Wychów młodych

Moderator: Coari

Artur S
nowicjusz

Wychów młodych

Postautor: Artur S » 2018-03-10, 15:40

Witam
Niejako mimochodem dochowałem się sporego stadka małych paletek. Trzymalem parkę paletek od Stendkerów (solid turkus samiec i santarem samica) w roślinniaku 350l. Przez ok 2 lata starałem się im zapewnić niskie pH. Rybcie składaly ikrę, która albo wogóle marniala albo narybek ginął po kilku dniach. Kiedy dałem sobie spokój z zakwaszaniem i pH powli wzrosło do ok 7 Rybki znów złozyły ikrę ale tym razem z powodzeniem.
Nie liczyłem na sukces więc nawet w karmeinie larwami solowca się nie bawiłem. Dopiero po ok 6-7 dniach ruszyło mnie troche i żótkiem je troche podokarmiałem - ewidentnie chwyciło.
W tej chwili mam ok 60-70 młodych (trudno policzyć). Mają chyba z miesiąc może trochę wiecej. Na mielone serca ze szpinakiem rzucają ja małe piranie (dokładnie tak to wygląda - stare nie mają szans). Wyglądają na zdrowe i tłuściutkie. W zbiorniku robi mi się powoli bałagan z powodu ich łakomstwa i nie bardzo mam koncepcję co z nimi dalej.

Niepokoi mnie jedna rzecz - znaczne dysproporcje rozmiarów. Podczas gdy kilka sztuk przekroczyło już 4 cm sporo rybek ma zaledwie jakieś dwa - może nawet półtora. Wszytkie rybcie są żwawe i okrągłe - nie ma zapadniętych chudzielców ani nie zauważułem innych niepokojących oznak (chociaż nie mam w tym zakresie większego doświadczenia). Wszytkie tak samo chętnie jedzą i zadne nie zostają z boku. A jednak jedne wygladaja jak starsze rodzenstwo.
Rybek nie odrobaczałem ani nic z tych rzeczy. Jest taka potrzeba ? a jesli tak to kiedy.
A może te dysproporcje to wina przerybienia.
Pomoże ktoś ???

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 12 razy
Podziękowania otrzymane: 32 razy

Re: Wychów młodych

Postautor: Coari » 2018-03-10, 23:29

Dysproporcje to normalna rzecz i po prostu rybki trzeba sortować wielkością.

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”