Nowo dobrana para

Moderator: Coari

jzajonz

Postautor: jzajonz » 2016-02-11, 00:47

Antiope pisze:Naglądałam się w swoim życiu tzw "baskets of death" :/

Skoro na chwilę się w nim znalazły, to - z całym szacunkiem Panie Januszu - nieco wody nie można było im chlusnąć? Jeśli to selekcja i te nie spełniają wymogów, można było dodać benzocainę, albo coś o podobnym działaniu.

Przede wszystkim będzie mi miło jak wszyscy którzy mają chęć ze mną pogadać i mają dowód osobisty będą się do mnie zwracać pre Ty , OK?

Pewnie byłoby lepiej gdyby dostały wody ale wówczas miałem ogromny problem z rwą kulszową i każdy gram się liczył. Kto doznał to wie o czym mówię. No i była potrzeba wejść na drabinę gdzie zbiornik pod sufitem a tu trzeba dokonać selekcji ale ilościowej i przenieść część do innego dolnego zbiornika. Nie dałbym rady robić tego pojedynczo i przypomniała mi się fotka z FB jak robią to Azjaci przenosząc je w miskach.
Spróbowałem i był to najszybszy sposób przenosin jaki mi się zdarzył. Ryby nie doznały uszczerbku na zdrowiu poza lekkimi zadrapaniami które następnego dnia zniknęły. Zachowywały się powiedziałbym normalnie, Owszem co niektóra raz się trzepnęła ale to normalne zachowanie. Cały zabieg to może dwie trzy minuty. Trzeba też rozróżnić przenosiny ze zbiornika do zbiornika od tych gdzie siedzą ryby w stresie w workach podróżując godzinami z różnymi z tym związanymi problemami zanim dotrą do celu.

Jak będzie tego znowu potrzeba zrobię podobnie choć może trochę wody doleję i porównam.

jzajonz

Postautor: jzajonz » 2016-02-11, 01:54

jurasiga pisze: Poczytałeś ten wątek a teraz dla małej odskoczni pooglądaj sobie wątek i ryby jakie autor wątku sprzedaje ludziom .
Wiem że jestem jak rzep na psim ogonie ale taki już jestem ;)
Miłego oglądania

rzep nie rzep jest OK. Poczytałem. Ja napisałem co ma zrobić, jak będzie chciał to posłucha.
Na rynku jest wiele takich mieszańców co i on sprzedaje. Ja nie wnikam ani w jego ceny czy jakość oferowanych ryb. Rynek sam to weryfikuje a on też zmądrzeje. Eksperymentując też byłem wściekły jak pomieszałem np Red White ( pierwsze miejsce w PBC na mistrzostwach w Warszawie) z Red Passion myśląc że wyjdzie coś extra. Wyszła lipa, badziewie kolorystycznie gorsze niż na tych linkach, popaprańce nie warte złotówki. Tak jest z hybrydami. Można z nich wybrać zaledwie kilka naprawdę ładnych i problem jest co zrobić z resztą. Dlatego powiedziałem mu aby zajął się wyłącznie tą LSS bo nie ma on zaplecza aby się bawić tworząc niewiadome.
Z pewnością nie wolno ich sprzedawać klasyfikując do czegokolwiek. Moje poszły po 5zł do zaprzyjaźnionego sklepu Gnieźnie gdzie szybko znalazły nabywców którzy też chcę od czegoś zacząć. Do dziś się kolega pyta czy mu znowu takich nie podrzucę a ja mówię nie!

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 3 razy

Postautor: bosak5 » 2016-02-11, 10:03

DxM pisze:
bosak5 pisze:
jurasiga pisze:Wiem że jestem jak rzep na psim ogonie ale taki już jestem ;)

Znasz bajkę o wężu???

A Ty bajkę o Ty mi tu?

tak
ale pytanie nie było do Ciebie ;)
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

DxM

Postautor: DxM » 2016-02-11, 11:01

bosak5 pisze:
DxM pisze:
bosak5 pisze:
jurasiga pisze:Wiem że jestem jak rzep na psim ogonie ale taki już jestem ;)

Znasz bajkę o wężu???

A Ty bajkę o Ty mi tu?

tak
ale pytanie nie było do Ciebie ;)

Dlatego nie ma tam odpowiedzi, tylko jest pytanie.

jurasiga

Postautor: jurasiga » 2016-02-11, 15:22

bosak5 pisze:DxM napisał/a:
bosak5 napisał/a:
jurasiga napisał/a:
Wiem że jestem jak rzep na psim ogonie ale taki już jestem

Znasz bajkę o wężu???

A Ty bajkę o Ty mi tu?

tak
ale pytanie nie było do Ciebie

Wiesz co nie znam , ale nie opowiadaj mi jej bo na bank ją spi....sz.

a wracając do ryb które pokazałeś w ostatnim poście to są to ryby z samymi wadami , jak nauczysz się robić selekcję i nie wciskać ryb z wadami innym to porozmawiamy poważnie .

A jakie wady
pokrywy skrzelowe i to się rzuca w oczy nawet takiemu laikowi jak mi
krzywe kręgosłupy w okolicach płetwy ogonowej , widać to po lini bocznej jak piknie w górę idzie , widać też wybrzuszenia u nasady ogona a na bank z drugiej strony jest wklęśnięte , a i ostatnia focia z rybą która ma oczka rozbiegane , tylko nie mów że to wina zdjęcia

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2016-02-24, 00:41

Ładne Janusz te Twoje RR jestem ciekaw co z moich wyrośnie :) trafiły do mnie końcem listopada- a te z falkami nie wiem co to mieszańce jakieś i już odstają
Miarą jest spiętrowany E jet 104
4 ostatnie zdjęcia są obecnie wyglądającymi RR
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

jzajonz

Postautor: jzajonz » 2016-02-24, 08:30

Są ładniutkie. Ta odmiana szczególnie wyróżnia się wzorcowym kształtem.

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2016-03-01, 22:01

samiczka oraz falki
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2016-06-03, 22:17

odchowana samiczka z kijanki z mojej pierwszej pary snake skin x pigeon. Po prawie dwóch latach dobrana z tym oto kawalerem odmiennej krwi.
Skoro z snake skin x pigeon wychodziło niebieskich w pręgi czerwone (jakiś royal) 5% więc to jakiś gen recesywny przodków.
Jak pisałem że sztuką jest z gówna z wadami i mieszańców uzyskać coś konkretnego wymagającego wiele pracy toście się wyśmiewali ze mnie.

Jakie potomstwo obecnie dali w tej konfiguracji? Oczekuje odpowiedzi od doświadczonych, którzy mają już wiedzę i praktykę wieloletnią.
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
Daras
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 8 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Daras » 2016-06-03, 22:47

bosak5 pisze:Jakie potomstwo obecnie dali w tej konfiguracji? Oczekuje odpowiedzi od doświadczonych, którzy mają już wiedzę i praktykę wieloletnią.

Po 1 to nie rozumiem tego postu , czego chcesz się dowiedzieć od doświadczonych ?
Po 2 jesli to para to wyjdzie troche takich i trochę takich ?

To Twoje ryby i Ty wiesz co tam kombinujesz , więc powinieneś sam czaić co wyjdzie , nikt tu nie jest alfą i omegą ;)

jacek@3333
nowicjusz
Podziękował: 1 raz

Postautor: jacek@3333 » 2016-06-03, 22:55

lwica79 pisze:okropny widok- paletki tak leżące jedna na drugiej.. gorzej niż karpie w czasie świąt :( .. i to pasjonaci reklamują taką formę fotografowania :evil:

To nie pasjonaci, tylko zwykli handlarze ....
Dla nich ryba to produkt który trzeba sprzedać ...
Nie ważne jak, nie ważne komu
Ważne by hajs się zgadzał..

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Dun » 2016-06-04, 00:40

Marcin jak sie pigeony zameldują to ja klynkom.
p.s. Chłopie dla czego cały cas mieszasz ??????????? skośnych oczu m ieć nie będziesz!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2016-06-04, 06:25

Daras pisze:Po 1 to nie rozumiem tego postu , czego chcesz się dowiedzieć od doświadczonych ?

tego co przypuszczają z doświadczenia.
Daras pisze:Po 2 jesli to para to wyjdzie troche takich i trochę takich ?

mówiłem że czekam na odpowiedzi od doświadczonych.
Daras pisze:To Twoje ryby i Ty wiesz co tam kombinujesz , więc powinieneś sam czaić co wyjdzie , nikt tu nie jest alfą i omegą ;)

ja już wiem co wyszło bo mam zamierzony cel po części osiągniety.
jacek@3333 pisze:To nie pasjonaci, tylko zwykli handlarze ....
Dla nich ryba to produkt który trzeba sprzedać ...
Nie ważne jak, nie ważne komu
Ważne by hajs się zgadzał..

najpierw polecam zapoznać się kto jest autorem zdjęć i jak długo ryby rozmnaża i jakie okazy a później wydawać sądy.
Dun pisze:Marcin jak sie pigeony zameldują to ja klynkom.

już hasło rżniesz od Jurasa?
nie ma pigeona ani snake:) wiec klękać nie musisz.
p.s. Chłopie dla czego cały cas mieszasz ??????????? skośnych oczu m ieć nie będziesz!!!!!!!!!!!!

jedna z dróg do sukcesu. I nie jest to ta na skróty kupić 6szt tego samego i mieć później młode. Ja miałem jedną interesującą rybę i chciałem mieć ich więcej i nad tym pracuję. Efekty już są zadowalające. Na genetyce się znam tyle co nic może ktoś z doświadczeniem mi poradzi co dalej by uzyskać już to co chcę. Warte zachodu :mrgreen:
Skośnych nie musi mieć ważne że ma fajne geny z którymi aż miło się pracuje. a diamond zrobił już dobrą robotę. :mrgreen:
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Awatar użytkownika
Dun
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: Dun » 2016-06-04, 10:15

A co chcesz osiągnąć ? tzn jaką rybę ?

Awatar użytkownika
bosak5
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony

Postautor: bosak5 » 2016-06-04, 10:19

taką jak samica cała niebieska w czerwone pasy. Czyli jakiś royal to jest może red. Nie ma informacji w sieci co to za odmawiana być może ktoś natrafi i pomoże. Później trzeba jeszcze fenotyp dopracować i brać na tarło te naj naj.
PALETKI SĄ CUDEM NATURY
640l dekoracyjne
3100l łącznie hodowlane

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”