podłoże zarówno dla paletek jak i roślin?

Moderator: Coari

norx
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

podłoże zarówno dla paletek jak i roślin?

Postautor: norx » 2012-03-13, 22:07

witam.
Zbieram się do restartu i
W swoim akwarium mam drobny piasek, taki jak pył. Do czyszczenie świetny...ale niektóre rośliny w nim gniją jednak.
Czy Jest drobne podłoże, które będzie dobre dla roślin, a odchody i resztki jedzenia nie będą pod to podłoże wchodzić?...osobiście myślę o bazalcie, ale czy na tej czerni rybki będą widzieć jedzenie?(od początku są na białym piachu)

Inne wyjście to dać rośliny w doniczki z odpowiednim dla nich podłożem...ale to jednak jakoś mi nie leży...choć nie wykluczam tej opcji.

Awatar użytkownika
Klayman
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Postautor: Klayman » 2012-03-13, 23:40

Żwir o granulacji 1-2 mm :)
Pozdrawiam
Klay

Awatar użytkownika
PETER
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Kontaktowanie:

Postautor: PETER » 2012-03-14, 12:38

dobrym rozwiązaniem dla roślin jest substrat aquabsic jbl i podłoże manado mam bardzo dobrze sie czyści nie zauważyłem zadnego niepokojącego wpływu tego podłoża na ryby ,a wczesniej miałem aqua substrat na to żwir bazaltowy żwir odessałem i przyktyłem substrat podłożem manado wszystkie ryby były w tym czasie w akawrium po 24h woda kryształ a rybki zachowywały sie jakby nigdy nic ! polecam jest lekkie i łatwo sie odmula pięknie korzenie sie rozrastają .

słyszałem też o sposobie sadzenia roślin w substracie w ringu kokosowym .
dużą łupine kokosa tniemy na ringi ok 4 cm wys kładziemy na dnie wsypujemy substrat do riungu wsadzamy rośline i wszystko przykrywamy piaskiem lub żwirem .

Wróć do „Rośliny”