Piasek z morza?

Moderator: Coari

kufel-25
nowicjusz

Re: Piasek z morza?

Postautor: kufel-25 » 2017-11-23, 17:54

bodzio 1 pisze:
kufel-25 pisze:Michał jak tobie się ryby wysypały to nie znaczy że innym też musiały lub muszą . Masz przykład Bodzia i wiele innych osób wystarczy popatrzeć po galerii. Problem nie tkwi w dodatkowej obsadzie, a w kwarantannie i doborze obsady. Jak włożysz ryby które nie żyją w tego typu środowisku i do tego bez kwarantanny, a na końcu bez aklimatyzacji to masz prawie pewny problem. Inni nie popełnili błędu i ryby mają różne i nie tylko na gołym szkle. Więc nie ma co innych zniechęcać, a odesłać do lektury.

czytaj co napisał splowa
ja dodam to co napisałem wyżej
każde ryby bez względu na gatunek wpierw muszą iść na kwarantannę zanim trafią do ogólnego i dopiszę wszystko co się wsadza do ogólnego

Co mam czytać? Mój post z przed tygodnia czy wasze z przed paru dni? ;)

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-11-23, 18:42

kufel-25 pisze:
bodzio 1 pisze:
kufel-25 pisze:Michał jak tobie się ryby wysypały to nie znaczy że innym też musiały lub muszą . Masz przykład Bodzia i wiele innych osób wystarczy popatrzeć po galerii. Problem nie tkwi w dodatkowej obsadzie, a w kwarantannie i doborze obsady. Jak włożysz ryby które nie żyją w tego typu środowisku i do tego bez kwarantanny, a na końcu bez aklimatyzacji to masz prawie pewny problem. Inni nie popełnili błędu i ryby mają różne i nie tylko na gołym szkle. Więc nie ma co innych zniechęcać, a odesłać do lektury.

czytaj co napisał splowa
ja dodam to co napisałem wyżej
każde ryby bez względu na gatunek wpierw muszą iść na kwarantannę zanim trafią do ogólnego i dopiszę wszystko co się wsadza do ogólnego

Co mam czytać? Mój post z przed tygodnia czy wasze z przed paru dni? ;)

przecież napisałem ,,czytaj co napisał splowa '' to jaki Twój jakie z przed tygodnia :/
splowa pisze:jak już mówiłem :D robić po Bożemu a wszystko sie da:) nie na skróty :D niestety takie są te ryby że by je mieć i się nimi cieszyć jest niezbędne drugie akwarium :) ja u siebie jak kupowałem ryby zawsze kładłem 100L na podłogę przy kaloryferku i sobie tak chodziło miesiąc czy dwa :) i nie było nigdy problemu :D no raz :D co przesadziłem z kwasem :D
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

Awatar użytkownika
Michał.Ł
zakręcony ponad normę
zakręcony ponad normę
Podziękował: 2 razy
Podziękowania otrzymane: 10 razy

Postautor: Michał.Ł » 2017-11-23, 18:56

Można też wrzucić na pale licząc na szczęście bo wcześniejsze kwarantanny wydawały się przesadą i ten jeden raz jej nie zrobić pożegnać polowe ryb i zostanie 2 połowa bez leczenia najśliczniejsza drogą selekcji naturalnej.

Awatar użytkownika
bodzio 1
nieuleczalnie zakręcony
nieuleczalnie zakręcony
Podziękował: 5 razy
Podziękowania otrzymane: 31 razy

Postautor: bodzio 1 » 2017-11-23, 19:33

opiszę taką sytuację
u pewnego sprzedawcy obserwowałem kosiarki , pływały w osobnym akwa ale pewno i tak siatki czy inne rzeczy używał te same we wszystkich zbiornikach , filtracja była osobna , po miesiącu zdecydowałem się na zakup , że rybom nic nie było i z braku chęci i czasu wpuściłem od razu do ogólnego po chyba trzech dniach bocje dostały pięknej wysypki ospa , wkurzony zabrałem się za leczenie a że akwa sporawe i do tego beczki i hydroponika więc i więcej roboty i kosztów , ale co najciekawsze zajechałem do sprzedawcy i ospy brak , jeszcze długo miał te ryby i nie chorowały , dodam że wcześniej nic nie dodawałem do akwa więc choróbsko przyniosłem z kosiarkami
co mnie jeszcze zastanawia gdybym zrobił kwarantannę ciekawe czy na kosiarkach wyszła by ospa
Wróciło jak bumerang po 25 latach
Pozdrawiam
viewtopic.php?t=5727

kufel-25
nowicjusz

Postautor: kufel-25 » 2017-11-26, 22:02

bodzio 1 pisze:przecież napisałem ,,czytaj co napisał splowa '' to jaki Twój jakie z przed tygodnia :/

Taki że o kwarantannie pisałem w tym poście znacznie wcześniej. Więc zanim coś napiszesz to przeczytaj resztę, a nie tylko wybiórczo.

Wróć do „Filtracja - Woda”