mięsko do diety to trochę zmienisz zdanie :)
dyski to mega brudasy - ciężko zapanować nad akwarium jak takie ryby się trzyma

dasz gąbkę o dużej gęstości to się w momencie zasyfi i spadnie CI wydajność filtra okropnie, dasz grubszy prefiltr to się w momencie kubełek zasyfi
prefiltry przed unimaxem będą na zewnątrz czy już w środku kubełka ??

uważaj na unimaxa - 3 razy chałupę zalałem zanim wymieniłem to na einhema :lol:
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Wróć do „Dyskowce”