Padające młode.

Moderator: Coari

mk1977
nowicjusz
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Padające młode.

Postautor: mk1977 » 2018-01-19, 15:25

Witam mam następujący problem. Jako że w Akwarium ogólnym mam bardzo często ikrę i nawet larwy postanowiłem w końcu postawić akwarium tarliskowe. A więc tak akwarium tarliskowe 200 litrów, wiem trochę duże jak na tarliskowe :) ale będzie później służyło do odchowu młodych. Woda przygotowana ph 6,5 pół na pół świeża z wodą z akwarium ogólnego. Wpuściłem parę pigeon blood i po około 2 tyg złożyły ikrę. Larw było bardzo dużo na oko może z 200, stare się opiekowały larwami, wszystko niby ok do momentu aż larwy zaczęły się rozpływać. Stare nadal się opiekowały można powiedzieć wzorowo łapały młode i przenosiły na stożek, z tym że zauważyłem że od momentu rozpłynięcia młode zaczęły masowo padać. Dzisiaj jest chyba drugi dzień po rozpłynięciu i na oko tak z 70 procent wszystkiego padło. Dodam że chyba popełniłem błąd bo przed wpuszczeniem pary nie przeleczyłem je na pasożyty, choć żadna ryba w moim ogólnym nie wykazuje żadnych objawów ich posiadania. Czy przyczyną padania młodych są pasożyty? Tak sądzę bo co innego? Co sądzicie wiciowce, nicienie czy jeszcze coś innego? Posiadam metro i mlp czym je potraktować a może profilaktycznie tym i tym najpierw mlp na przywry i nicienie a potem metro na wiciowce?

Tuterosso
lekko zakręcony
lekko zakręcony
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Re: Padające młode.

Postautor: Tuterosso » 2018-01-19, 15:54

sprawdź pod mikroskopem, inaczej się nie dowiesz co mają, a na pewno coś mają jak padają

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 29 razy

Re: Padające młode.

Postautor: Coari » 2018-01-19, 16:19

Takie objawy to może też być chów wsobny i słabe larwy.

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”