Doniczkowiec, Grindall, Albitus

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Doniczkowiec, Grindall, Albitus

Postautor: MarcinK » 2017-01-15, 11:06

Witam mam pytanie bo zakupiłem porcje hodowlane Albitusa i nie wiem jak je wyciągać z pudełka bo siedzą umorusane w ziemi .
Jak je wyciągać pęsetą czy cos takiego ?

Awatar użytkownika
Pawel M
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 18 razy

Re: Doniczkowiec, Grindall, Albitus

Postautor: Pawel M » 2017-01-15, 11:19

nie rozumiem za bardzo
kupiłeś porcję zarodową i chcesz ją wrzucić rybom ?? w sumie można ale porcje zarodowe są po to by ruszyć z własną hodowlą..............

jak je wyciągnąć z ziemi - ja je wrzucam na solarium i same wychodzą ;)

ziemię z robalami do jakiegoś drobnego sitka włóż - od góry zapal im żarówkę i w miarę nagrzewania żarówki robaki uciekną w dół przez sitko.
Ja sitko opieram na brzegach płaskiego pojemnika (takiego plastykowego - podprowadziłem jedno żonie) i do tego pojemnika leję wodę tak by między dołem sitka a taflą wody było z 1-2 cm miejsca. Sitko najlepiej jak będzie metalowe - plastyk od ciepła może się stopić.

Po akcji masz czystego robaka gotowego do podania - można go z wodą od razu wlać.
450 l + 160l + 120l

+ kilka kostek :)

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-01-15, 11:22

jak otworzysz dział karmienie pierwszy temat masz opis , wyłażą do żarcia , jest kilka sposobów opisanych na forum
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
MarcinK
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony
Podziękowania otrzymane: 4 razy

Postautor: MarcinK » 2017-01-15, 11:31

Pawel M pisze:nie rozumiem za bardzo
kupiłeś porcję zarodową i chcesz ją wrzucić rybom ?? w sumie można ale porcje zarodowe są po to by ruszyć z własną hodowlą..............

jak je wyciągnąć z ziemi - ja je wrzucam na solarium i same wychodzą ;)

ziemię z robalami do jakiegoś drobnego sitka włóż - od góry zapal im żarówkę i w miarę nagrzewania żarówki robaki uciekną w dół przez sitko.
Ja sitko opieram na brzegach płaskiego pojemnika (takiego plastykowego - podprowadziłem jedno żonie) i do tego pojemnika leję wodę tak by między dołem sitka a taflą wody było z 1-2 cm miejsca. Sitko najlepiej jak będzie metalowe - plastyk od ciepła może się stopić.

Po akcji masz czystego robaka gotowego do podania - można go z wodą od razu wlać.

Dzięki o to mi chodziło robali jest już dużo i ciągle przybywa ale nie wiedziałem jak je wyciągać z ziemi :)

Wróć do „Karmienie”