Problem z roślinami

Moderator: Coari

DxM

Postautor: DxM » 2015-08-26, 10:21

Jakby mi tak ktoś zaczął radzić, to już bym więcej na forum nie zajrzał.

Żabienica przeźroczysta bo ma mało żelaza. Pałki z żelazem pod korzeń i będzie ok.
Rośliny słabo rosną bo za wysoka temperatura i za mało azotu.
Nie okrzemki tylko brunatnice, lubią występować w świeżych akwariach, otocinklusy wpuścić, to powinny je zeskrobywać.

Nie ma tam wymagających roślin, to im raczej światła wystarczy. Więc z całym szacunkiem Mapet weź Ty sobie wiadro zimnej wody na łeb wylej i ochłoń.

Awatar użytkownika
Mapet
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: Mapet » 2015-08-26, 13:28

Łukasz od kiedy Ty taki dobry wójek?
I od kiedy brunatnice występują w świerzych akwariach? Jest mało światła to się pojawiają.
Chcesz mi powiedzieć że mam świerze akwarium?
Przeźroczyste zależy które liście stare czy młode, bo to też różnica

Przeczytaj dokładnie co napisałem o świetle więc i drugie wiadro dla Ciebie.
"Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko podczas zbierania wody z podłogi."

DxM

Postautor: DxM » 2015-08-26, 13:57

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie jest temat założony tutaj specjalnie dla Ciebie żebyś mógł udowodnić jak bardzo masz dużego.

Z mojej strony, to by było na tyle.

Pozdro 600

Awatar użytkownika
Mapet
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Mapet » 2015-08-26, 15:11

Jak i Lukasz dla Ciebie. Ja nic udowadniac nie musze.
Skoncz z wycieczkami osobistymi do mnie, nie ja takowe zaczolem wiec wiesz...
Jak masz cos do formy moich rad przejrzyj swoje ktore pisales przedtem.
A to co napisales a potem edytowales pozwolisz, ze nie skomentuje nawet...

Goldi
nowicjusz

Postautor: Goldi » 2015-08-28, 14:42

Panu Wyroczni radzę zajrzeć do słownika ortograficznego.Gdybym rzeczywiście nie miała pojęcia o dyskowcach to chyba dawno, by już zdechły, a żyją jakieś 9lat.Niech się Pan nie ośmiesza. Proszę pamiętać to forum jest dla wszystkich.

Goldi
nowicjusz

Postautor: Goldi » 2015-08-28, 15:47

Niech Pan zastanowi się ,co pisze i nie zniechęca do przebywania na forum. Takie "odbijanie piłeczki" do niczego nie prowadzi . Nieprzyjemnie zaglądać tam, gdzie zamiast wsparcia jest bezpodstawna krytyka.Odrobina serdeczności do ludzi nikomu jeszcze nie zaszkodzila. ;) To niech Pan się podejdzie z dystansem do siebie. Mam spore doświadczenie i korzystam z porad hodowców, którzy rozmnażają
dyskowce na skalę masową i nie uważam się za eksperta.Wiem jedno, że często staramy się zbyt mocno w hodowli paletek, a one wcale nie są aż tak wymagające. Panie Tomaszu, trochę więcej radości z życia, a nie atakowania wszystkich.

Awatar użytkownika
Gmar
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: Gmar » 2015-08-29, 15:13

Pani Kasiu.....to po co pani tu pytania zadaje?Raczej to my wszyscy powinniśmy się Pani pytać(z taką wiedza jak u Pani i z takim zapleczem).Oj nieładnie... troszkę wybujałe ego chyba.Przecież kolega Mapet chciał tylko pomóc.

Awatar użytkownika
Mapet
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Mapet » 2015-08-29, 19:41

Goldi pisze:Panu Wyroczni radzę zajrzeć do słownika ortograficznego.

Jeżeli Pani "pije" do mnie, to bardzo przepraszam, że tak zbeształem nasz piękny polski język, ale nie mam zainstalowanego słownika, który podkreśla mi błędy i czasami nie chce mi się sprawdzać co piszę (pod względem gramatycznym), nikt nie jest idealny.
Zapewne nie jeden polonista przekręcił się w grobie a Pani prawie wypaliło oczy.

Goldi pisze:Gdybym rzeczywiście nie miała pojęcia o dyskowcach to chyba dawno, by już zdechły, a żyją jakieś 9lat.Niech się Pan nie ośmiesza.

Jakoś nie przypominam sobie, żebym choć raz wspomniał o Twoich rybach, temat też nie jest o tym.
Właśnie, nie ośmieszaj się.

Goldi pisze:Niech Pan zastanowi się ,co pisze i nie zniechęca do przebywania na forum. Takie "odbijanie piłeczki" do niczego nie prowadzi .

Nawzajem więc po co ją odbijasz nie mając żadnych argumentów potrafisz robić tylko prywatne "wycieczki".

Z dystansem niech Pani sama do Siebie podejdze.

Goldi pisze: Mam spore doświadczenie i korzystam z porad hodowców, którzy rozmnażają dyskowce na skalę masową i nie uważam się za eksperta.

Bardzo się cieszę i wręcz nie zazdroszczę. Ja co do własnej osoby nawet o ekspercie nigdy nie pomyślałem, jestem zwykłym amatorem.

Goldi pisze:Panie Tomaszu, trochę więcej radości z życia, a nie atakowania wszystkich.

Nigdy tu nikogo nie zaatakowałem, tak jak to Ty zrobiłaś.
Czas Pani Katarzyno spojrzeć w lustro i wyleczyć się z narcyzmu, starasz się nauczyć mnie kultury, której Tobie brakuje.
Wybacz ale podziękuje, co innego gdyby Pani sama się do tego dostosowywała.
Zaatakowałaś mnie za to, że miałem inne zdanie niż Ty a teraz odwracasz kota ogonem, trochę to nie dojrzałe...
Tyle ode mnie nie będe więcej z Panią dyskutował, bo nie ma to najmniejszego sensu.
Pozdrawiam.

Wróć do „Rośliny”