Jakieś tam roślinki.

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
Adriano
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Jakieś tam roślinki.

Postautor: Adriano » 2015-06-09, 23:10

Szukam roślin do dysków, najlepiej nie wymagające za dużo, lubiące ciepłą wodę (27-31*), i nie potrzebujące srogiego światła. Jak jeszcze będą z tych dość znanych to już w ogóle miód malina. Poleci ktoś coś?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2015-06-09, 23:38

ja polecę jeden gatunek - CZYSTE - czyli nie z giełdy, nie z zoologa

in vitro lub nadwyżki od forumowiczów - nic innego nie bierz choćby były super w wyglądzie i w jeszcze lepszej cenie
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Awatar użytkownika
Sezar
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Sezar » 2015-06-10, 08:03

U mnie rosną bez problemu: Echinodorus Reiner's Felix, Limnophila aromatica, Pogostemon octopus, Ludwigia mini Red i Rotala rotundifolia indica, również chętnie podjadane: Limnophila sp. vietnam i Ceratopteris siliquosa, jednak wyskubywane roślinki rosną bardzo szybko i podgryzanie nie stanowi żadnego problemu, przecież i tak je przycinam co jakiś czas.
Miałem jeszcze piękny trawnik z Eleocharis acicularis ... ale zbierał się tam straszny syf, więc odradzam - roślina fajna ale dla kilku neonków a nie dla placków.
Polecam szczególnie Ceratopteris siliquosa - ta piękna paproć rośnie nadzwyczaj szybko, co doskonale wpływa na parametry wody ... no i z tego co widzę smakuje rybom.
[center]◄'))))►◄ ►◄(((('►[/center]

Awatar użytkownika
Adriano
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Adriano » 2015-06-10, 14:11

Pawel M pisze:ja polecę jeden gatunek - CZYSTE - czyli nie z giełdy, nie z zoologa

in vitro lub nadwyżki od forumowiczów - nic innego nie bierz choćby były super w wyglądzie i w jeszcze lepszej cenie

Zawsze brałem z giełdy z Łodzi, kiedyś do paletek, i nic się nie działo, moczyłem je w nadmanganianie potasu i było raczej ok...

Sezar , bardzo bym chciał zobaczyć jakieś zdjęcie z Twoim akwarium, jak to wygląda ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Postautor: Pawel M » 2015-06-10, 15:06

ja też brałem - ale już ją omijam i o dziwo ryby mi się trzymają i nie chorują
jakiś dziwny zbieg okoliczności czy co ;)
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Awatar użytkownika
Adriano
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Adriano » 2015-06-10, 16:31

Pawel M pisze:jakiś dziwny zbieg okoliczności czy co ;)

Może być :D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mnichu
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: mnichu » 2015-06-10, 17:37

Jeśli kupisz rośliny na giełdzie bezpośrednio u dostawcy roślin to takie rośliny nigdy nie miały styczności z rybami a jeśli na dodatek kupisz Echinodorusy ( żabienice) to one nawet wody nigdy nie widziały bo są hodowane w szklarniach w ziemi więc czemu miałyby być niebezpieczne dla ryb...
Gdybyś blisko mieszkał to bym Cie obdarował za darmo Żabienicami bo mi powypuszczały pędy ze szczepkami i chyba z 15 szt tego jest.
Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
Adriano
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony

Postautor: Adriano » 2015-06-10, 18:21

Tak to właśnie jest, ile ludzi tyle opinii... No cóż, tak jak pisałem, zadecyduję sam i dam znać co z tego wyszło.
A co do roślin, to planuję kupić kilka mikrozorium, właśnie żabienic, anubiasy, i jakaś trawka. Ale tak czy siak mam duży dylemat z tymi roślinami :/
Pozdrawiam

Wróć do „Rośliny”