Jakie podłoża

Moderator: Coari

tomas3410
nowicjusz
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: tomas3410 » 2016-02-16, 01:08

dziękuje wszystkim za odpowiedzi myślę że spróbuje rozwiązania sezara jaką dałeś siatke chodzi mi żeby nie zapaprać czymś wody,i jeszcze jedno podłoże nie powinno mieć za dużego wpływu na paramety wodu u mnie w kranie woda raczej nie dla paletek
ph-7,8
kh-11
w sumie brakuje mi do uruchomienia akwarium podłoża i roślin i chciałbym do soboty to kupić ,sobota i niedziala troche więcej czasy żeby uruchomić i póżniej szukamy powoli rybek,mam jeszcze pytanie z innej beczki chodzi o szkło zastanawiam się jeszcze nad zmianą czy sam przód optiwhite da dużo lepszy efekt boki i tył będą oklejone

Awatar użytkownika
Bill3
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 11 razy

Postautor: Bill3 » 2016-02-16, 14:42

Odradzam Mando...
Choćbyś składał jak scyzoryk i przesadnie dbał o baniak to i tak będzie Ci się w tym G magazynować dziadostwo...

Poza tym przez jakieś pół roku Mando na 100% będzie Ci podnosić bufor KH wiec weź to pod uwagę...poza tym jest lekki i ze wszystkim się miesza i robi syf.

W moim przypadku około 25-30l mando + jakiś ziemisty substrat JBL /375l szkło:
Przed: KH 2 GH 6
Z Mando: KH 8 GH 15 nawet znalazłem notatki :P

Napytałem sobie niezłej biedy takim podłożem a efekt jest taki, że dziś dekoracyjne już zlikwidowane a ryby od miesiąca w kwarantannie i leczeniu.

Drobny żwirek/piach to PODSTAWA tak jak napisał Juras. Zresztą jest wiele niewymagających roślin które w takim piachu swobodnie pociągnął.

Awatar użytkownika
Sezar
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Sezar » 2016-02-16, 14:54

Dokładnie nie pamiętam firmy, ale siatka powinna mieć oczka 1.2x1.2mm i koniecznie z tworzywa, bo szmaciana po kilku miesiącach ... zniknie, po prostu się rozpuści zanieczyszczając wodę.
Zalej samą wodą RO nie lej do słupa wody przynajmniej na początku żadnych nawozów, te dopiero zacząłem lać po roku e ilościach takich co to kot napłacze ... po roślinach doskonale widać czego im potrzeba.
Sadzisz rozgarniając żwirek, nacięcie siatki nożykiem i roślinka ląduje w substracie nie czasem nad siatką ... to tyle z mojej strony.
[center]◄'))))►◄ ►◄(((('►[/center]

Awatar użytkownika
zbigniewq
nowicjusz

Postautor: zbigniewq » 2016-06-21, 13:08

Żwirek kwarcowy bedzie najlepszy
Całoroczne byliny od Dąbrowskich

Wróć do „Rośliny”