,,Dezynfekcja,, obecnej obsady

Moderator: Coari

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

,,Dezynfekcja,, obecnej obsady

Postautor: discmarek » 2017-12-18, 08:25

Gdzie znajde patent (dawkowanie,stezenia,czas) jesli chce zdezynfekowac obecna obsade akwa? Przed paleciakami trzeba ,,wysterylizowac,, wszystko co bedzie razem z nimi. Rosliny - nadmagnanian; szklo, gabki, filtry, akcesoria - perhydrol (sprey lub moczenie), ceramika-gotowanie. Tak na prawde temat byl walkowany juz duzo razy ale wszedzie jest info rozproszone. Moze mozna by bylo zrobic jakies takie compendium I zamknac temat na dobre?
Z pokora do zycia, z pokora do palet a moze sie uda utrzymac te piekne ryby.

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Re: ,,Dezynfekcja,, obecnej obsady

Postautor: splowa » 2017-12-18, 09:06

ale co więcej potrzebujesz skoro wszystko napisałeś :)

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 10 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-18, 19:06

Pierwsze pytanie to czy masz mikroskop lub dostęp do niego. Bo bez niego takie czyszczenie obsady na sam nie wiem co może się mijać z celem. Wyczyścisz z pasożyttów jak ja zrobiłem. A zabijesz bakteriami jak też ja zrobiłem i tyle ... To jest trudny temat dlatego większość forumowiczów trzyma same paletki.

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2017-12-19, 08:17

Ok fajnie, wiem, ze to nie jest latwe. Ale dlatego chce trzymac palety - bo one sa nie latwe- ale piekne I wymagajace. Jak z nimi ,,niewypali,, to bede mial molinezje/mieczyki... Mikroskop, w dziale tym nikt nie powiedzial jak przygotowac preparat do badania. I nikt nie polecil mikroskopu, wiec troszke slabo u mnie z tym (mikroskop mam ale wiedzy nie mam.) A chyba by bylo fajnie, by ktos (admin) zalozyl taki temat I go zablokowal - bo takie pytanie sie powtarzaja cyklicznie. I jak przeleczyc/zbadac Amano I filtrujace?

splowa
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 6 razy
Podziękowania otrzymane: 2 razy

Postautor: splowa » 2017-12-19, 10:51

Te RYBY NIE SĄ TRUDNE I WYMAGAJĄCE!! przestańcie Panowie :) wystarczy z nimi postępować jak należy a nie ma żadnych problemów :) wypracować pewien system i tyle :) ja ostatnie pół roku to miałem tylko jedzenie cały tydzień sobota podmiana i koniec :) nic więcej nie robiłem :)

CO do krewetek to problem bo często nie znoszą leków na pasożyty ;/ i tu jest problem.

A co do pobrania próbki to na pudełko od mikroskopu jest napisane jak powinno wyglądać :)

kupka najlepiej łapana w locie ( bez kontaktu z dnem)

Wycinki płetw/ skrzela małe fragmenty ostrymi nożyczkami ( skrzela zawsze badałem u martwej ryby :P jakość cięcie żywej mnie przerażało :P), przy płetwach wyciać tak by nie przeciąć tych grubych "promieni"

I możesz pobrać "wymaz" z ryby przeciągając po jej boku po prostu szkiełkiem..

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2017-12-19, 16:47

No on juz troszke wiem, a jaki mikroskop? Jakie powiekszenie, jakies detale dasz? Czyli bede sie bawil w doktora :mrgreen: ;
A teraz dygresja - czy to jest ten sam wlosien co ludzie choruja? Jakimi chorobami mozemy sie zarazic od naszych pupili??

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2017-12-26, 11:15

No troszke tych mikrospokopow jest na necie do wyboru , wiec prosze dajcie jakies wskazowki co jest w nich istotne.

Awatar użytkownika
Coari
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 13 razy
Podziękowania otrzymane: 34 razy

Postautor: Coari » 2017-12-26, 20:10

discmarek pisze:No troszke tych mikrospokopow jest na necie do wyboru , wiec prosze dajcie jakies wskazowki co jest w nich istotne.

A czy będziesz umiał posługiwać się mikroskopem? Czy liczysz na to, że ktoś poprowadzi ciebie za rączkę i zadając setki pytań zbadasz, wyleczysz ryby i będą żyły sobie z dyskami długo i szczęścliwie?

Ja jednak polecam zacząć z dyskami na gołym szkle bez żadnej dodatkowej obsady.

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-26, 20:29

podpisuje się pod tym obiema rekami. Jak nie miałeś z tym wcześniej do czynienia i nie znasz kogoś osobiście kto się na tym zna to kupno może się okazać stratą pieniędzy. Gołe szkło to dobre rozwiązanie ;) Wiadmo , że zaraz sie odezwie jakis nowy użytkownik co zapewne ma konto na allegro albo chce sprzeeddac używany. ale Coari prawde Ci pisze. Pozdrawiam

discmarek
niebezpiecznie zakręcony
niebezpiecznie zakręcony

Postautor: discmarek » 2017-12-27, 05:19

No nie trafiles, mikroskopem sie bawie juz dlugo, bo mam ale nie jest cyfrowy. A z analogowego ciezko zdjecia sie robi ;)
Dyski na golym szkle - ale jak to wyglada , no musi byc chociaz piaseczek, chociaz kamyczek na dole. To ma byc akwa dekoracyjene a nie szpital pod woda (sterylniaki sie takie wydaja).

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę

Postautor: Michał.Ł » 2017-12-27, 19:00

piaseczek na dnie i kamyczek zalicza sie jeszcze pod gołe szkło ;) Jak czujesz sie na siłach i znasz sie na tym to nad czym sie zastanawiasz. Działaj :P

Wróć do „Filtracja - Woda”