czego brakuje moim roślinkom

Moderator: Coari

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Podziękował: 8 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

czego brakuje moim roślinkom

Postautor: amba » 2017-03-26, 23:05

Od pewnego czasu moje przeżywają kryzys. Nie wiem czego im brakuje ale każdy nowy liść jest albo karłowaty albo ma poszarpane krawędzie. z nawozów niewiele podaje bo tylko bo tylko nawóz mikromakro i co2 ale do oszczędnie, oświetlenie power led 75 wat ale zmniejszone na driverze. Z opisu w google nie bardzo mogę wywnioskować czego im brakuje a nie chcę inwestować w testy jak do roślinniaka. wodę mam ph 6.5-7 no2 - 0 no3 10-30 kh 0 gh 10
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
multi
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 1 raz

Re: czego brakuje moim roślinkom

Postautor: multi » 2017-03-31, 14:36

Piach za drobny i to wszystko
Sławek

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amba » 2017-06-14, 20:27

Dostęp do światła mają może nie świece zbyt mocno ale wydaje mi się że powinno być ok. Naradzie zaprzestałem podawać jakiekolwiek nawozy i efekt jest taki że lotos zaczyna wypuszczać zdrowe liście jednak inne roślinki co prawda wypuszczają młode liście ale są one karłowate.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 6 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-10-17, 16:25

Już Ci mówię czego im brakuje bo przerobiłem to samo. Przede wszystkim odpowiednie oświetlenie(zapomnij o tych ledach) tzn Sylvania grolux + Aquastar lub jakis day light.T5+ Koniecznie na mocnych odbłyśnikach. No i CO2 nie w płynie tylko z butli. Miałem te w płynie i możesz popatrzeć jak kiedyś wyglądały moje rośliny a jak wyglądają teraz. Z nawozów daje tylko seachem flourish mikro i nic więcej . Efekt = wyrzucam pół wiadra roślin na tydzień do kubła tak rosną ;)

Ps podłoże aquasubstrat 2+ , ale może być też ziemia kwiatowa glina i torf. Lub jakiś substrat i kulki gliniano torfowe resztę przykryj żwirkiem nie piaskiem ;)

amba
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: amba » 2017-10-19, 22:04

Dzięki za rady ale okazało sie ze mojego lotosa w nocy podgryzal duch amazoński teraz go nie mam i lotos sobie powoli rosnie. Twoje rady może trafne ale chyba niekoniecznie w połączeniu z paletkami. Co2 mam z butli ale nie podaje bo przy napowietrzaniu chyba to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękowania otrzymane: 6 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-10-20, 17:31

Trzeba przyznać ,że źle znoszą nawożenie ;) Albo paletki albo ładne akwarium nie można mieć wszystkiego ;]

Wróć do „Rośliny”