czego brakuje moim roślinkom

Moderator: Coari

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Podziękował: 8 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

czego brakuje moim roślinkom

Postautor: amba » 2017-03-26, 23:05

Od pewnego czasu moje przeżywają kryzys. Nie wiem czego im brakuje ale każdy nowy liść jest albo karłowaty albo ma poszarpane krawędzie. z nawozów niewiele podaje bo tylko bo tylko nawóz mikromakro i co2 ale do oszczędnie, oświetlenie power led 75 wat ale zmniejszone na driverze. Z opisu w google nie bardzo mogę wywnioskować czego im brakuje a nie chcę inwestować w testy jak do roślinniaka. wodę mam ph 6.5-7 no2 - 0 no3 10-30 kh 0 gh 10
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
multi
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Re: czego brakuje moim roślinkom

Postautor: multi » 2017-03-31, 14:36

Piach za drobny i to wszystko
Sławek

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amba » 2017-06-14, 20:27

Dostęp do światła mają może nie świece zbyt mocno ale wydaje mi się że powinno być ok. Naradzie zaprzestałem podawać jakiekolwiek nawozy i efekt jest taki że lotos zaczyna wypuszczać zdrowe liście jednak inne roślinki co prawda wypuszczają młode liście ale są one karłowate.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-10-17, 16:25

Już Ci mówię czego im brakuje bo przerobiłem to samo. Przede wszystkim odpowiednie oświetlenie(zapomnij o tych ledach) tzn Sylvania grolux + Aquastar lub jakis day light.T5+ Koniecznie na mocnych odbłyśnikach. No i CO2 nie w płynie tylko z butli. Miałem te w płynie i możesz popatrzeć jak kiedyś wyglądały moje rośliny a jak wyglądają teraz. Z nawozów daje tylko seachem flourish mikro i nic więcej . Efekt = wyrzucam pół wiadra roślin na tydzień do kubła tak rosną ;)

Ps podłoże aquasubstrat 2+ , ale może być też ziemia kwiatowa glina i torf. Lub jakiś substrat i kulki gliniano torfowe resztę przykryj żwirkiem nie piaskiem ;)

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amba » 2017-10-19, 22:04

Dzięki za rady ale okazało sie ze mojego lotosa w nocy podgryzal duch amazoński teraz go nie mam i lotos sobie powoli rosnie. Twoje rady może trafne ale chyba niekoniecznie w połączeniu z paletkami. Co2 mam z butli ale nie podaje bo przy napowietrzaniu chyba to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
maksymalnie zakręcony
maksymalnie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-10-20, 17:31

Trzeba przyznać ,że źle znoszą nawożenie ;) Albo paletki albo ładne akwarium nie można mieć wszystkiego ;]

Wróć do „Rośliny”