TMBT - czy ktoś używał

Moderator: Coari

Awatar użytkownika
jaacek
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Re: TMBT - czy ktoś używał

Postautor: jaacek » 2017-12-02, 10:21

Filtr Fluidyzacyjny przeważnie używany w morskich

discmarek
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Postautor: discmarek » 2017-12-02, 12:28

No wlasnie tez tak myslalem, ze to dla morszczakow,ale... Jak zwiedzalem YT to praktycznie kazdy filtr (w US) jest oparty wlasnie o to (I wewnetrzna gabka-mechanik). I jak poszukac na ich stronach ,,najlepsze media filtracyjne,, to jest bardzo duzo opisow wlasnie tego radzaju filtrow. Ponoc jest swietny dla zbiornikow sterylnych (bezroslinowych). Nie wiem czemu ale ja lubie kubelki (moze przez przyzwyczajenie), ale niema takiej ilosci info o kublach/mediach jak o tych plastikowych kulkach/ryrkach.
Z pokora do zycia, z pokora do palet a moze sie uda utrzymac te piekne ryby.

michal_n
nowicjusz

Postautor: michal_n » 2017-12-03, 20:45

Ja używałem złoża fluidyzowanego w sumpie. Działa super, nie zapycha się, mną duża skuteczność, łatwo się szczepi na kolejne filtry itp ale strasznie halasuje i wymaga sporo prądu na poruszanie złożem.
Co do TMBT to fajnie działa redukując ilość niezbędnych podmian ale u mnie powodowało wzrosty pH. W Malawi to nie problem ale w SA już tak. Na razie nikt kogo pytałem nie wie po co tym bakteriom H+, jest też teoria że mogą nie zużywać kwas tylko robić zasade ale na razie nie zweryfikowane.... zachęcam do proby. Będzie więcej doświadczeń to może się coś więcej wywnioskuje....

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

discmarek
lekko zakręcony
lekko zakręcony

Re: RE: Re: TMBT - czy ktoś używał

Postautor: discmarek » 2017-12-05, 23:59

michal_n pisze:Ja używałem złoża fluidyzowanego w sumpie. Działa super, nie zapycha się, mną duża skuteczność, łatwo się szczepi na kolejne filtry itp ale strasznie halasuje i wymaga sporo prądu na poruszanie złożem.
Co do TMBT to fajnie działa redukując ilość niezbędnych podmian ale u mnie powodowało wzrosty pH. W Malawi to nie problem ale w SA już tak. Na razie nikt kogo pytałem nie wie po co tym bakteriom H+, jest też teoria że mogą nie zużywać kwas tylko robić zasade ale na razie nie zweryfikowane.... zachęcam do proby. Będzie więcej doświadczeń to może się coś więcej wywnioskuje....

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Dobrze wiedzieć, że trzeba patrzeć na pH, ja pewny, że z tego coś będzie. Tylko trzeba znać,, patent,, ja to okiełznać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Z pokora do zycia, z pokora do palet a moze sie uda utrzymac te piekne ryby.

Wróć do „Filtracja - Woda”